Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.920
Поени од реакции
39.417
Позајмување гаќи. Ова само во забеганиот мозок на шеки и другарите негови го има.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.304
Поени од реакции
1.927
Позајмување гаќи. Ова само во забеганиот мозок на шеки и другарите негови го има.
Не би позајмувал јас гаќи. Тоа жените обично го прават, и цис и транс, според моето истражување пред малце. :)
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
СЕ СНИМА „МАТРИКС 5“ Сестрите Вачовски не го режираат овој дел, еве кому му припадна честа
:cool:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.503
Поени од реакции
79.656
Добро бе, фетиш му се женски гаќи и само кажува - ја сум жена, дајте гаќите да си ги мењаме. Пошто денес нели доволно е да кажеш дека си жена и жена си.

Исто и друг кој му се фетиш мали девојчиња од по 5-6 годинки. Само кажува - ја сум жена и го пуштаат у женско ве-це кај што се соблекуваат такви девојчиња.

лесно изводливо
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
Добро бе, фетиш му се женски гаќи и само кажува - ја сум жена, дајте гаќите да си ги мењаме. Пошто денес нели доволно е да кажеш дека си жена и жена си.

Исто и друг кој му се фетиш мали девојчиња од по 5-6 годинки. Само кажува - ја сум жена и го пуштаат у женско ве-це кај што се соблекуваат такви девојчиња.

лесно изводливо
Ludakov ke go pominat 2-3 race kad tad, falinkata vo mozokot ne moze da ja sokrie i ke ja manifestira javno.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
861
Поени од реакции
3.472
Geert Wilders
@geertwilderspvv


Geen klimaat, woke, of ander links-liberaal gezeur. Maar MINDER ASIEL EN IMMIGRATIE Nederland gaat kapot aan de asieltsunami Nederlanders weer op 1! Stem PVV op 6 juni! #ep2024 #EP #StemPVV
Translated from Dutch by
No climate, woke, or other left-liberal nonsense. But LESS ASYLUM AND IMMIGRATION The Netherlands is being destroyed by the asylum tsunami The Dutch are back on top! Vote PVV on June 6!

Е овој човек победи на изборите во Холандија, на холанганите им е преку кур од woke, чим Холандија така, па што останало за другите, Шеки готови сте:D
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
8.320
Па не само транс жените позајмуваат гаќи. И цис жените тоа го прават, оди читај таму кај што ги прашуваат на линкот што го постирав.
Не знам која е твојата потреба лицата кои имаат дијагноза на ментално растројство да ги изедначуваш со лицата кои немаат. Tрансгендеризмот има дијагноза F64.0, додека твојот цисгендеризам НЕМА.

1712311522436.png
1712311569287.png
1712311607093.png

 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.304
Поени од реакции
1.927
Не знам која е твојата потреба лицата кои имаат дијагноза на ментално растројство да ги изедначуваш со лицата кои немаат. Tрансгендеризмот има дијагноза F64.0, додека твојот цисгендеризам НЕМА.

Прегледај го приврзокот 411852
Прегледај го приврзокот 411853
Прегледај го приврзокот 411854

Ова ти се застарени материјали. ICD-10 е заменето со ICD-11, каде што трансродовост не спаѓа во ментални растројства. Ама ниту во двата нема да најдеш позајмување на облека да е симптом на ментално растројство. :pos:


Ова ви е чист обид нешто најнормално од животот на луѓето да го демонизирате кога некоја транс личност го прави истото (користење на веце или соблекувална што соодветствува на родот, како пример). Или во овој случај, позајмување на облека поради која било причина.
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.809
Поени од реакции
83.573
Еве убаво објаснето на каков начин функционираат нашите невладини секти како Маргини, Хера, Хелсиншки водени од ороспиите како Ирена Цветковиќ, Мила Царовска и останатите џаболебари и џаболебарки. Веќе познато, ама убаво е да се види и повтори дека нит ги интересира тоа ЛЏБТ луѓето, нит е дозволена некаква слобода на говор во тоа сектите, и бараат само влакно во јајцето за да ги оправдаат парите што ги лапаат од надвор.

Невладините се рак рана на општествово!!!

 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
8.320
Ова ти се застарени материјали. ICD-10 е заменето со ICD-11, каде што трансродовост не спаѓа во ментални растројства. Ама ниту во двата нема да најдеш позајмување на облека да е симптом на ментално растројство. :pos:


Ова ви е чист обид нешто најнормално од животот на луѓето да го демонизирате кога некоја транс личност го прави истото (користење на веце или соблекувална што соодветствува на родот, како пример). Или во овој случај, позајмување на облека поради која било причина.
Знаеш ли што пишува во ICD-11? HA60 дијагноза и HA61 дијагноза. И зошто доколку се сметаат за здрави личности им се поставува дијагноза???

1712314731426.png
1712315269158.png
1712315112397.png

 
Последно уредено:

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.304
Поени од реакции
1.927
Да, и се наоѓа под Conditions related to sexual health. Не е е веќе дијагноза за ментално растројство како во минатото.
Автоматски споено мислење:

Еве убаво објаснето на каков начин функционираат нашите невладини секти како Маргини, Хера, Хелсиншки водени од ороспиите како Ирена Цветковиќ, Мила Царовска и останатите џаболебари и џаболебарки. Веќе познато, ама убаво е да се види и повтори дека нит ги интересира тоа ЛЏБТ луѓето, нит е дозволена некаква слобода на говор во тоа сектите, и бараат само влакно во јајцето за да ги оправдаат парите што ги лапаат од надвор.

Невладините се рак рана на општествово!!!

Многу напишал овој со статијава, ама ништо опипливо нема напишано. Само бесмислено цепидлачење му е цела содржина.
Автоматски споено мислење:

:bravobe:
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
8.320
Да, и се наоѓа под Conditions related to sexual health. Не е е веќе дијагноза за ментално растројство како во минатото.
Види вака, болест, проблем и квар се дијагностицираат, а ненарушено психофизички здравје и функционалност се констатираат.
На здрава индивидуа и функционален апарат не им треба никаква дијагноза.
Така и ти не можеш да кажеш дека на лицето Х му е дијагностицирана одлична здравствена состојба, туку можеш само да кажеш дека му е дијагностицирана некаква болест.
А HА60 и НА61 се дијагнози според ICD-11.
 
Последно уредено:

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.304
Поени од реакции
1.927
Види вака, болест, проблем и квар се дијагностицираат, а ненарушено психофизички здравје и функционалност се констатираат.
На здрава индивидуа и функционален апарат не им треба никаква дијагноза.
Така и ти не можеш да кажеш дека на лицето Х му е дијагностицирана одлична здравствена состојба, туку можеш само да кажеш дека му е дијагностицирана некаква болест.
А HА60 и НА61 се дијагнози според ICD-11.
Оваа дијагноза им се дава на транс лицата само за да им бидат достапни потребните медицински средства за да можат да ја извршат својата транзиција.
Тоа е точно дека не се здрави ПРЕД да ја направат транзицијата, а и таа транзиција е рецептот што го добиваат од докторот за да си ја излечат дијагнозата.

„Трансродовост“ или „транссексуалност“ како дијагноза веќе не постои заради таа причина, туку се нарекува „родова несогласеност“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom