Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.245
Поени од реакции
27.594
Во основно во 1996 во Македонија во државно средно го имам учено ова. Има луѓе со ХО и ХХУ и ХХХ и ХУУ тие не се ни мажи ни жени тие се останати полови. Во Македонија по Биологија се учи ова. Час генетика. А за родови чиста логика е и од небо се гледа облека, навики, шминка итн е род и знае секој колку лесно се менува тоа.
Naukata za rodovite proizleguva od ovaa licnost. Negov argument za rodovata ideologija se potpira na 2 samoubistva i edno zasekogas unisteno semejstvo.
Toa e tvojata nauka.

I da mnogu si glup drugar, stvarno lechi se.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Naukata za rodovite proizleguva od ovaa licnost. Negov argument za rodovata ideologija se potpira na 2 samoubistva i edno zasekogas unisteno semejstvo.
Toa e tvojata nauka.

I da mnogu si glup drugar, stvarno lechi se.
Прв пат слушам за типов. Јас се водам од логика само. Така заклучив со гледање окулу мене за родовите.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.790
Поени од реакции
8.367

Богатите родители треба своите деца да им ги дадат на сиромашните, а сиромашните да им ги дадат своите деца на богатите. Истата трампа треба да се направи и меѓу луѓето што имаат дом и бездомниците, и само на тој начин „Калифорнија некогаш ќе постигне вистинска правичност“.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.245
Поени од реакции
27.594
Прв пат слушам за типов. Јас се водам од логика само. Така заклучив со гледање окулу мене за родовите.
Ti ne si zapoznaet so logika ako nekoj ti ja tresne toa tikvata na ramenja so nea.
Pa barem procitaj nesto pred da se brukas vaka, prv pat slusnal...
Ne sum ni iznenadena.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Незнам како не ви е јасно а толку очигледно е го гледаме секој ден. Земи двајца од улица машко и женско смени им облека, шминка и фризура и површни работи и си го менуваат родот. Многу едноставно, логично, визуелно и јасно. Нема сложена наука и теории на заговор.
Автоматски споено мислење:

Ti ne si zapoznaet so logika ako nekoj ti ja tresne toa tikvata na ramenja so nea.
Pa barem procitaj nesto pred da se brukas vaka, prv pat slusnal...
Ne sum ni iznenadena.
Не се занимавам јас со каркатер асесинаејшн па да чепкам што јадел вчера Такер Карлсон. Така да не ги знам и не се аргументи тоа.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.245
Поени од реакции
27.594
Незнам како не ви е јасно а толку очигледно е го гледаме секој ден. Земи двајца од улица машко и женско смени им облека, шминка и фризура и површни работи и си го менуваат родот. Многу едноставно, логично, визуелно и јасно. Нема сложена наука и теории на заговор.
Автоматски споено мислење:


Не се занимавам јас со каркатер асесинаејшн па да чепкам што јадел вчера Такер Карлсон. Така да не ги знам и не се аргументи тоа.
Tolku si mentalno poprecen sho ne mozes da napravis razlika megu MODA i STIL so bioloska karakteristika.

Taker Carlson be... :facepalm:
Ischezni.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Tolku si mentalno poprecen sho ne mozes da napravis razlika megu MODA i STIL so bioloska karakteristika.

Taker Carlson be... :facepalm:
Ischezni.
Мода и стил е родова карактеристика и идентитет. Не читам јас забегани фејк нуз за да ги знам овие личности и фаци од кај да знам со кого се занимаваш.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Togas site zeni sme mazi oti nosime pantaloni.
Ако турите и кошула, машна, се ишишате изведите шминка и викате дека сте тој тогаш родови сте тој, мажи.
Автоматски споено мислење:

Дури и носењето пантолни е мал индиректен симбол за флуиден родов идентитет. Зошто не им даваат на муслиманките да носат пантолони?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.245
Поени од реакции
27.594
Ако турите и кошула, машна, се ишишате изведите шминка и викате дека сте тој тогаш родови сте тој, мажи.
Автоматски споено мислење:

Дури и носењето пантолни е мал индиректен симбол за флуиден родов идентитет. Зошто не им даваат на муслиманките да носат пантолони?
A helankite kako podkategorija na pantalonite?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom