Xbox360 гејмери

Член од
26 јуни 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Најдобрите игри? Мех... за тебе ако најдобрата игра е Halo или Gears of War, за мене е Мetal Gear Solid 4 и Killzone 2. Не можеш ти да кажуваш за секого.
MSG4 i KILLZONE 2 se edinstvenata pricina za koja treba da se potrosi 500 evra i da se kupi PS3 ??? Mislam deka toa od ekonomska gledna tocka ne e nimalku isplatlivo, makar i imale pari da kupuvame samo orginali... Mojot PS3 e prviot koj e vnesen na cel balkan od togas do sega imam kupeno samo 7 igri, inace toa togas bese pred 2 ipol godini... Ne e deka nemam pari, tuku nema sto da se kupi se ostanato go dobivas za 200 denari so istata grafika i gameplay.

A deka za nekogo ova e podobro od ona e tocno, tuka nema zosto da se diskutira, no treba da znaes deka XBOX 360 e dominantna konzola od prviot den na nejzinoto izleguvanje i ke ostane taka zatoa sto napravija nekolku pametni potezi koi Sony gi previde totalno. Zatoa bese muabetot deka za sekogo e bolje XBOX 360 ne zatoa sto sakam da nametnam moe mislenje :D toa ne e demokratski :P

Ај ај, полека ќе дојдат и на Xbox тие.
Ти текнува што им направија со GTA 4? :)
Ova sto go zbori Mac e mozebi tocno koga ende Square Enix ili NAMCO rece deka ke pravi multi platform na igri koi go obelezaa PS niz dekadite, nisto ne bi me iznenadilo da go vidis sledniot proekt na Hideo ekskluzivno za XBOX ili vo najmala raka multi platform :D.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
MSG4 i KILLZONE 2 se edinstvenata pricina za koja treba da se potrosi 500 evra i da se kupi PS3 ??? Mislam deka toa od ekonomska gledna tocka ne e nimalku isplatlivo, makar i imale pari da kupuvame samo orginali... Mojot PS3 e prviot koj e vnesen na cel balkan od togas do sega imam kupeno samo 7 igri, inace toa togas bese pred 2 ipol godini... Ne e deka nemam pari, tuku nema sto da se kupi se ostanato go dobivas za 200 denari so istata grafika i gameplay.

A deka za nekogo ova e podobro od ona e tocno, tuka nema zosto da se diskutira, no treba da znaes deka XBOX 360 e dominantna konzola od prviot den na nejzinoto izleguvanje i ke ostane taka zatoa sto napravija nekolku pametni potezi koi Sony gi previde totalno. Zatoa bese muabetot deka za sekogo e bolje XBOX 360 ne zatoa sto sakam da nametnam moe mislenje :D toa ne e demokratski :POva sto go zbori Mac e mozebi tocno koga ende Square Enix ili NAMCO rece deka ke pravi multi platform na igri koi go obelezaa PS niz dekadite, nisto ne bi me iznenadilo da go vidis sledniot proekt na Hideo ekskluzivno za XBOX ili vo najmala raka multi platform :D.
Како прво, прочитај го мојот пост каде што јасно кажав дека за НАШ пазар, 360ката е подобра затоа што има пиратски игри. Како второ, аргументот твој, дека 360ката има повеќе игри е срање. Како трето, никого не го засега кога си го купил пс3то и колку игри имаш за него. И јас имам околу 10 игри, за 360ката имам над 30, и што сега? За онлајн играње на 360ката треба да плаќаш, а башка има ризик да те банираат и што потоа? Ако си само за сингл игри нема проблем, али има луѓе што играат онлајн. Види, доминацијата ја има Микрософт затоа што, 360ката излезе една година порано и затоа што е многу поефтин.

Кажи ми ти мене дали можеш Форца Моторспорт да ја играш со Г25 волан? Или треба да купиш срање волан од микрософт за да возиш?Скоро сите ексклузивни за ПС3 се ремек дела. Uncharted (сега и 2ката), MGS4, Killzone 2, God Of War 3, Gran Turismo 5, Ratchet and Clank итн. А тоа со Хидео и ексклузивна игра од Хидео за 360ка мало морген. Солид Снејк не го добиваат никако.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
129
Солид Снејк не го добиваат никако.

Го добија еднаш. Зошто да не и двапати?

Инаку тотално изгубив верба во Сони откако Square-Enix објавија дека Final Fantasy 13 ке биде Х360/РЅ3...... Сега ке си купам еден Х360 и ке си го хакнам......
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Го добија еднаш. Зошто да не и двапати?

Инаку тотално изгубив верба во Сони откако Square-Enix објавија дека Final Fantasy 13 ке биде Х360/РЅ3...... Сега ке си купам еден Х360 и ке си го хакнам......
Хммм мислиш на Rising или на МГС2? :).... Rising ќе биде со Рајден, додека во МГС2 со Снејк се игра 10 мин :)... така да ....
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Sto ima da se gubi verba... Ne ve razbiram sto tolku panicite okolu ekskluzivi, Activision veke kaza deka nema da pravi t.e producira nitu edna ekskluziva zatoa sto pazarot e pregolem koga e vo prasanje multi platform... Ako Activision Blizz e najgolem nivniot primer ke go sledat i ostanatite, mozebi ne odma no za nekolku godini poimot ekskluziva nema ni da postoi. I da ako se prasuvam jas toa e dobro zatoa sto sekoj ke moze da igra se, igracite toa go zasluzuvaat.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.133
Поени од реакции
1.887
Колку оде Xbox360 на старо чипуван?Одприлика.Пошто гледам на idc 300 евра а замене 300 евра се да не речам богатство.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Sto ima da se gubi verba... Ne ve razbiram sto tolku panicite okolu ekskluzivi, Activision veke kaza deka nema da pravi t.e producira nitu edna ekskluziva zatoa sto pazarot e pregolem koga e vo prasanje multi platform... Ako Activision Blizz e najgolem nivniot primer ke go sledat i ostanatite, mozebi ne odma no za nekolku godini poimot ekskluziva nema ni da postoi. I da ako se prasuvam jas toa e dobro zatoa sto sekoj ke moze da igra se, igracite toa go zasluzuvaat.
Activision Blizz само вршат притисок за да се спушти цената на ПС3ката... ништо друго. Иначе тоа со ексклузивните игри тешко дека ќе биде, бидејќо потоа нема да има конкуренција, нема да има ништо. Се додека има повеќе конзоли, мора да нешто да нуди едната страна што ја нема другата.

Колку оде Xbox360 на старо чипуван?Одприлика.Пошто гледам на idc 300 евра а замене 300 евра се да не речам богатство.
Види у пазар3, али на старо не ти препорачувам. Нема да знаеш ни колку имаат играно на него, ни ништо. Има шанси за брзо да ти се расипе, не ќе имаш ниту гаранција ниту ништо.
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
122
Поени од реакции
4
Колку оде Xbox360 на старо чипуван?Одприлика.Пошто гледам на idc 300 евра а замене 300 евра се да не речам богатство.
kako be 300 evra..toa mozi da bide Elite 300 evra inaku jas prasav vo Skopje vo prodavnica po e-maol mi rekoja deka imaat za 16000 chipovan nov. t.e. izgleda deka toa e Xbox360 Pro koj e dosta dobar i e odlicen za gaming,

Btw dajte najdete mi musterija za ps2 da go prodam za da kupam XBox360:kesa:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Ако некој сака Pre-paid голд картици (за да игра онлајн) можам да му најдам, пратете ПП.
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
122
Поени од реакции
4
Decki aj pomos ako mozi da mi kazite cenite za XBox chipovan vo Skopje?

? I so e razlikata megu Arcade i Pro!?! Fala
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Cenite www.idc.com.mk a sto se odnesuva do razlikata e mnogu ednostavna ARCADE= nema hard disk PRO = 60gb HDD. Ako se prasuvas so e najdobro da kupis ja bi ti sovetuval ova so HDD zatoa so mozes igrite da gi snimas na nego i igras bez da trosis laseri i cekas dolgi load time :D
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Cenite www.idc.com.mk a sto se odnesuva do razlikata e mnogu ednostavna ARCADE= nema hard disk PRO = 60gb HDD. Ako se prasuvas so e najdobro da kupis ja bi ti sovetuval ova so HDD zatoa so mozes igrite da gi snimas na nego i igras bez da trosis laseri i cekas dolgi load time :D
Зависи од играта, меѓутоа кај повеќето игри load-time от е ист. Кај останатите во прашање се 1 или 2 секунди :)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Aко некој сака да купи Microsoft Points (за да купи аркадни игри од Xbox Live како Marvel vs Capcom 2, Battlefield 1943, песни за Guitar Hero/Rock Band, експанзии, костуми и слично), пратете ПП.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom