Wotlk raiding

B

Blacks

Гостин
Што мислите за раидањето во новава експанзија,...
Од моето досегашно искуство:

Новите инстанци за 5 души се колку толку интересни (барем повекето) иако не нудат којзнае каков (ако не никаков) предизвик. НО!!! затоа пак се имплементирани ткн achievements кои и не се баш лесни за правење (добро има некои и лесно шо се прават) и интересно е тоа што ако ги завршиш сите ти дава на поклон маунт протодрејк. На мене ми фалат уште 3 :zlo:

Naxxramas ... хмм овде Близард си ја немаат завршено работата како што треба. Значи вметнаа стара инстанца во нова содржина и што е најжално ја направија piss easy. Но сепак иако е лесна Накс е интересна и да не ги заборавиме achievments-ite и тука кои и не се баш лесни :) ..

Obsidian Sanctum ... Потсека многу на Ониксија. Обичните луге можат лесно да го завршат но финтата е да се утепа со 3те помали змеја да се живи. Значи ако си casual играч одиш ги убиваш прво помалите змејови и набрзинка го убиваш и Сартарион... НО!!! ако сакаш предизвик пробај да го убиеш со сите 3 змеја додека се живи... Се на се , брз и интересен раид.

VoA ... Винтерграсп раид.. Мораш да го контролираш ВГ за да можеш да го смачкаш ова бате... Лесен босс иако ти треба добро дпс.. сите да се над 2000 по можност и то.. тоа шо дропнуваат пвп items е интересно..

Маlygos ... е овде мислам дека Близзард имаат надокнадено за сите лесни раидови во новата експанзија.. интересна, динамична и за разлика од другите малце потешка тепачка...

Се на се Wotlk е експанзија каде што Близз пробуваат да експериментираат односно да ги доближат малце повеке Хард коре играчите до Casual играчите (или обратно) но сепак за оние што сакаат предизвик Вотлк го нуди тоа...

Се зборува дека со наредниов пач кога ке излезе Улдуар ке биде еден од најтешките раидови досега... Осекам ( и се надевам ) жолчки ке се блуват :vozbud: .. Дотогаш се концентрирам само на ачивментс..

Позз
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Искрено не се замарам многу со раид,треба да окапам 15 саати или помалце додека поминам башка зима многу време.Гледам брзо да фатал лвл и идам арена и бг.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Прелесно се........само ужасен дроп рејт има на танк ствари
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123



Еве ти бе лепи од Malygos неам фотка пошо на неа ќе видиш 25 мали змејчиња и еден огромен змеј т.е змејка :vozbud:
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
nekoj moze da dade sovet od tie shto se "navlezeni" vo wow, dignav 80mage i sakam da idam arena,ama imam krsh oprema.Kade moze da najdam dobra kolku da soberam nekoj points?
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Иди во таа пвп зоната Wintergrasp Lake и иди во рајдот таму Vault of A нешо беше таму имаш радном шанса да ти дропне S5 опрема а и за време на тепачката за градот се збира многу хонор.

Или дреми во BGs како што ние PvE дремеме во инстанци вие требате во бателграунди да дремете.:helou:

Највише ме нервира коа за хероик ќе ми дојдат фул пвп дпс и лечачи,кога ќе видам тоа одма правам /leave party :vozbud:
 
B

Blacks

Гостин
nekoj moze da dade sovet od tie shto se "navlezeni" vo wow, dignav 80mage i sakam da idam arena,ama imam krsh oprema.Kade moze da najdam dobra kolku da soberam nekoj points?
Најлесен начин ти е да одиш АВ, АБ , ВСГ и оваа новата Странд оф тхе анцхиентс.. Ке земеш од секоја бг по една значка + и ке го решиш For the Horde.( за хорда вака се вика квестот) ... Ке собереш една купа хонор... Макар ке треба да киснеш малце повеке за да земеш ајтеми.. Просечен ајтем ти е 50000 хонор :tapp:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Највише ме нервира коа за хероик ќе ми дојдат фул пвп дпс и лечачи,кога ќе видам тоа одма правам /leave party :vozbud:
Нема врска ова , еве јас имам и Naxx опрема и Deadly PVP опрема , за 5 души хероик нема разлика , Naxx опремата дава haste и малце поке intelect , а Deadly поке стамина и resilience. Сега нормално дека јас ја носам од Naxx опремата за хероик , ама сакам да кажам дека и тој со PVP опрема можи солидно да излечи.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Nema so da se rasprava za Wotlk Raiding ... iskreno i ja od pocetok si pomislim pa li naxx ke vajpame cela vecer na taj saphiron ... no kako so gledame rabotite se mnogu razlicni :pos2: Naxx 25m cisteme od 19 do 23 casot i tocno imame vreme za malygos vo EoE 25 da go butneme i da zememe free loot :devil3: epa sekako deka ke odi vaka brzo koa fury warr prave po 9k+ dps na thadious (onoj so plusovi i minusi za onie so samo slusnale za naxx :baeh:). A mainot mi e na Maghteridon lvl 80 Orc Shamman a alt lvl 80 Death Knight ama toj bese na skullcrusher do pred nekoj den i nemozam da dadam pofalni zborovi za Skullcrusher navistina edno vreme bese nogu jak server ama izgleda nogo dobro sum napravil sto si go butnav u guild DK :vozbud:
Inace moze slobodno na http://eu.wowarmory.com/index.xml da vidite so char imam :)

Noobslicer lvl 80 Shamman Maghteridon <We Care A Lot>
Dekay lvl 80 Death Knight Maghteridon <We Care A Lot> [alt]
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Абе финтата е што сеа моеш одма чим ќе фатиш 80ка со плава опрема моеш да одиш во скоро сите хероици и во накс на неколку босови.Пред тоа не ни моеше да помислиш на тоа.
 
B

Blacks

Гостин


Sartharion so 3 drakes 10man.
Е ова е за мене потешко од Сартарион 25ман (со 3 дрејка). Гуд Џоб :)

Уште го немам направено со 3 дрејка (само со 2 :( )

Патем речено со каква постава бевте. Која ви беше тактиката.. Ајде кажувај :)
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Da ti kazam pravo...Blizzard ja zeznaa igrava na WOTLK epten...ne mozese znaci poloso da ispadne od ova ... Znaci ja napravija da igras 24 H za da bides jak...Site PVE-ri imaat najaka PvP oprema...zivi gluposti,jas se zamaram da krenam raiting a nekoj sto igral 24 H raid sto spamuval edno kopce za Fireball :) ima pojaka pvp oprema od mene,ma nemoj molimte ... epten e sux barem sega za sega ... inace koga sme kaj raidovite , raidovite smrdat epten ako si igral PRE TBC bi trebalo da znaes sto e raid ;)...Koj raidovi se ova nema guild sto ne iscistile sve duri i pugovi se pravat za site raidovi sto se atm ... ako imas vreme za raidanje raidaj :) ali ipak e sux ;) HF
 

Kajgana Shop

На врв Bottom