Xbox360 гејмери

Член од
6 септември 2007
Мислења
7.640
Поени од реакции
7.421
И да има не верувам дека ке најдеш некој што повеќе е упатен во тие работи ;)

Kако мене некој смотан што е кога го купував викаше е најновиот со Џаспер плоча, и после 1 година дознав дека мојот е со Фалкон али бидна више кога не се разбираш тоа е.
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.577
Kако мене некој смотан што е кога го купував викаше е најновиот со Џаспер плоча, и после 1 година дознав дека мојот е со Фалкон али бидна више кога не се разбираш тоа е.
Зошто не отиде таму да средиш тоа ?
 
Член од
28 септември 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
Здраво на сите. му донесоа како поклон на син ми XBOX 360 250gb не е чипуван, ме интересира да ми објасни некој(може има некаде на форумов ама многу страни се) што значи да се чипува, што добивам а што губам со тоа? и колку отприлика чини тоа чипување и каде може да се направи ако решам да го чипувам.
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
25
Поени од реакции
4
Земав пред некој ден xbox 360 slim а сакам да играм online меѓутоа не можам да се конектирам на интернет, значи на рутерот на домашната мрежа се конектира а не може да се закачи на интернет. Додека сум тука да прашам дали можам да играм оnline игри на чипуван xbox, и ако има некој линк за тутиријал за префрлање на игри со лан кабел од pc и дали некој продава live membership.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Тоа со вербатим е само ако имаш компатабилен режач за да режеш без Truncate, со Truncate нема врска како ги режеш.

Тактиката е следна:
1. Режеш игра со Truncate
2. Ја инсталираш на хард-диск на Xbox
3. На USB ставаш некоја мп3 песна
4. Ја пушташ преку системскиот плеер на Xbox
5. Ја палиш играта

Со ова нема да се врти двд-то внатре во Xbox-от, односно нема да ти се случува "Failed to authenticate disc" еророт на сред играње. Тестирано и работи.

После 2 години пробувам да режам игра. Си режам све убаво и на крај ми вика дека не ја чита играта чистиго двд-то..... Се работи за фифа 2014.

Прво ми вика дека нема доволно место за режење, пробав неколку туторијали си заебав 3 двд-а. Дај кажете детално како режете, почнав да се нервирам :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
После 2 години пробувам да режам игра. Си режам све убаво и на крај ми вика дека не ја чита играта чистиго двд-то..... Се работи за фифа 2014.

Прво ми вика дека нема доволно место за режење, пробав неколку туторијали си заебав 3 двд-а. Дај кажете детално како режете, почнав да се нервирам :)

Во imgBurn, кај Layer Break бираш Calculate Optimal, а кога ќе стиснеш Burn ќе ти се јави еден ерор и бираш Truncate.

Ако немаш хард-диск за да ја инсталираш играта и да го користиш методот горе, заборави на играње. Купи ја од IDC подобро. :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Во imgBurn, кај Layer Break бираш Calculate Optimal, а кога ќе стиснеш Burn ќе ти се јави еден ерор и бираш Truncate.

Ако немаш хард-диск за да ја инсталираш играта и да го користиш методот горе, заборави на играње. Купи ја од IDC подобро. :)
А ако инсталирам на усб може, или мора хард диск?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom