xbox live za MK

Член од
1 јули 2021
Мислења
3
Поени од реакции
2
Zdravo,

Dali ima nekoj iskustvo xbox live? sakam da kupam xbox series s no za multiplayer. kako odi kupuvanje na igri i aktiviranje na godisno xbox live subscription?

dali se kreira account so druga drzava osven MK i mozi da se plaka so MK karticka?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Zdravo,

Dali ima nekoj iskustvo xbox live? sakam da kupam xbox series s no za multiplayer. kako odi kupuvanje na igri i aktiviranje na godisno xbox live subscription?

dali se kreira account so druga drzava osven MK i mozi da se plaka so MK karticka?
Без проблем можеш да ја користиш стави си Велика Британија како држава немаш проблем плаќаш со електронска картица од било која банка.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Staj se na turski region i ako imas Visa karticka od NLB,mozes da ja povrzes i da si plakas mesecna pretplata.
Staj si adresa od nekoj turski hotel.
Ja imam Series X koristam so Game Pass Ultimate,imam nekoi kodovi sto mi gi dadoa koga go kupiv i imam do Oktomvri free ama posle toa ke se prefrlam na turski region i za 300-400 denari mesecno dobivas Gamepass Ultimate,ziva bagatela 45 turski liri naplakjaat mesecno za da imas Game Pass Ultimate,site igri mozes da gi igras i pod toa se podrazbira xbox live.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Staj se na turski region i ako imas Visa karticka od NLB,mozes da ja povrzes i da si plakas mesecna pretplata.
Staj si adresa od nekoj turski hotel.
Ja imam Series X koristam so Game Pass Ultimate,imam nekoi kodovi sto mi gi dadoa koga go kupiv i imam do Oktomvri free ama posle toa ke se prefrlam na turski region i za 300-400 denari mesecno dobivas Gamepass Ultimate,ziva bagatela 45 turski liri naplakjaat mesecno za da imas Game Pass Ultimate,site igri mozes da gi igras i pod toa se podrazbira xbox live.
Лоша идеја цензурираат доста игри муслиманските земји така да подобро нека оди на Хрватски регион ма да јас немав проблем на Британски регион.
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
Staj se na turski region i ako imas Visa karticka od NLB,mozes da ja povrzes i da si plakas mesecna pretplata.
Staj si adresa od nekoj turski hotel.
Ja imam Series X koristam so Game Pass Ultimate,imam nekoi kodovi sto mi gi dadoa koga go kupiv i imam do Oktomvri free ama posle toa ke se prefrlam na turski region i za 300-400 denari mesecno dobivas Gamepass Ultimate,ziva bagatela 45 turski liri naplakjaat mesecno za da imas Game Pass Ultimate,site igri mozes da gi igras i pod toa se podrazbira xbox live.
Преку PC пробвам да купам game pass ultimate но имам проблем. креирав account со турски регион ставам картицата и ми вика неможи затоа што плаќањето и сторот се различни. ова плаќање преку xbox треба да се направи или можи на PC browser?
Автоматски споено мислење:

Лоша идеја цензурираат доста игри муслиманските земји така да подобро нека оди на Хрватски регион ма да јас немав проблем на Британски регион.
британскиот регион мислам дека е поскап?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Преку PC пробвам да купам game pass ultimate но имам проблем. креирав account со турски регион ставам картицата и ми вика неможи затоа што плаќањето и сторот се различни. ова плаќање преку xbox треба да се направи или можи на PC browser?
Автоматски споено мислење:


британскиот регион мислам дека е поскап?
Не бе друже исто си е се само плаќаш во фунти.
Инаку можеш на xbox да си купиваш мене сеуште ми е снимена картичката на профилот.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Преку PC пробвам да купам game pass ultimate но имам проблем. креирав account со турски регион ставам картицата и ми вика неможи затоа што плаќањето и сторот се различни. ова плаќање преку xbox треба да се направи или можи на PC browser?
Автоматски споено мислење:


британскиот регион мислам дека е поскап?
E preku PC neznam,jas za od konzola direktno zborev.
Mene mi ja primi Visa kartickata od NLB posto trebase da platam neso 1$ ili taka neso.
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
Не бе друже исто си е се само плаќаш во фунти.
Инаку можеш на xbox да си купиваш мене сеуште ми е снимена картичката на профилот.
Proxy ova ona ne koristis taka?
Автоматски споено мислење:

E preku PC neznam,jas za od konzola direktno zborev.
Mene mi ja primi Visa kartickata od NLB posto trebase da platam neso 1$ ili taka neso.
So konzola ke probam od koga ke kupam seties s :) sakav prvo preku da probam
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Proxy ova ona ne koristis taka?
Автоматски споено мислење:


So konzola ke probam od koga ke kupam seties s :) sakav prvo preku da probam
Ништо не ти треба ко што рече членот погоре да подесиш поштенски број и регион.
Исто можеш да купиш гифт кард од страни како g2a.com и си праиш redeem на кодот и ќе имаш фонд на профилот.
Автоматски споено мислење:

Исто еднаш месечно можеш да менуваш регион.
Зборавив да пишам од кој регион ставиш од тој регион барај гифт картица.
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
Ништо не ти треба ко што рече членот погоре да подесиш поштенски број и регион.
Исто можеш да купиш гифт кард од страни како g2a.com и си праиш redeem на кодот и ќе имаш фонд на профилот.
Автоматски споено мислење:

Исто еднаш месечно можеш да менуваш регион.
Зборавив да пишам од кој регион ставиш од тој регион барај гифт картица.
Сакам без гифт картица да успеам еднаш, ќе пробам денес пак
 
Член од
1 јули 2021
Мислења
3
Поени од реакции
2
Ништо не ти треба ко што рече членот погоре да подесиш поштенски број и регион.
Исто можеш да купиш гифт кард од страни како g2a.com и си праиш redeem на кодот и ќе имаш фонд на профилот.
Автоматски споено мислење:

Исто еднаш месечно можеш да менуваш регион.
Зборавив да пишам од кој регион ставиш од тој регион барај гифт картица.
Ваква ерор порака ми вади:

Change your Store region

The region in which your payment option was issued and your Store region need to match.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Ваква ерор порака ми вади:

Change your Store region

The region in which your payment option was issued and your Store region need to match.
Стави си се Велија Британија.
И направи нов профил на outlook и него стави ги во Британија.
Мислам дека така нема да имаш проблем.
 
Член од
1 јули 2021
Мислења
3
Поени од реакции
2
Стави си се Велија Британија.
И направи нов профил на outlook и него стави ги во Британија.
Мислам дека така нема да имаш проблем.
istoto preku pc ne raboti :D preku xbox ke go napravam i od anhoch mi go kazaa toa...
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
@Chazzspaz @dantemkd Да ве поздравам и да ви кажам дека работи преку xbox. преку пц не работи тоа со региони користејки и впн некако знат дека од МК сум... али небитно важно функционира преку конзола. Фала!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom