Xbox360 гејмери

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.336
Тука нема да најдеш толку ефтино. А планираш да го чипуваш или ќе купуваш оригинални игри?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Top jas sea i ke zemam i za 12 meseci zatoa sto multyplayerot na halo e mnogu top a i gears of war mi go pravi merakot koa ke fatam nekoj so motorna pila :tv: kako i da e uste malce i ja ke go dobiam mojot Xbox 360 planiram od Germanija ili Svajcarija da go zemam tamu se edno 25 % poevtini.Sea bas gledav edna ponuda:
Za 199 evra
Xbox 360
60Gb
1 player
2 Igri (tapa se ama nema veze u gamestop gi prodavam 2te gi davam za edna mn top)
A 12 meseci live e 49 evra
:vozbud:

A ako znae nekoj nekoja dobra slicna cena vo makedonija neka dade link ili taka nesto ne mi se ceka mnogu da dojde toa od germanija xD.
Fala mnogu za pomosta mn top forum :wink:
Ти пуштив пп :)... понудата е екстра... само што ќе ти требаат оригинал игри нормално (ако не го флешоваш фирмверот :) ) Но, постои ризик да добиеш бан ако го хакнеш :). Ако имаш пари за оригинали, или купи си ПС3 (нема потреба од плаќање за да играш онлајн) или можеш да си останеш на оригинал 360ка :).
 
Член од
17 јули 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Не никако не го чипувам додека не најдам една 100 % сигурна верзија на чип сто нема шанси да ме банираат.Обожавам онлине Halo и сега дури и ODST а ако го чипувам мозам да симнувам игри ама нема да мозам преку интернет да играм.А ЕрТ која понуда ми ја прати ти ?Мислам дека ја изгубив од многуте пораки сто го добивав последниве денови.:pos2:Фала унапред
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Не никако не го чипувам додека не најдам една 100 % сигурна верзија на чип сто нема шанси да ме банираат.Обожавам онлине Halo и сега дури и ODST а ако го чипувам мозам да симнувам игри ама нема да мозам преку интернет да играм.А ЕрТ која понуда ми ја прати ти ?Мислам дека ја изгубив од многуте пораки сто го добивав последниве денови.:pos2:Фала унапред
Хммм... ги избришав пораките и стварно не памтам :)
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Ја денес купив, па имам пар прашања:

1. Дали може од торент да се симињаат оригинал игрици и да се режат, за да имам што да играм дур стаам чип
2. Дали може сам да го флешнам Xbox-от
3. Ако не, кај да идам и колку ќе ми земат?

Фала однапред
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.336
Ја денес купив, па имам пар прашања:

1. Дали може од торент да се симињаат оригинал игрици и да се режат, за да имам што да играм дур стаам чип
2. Дали може сам да го флешнам Xbox-от
3. Ако не, кај да идам и колку ќе ми земат?

Фала однапред
1. Како можеш да симнеш оригинална игра од торент?
2. Незнам. Побарај малце по интернет.
3. http://idc.com.mk/ Имаш таму мсн и телефон, не сум сигурен колку пари беше.

Од кај го зема ти?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Однеси го во www.idc.com.mk , ако пробуваш сам има шанси да го зафркнеш, така да поубаво да си платиш нешто :), на истото место имаш и еден куп игри :)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
dali Xbox360 e podobar od PS3?
Kolku cini da se cipuva?
За кого како :)... Можеш да си набавиш хакиран од www.idc.com.mk . За ПС3то нема пиратски игри, додека за 360 има. Така да за кај нас, поисплатливо е 360ка. :)

Едит: Ебаго страната милион пати ја спомнавме, ќе барам нешто гратис од Драган.
 
D

Delux

Гостин
За кого како :)... Можеш да си набавиш хакиран од www.idc.com.mk . За ПС3то нема пиратски игри, додека за 360 има. Така да за кај нас, поисплатливо е 360ка. :)

Едит: Ебаго страната милион пати ја спомнавме, ќе барам нешто гратис од Драган.
ako mozis da mi obajsnis so e to hakiran,to zanci deka to e kompleten tretman za da cita pirati ili treba i nesto drugo?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
ako mozis da mi obajsnis so e to hakiran,to zanci deka to e kompleten tretman za da cita pirati ili treba i nesto drugo?
Под хакиран се подразбира флешован фирмвер на ДВД читачот на 360ката за да чита пиратски игри. ДВД ромот се поврзува со компјутер и се извршува флешот. Прашај си во ИДЦ колку кошта, не вреди сам да си правиш бидејќи ти треба нешто VIA чипсет или така нешто.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Da XBOX 360 e podobar od PS3, ne za kogo kako nego za sekogo. Zosto ??!! Zatoa sto ima pogolem broj na igri, najdobrite ekskluzivi na svetot, i na kraj moze da se hakne sto e mozebi najgolemiot plus koga si zitel na Makedonija.
Најдобрите игри? Мех... за тебе ако најдобрата игра е Halo или Gears of War, за мене е Мetal Gear Solid 4 и Killzone 2. Не можеш ти да кажуваш за секого.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Најдобрите игри? Мех... за тебе ако најдобрата игра е Halo или Gears of War, за мене е Мetal Gear Solid 4 и Killzone 2. Не можеш ти да кажуваш за секого.
Ај ај, полека ќе дојдат и на Xbox тие.
Ти текнува што им направија со GTA 4? :)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Ај ај, полека ќе дојдат и на Xbox тие.
Ти текнува што им направија со GTA 4? :)
ГТА 4 е друга приказна мац. Колку WoW што ќе дојде на конзола, толку и овие ќе излезат за 360ката :)

едит: ГТА4 веќе беше мултиплатформ, така да...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom