Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.936
Поени од реакции
8.905
чекам историски филм каде што Хитлер ќе биде црнец пошто било океј иако не било историски точно.
Нема шанси, само “добрите“ може да бидат црнци. Лошите мора да бидат белци.Иницијаторот и главниот во геноцидот над ова Патагониско племе (Евреин) во филмот https://en.wikipedia.org/wiki/Tierra_del_Fuego_(film) е Православен Романец. Пошто нели не иде трговците да се лоши.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.407
Поени од реакции
37.573
Јас сеуште чекам римејк на Тарзан каде што Тарзан ќе биде глумен од актер црнец, и ќе ги праи тие криците како останатите горили. Прв ќе идам да го гледам во кино и да го поддржам филмот.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.404
Поени од реакции
31.291
Последно уредено:

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.389
Поени од реакции
1.994
Шеки, што ќе кажеш за реалноста на пост-оперативните искуства на транс идиотите? Не е баш како во приказните, а? :unsure:@Shakespear
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

Реалноста на 99% од пост-оперативните искуства се дека се задоволни транс луѓето од нив.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.404
Поени од реакции
31.291
Реалноста на 99% од пост-оперативните искуства се дека се задоволни транс луѓето од нив.
Реалноста е дека појма немаш за што зборуваш.
Автоматски споено мислење:

Сироти доктори и гинеколози... Што да му прави бе на умоболен маж со отсечен пенис и рана/дупка кај скротумот?
Тоа е кога не ги праќаат директно во лудница туку останатите ги тераат да им глумат/играат по нивното лудило... Следен чекор самоубиство.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.389
Поени од реакции
1.994
Реалноста е дека појма немаш за што зборуваш.
Автоматски споено мислење:

Сироти доктори и гинеколози... Што да му прави бе на умоболен маж со отсечен пенис и рана/дупка кај скротумот?
Тоа е кога не ги праќаат директно во лудница туку останатите ги тераат да им глумат/играат по нивното лудило... Следен чекор самоубиство.
Си има добри и лоши гинеколози. Добрите знаат како да работат и со цис и со транс вагини.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.404
Поени од реакции
31.291
Бегај бе, тоа се две различни работи.
- женски полов орган, за што се учи во медицински образовни установи
- рана во скротумот наместо отсечен пенис, за што треба да се учи во институции за згрижување на ментално болни ама никаде не се учи а го практикуваат алчни и неморални пропаднати хирурзи кои не ги бива за во вистински медицински установи

Што ќе му прави гинеколог на умоболен со рана на местото на пенисот? Ќе му брца спекулум во раната? Што точно треба да види во раната, инфекции/гној и црви?? Или да не е труден умоболниот? Или само за задоволство?
Реков веќе, тоа е работа за психијатар (и евентуално инфектолог), не за гинеколог. Патем веројатно и тебе не би ти штетело една посета да направиш.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Автоматски споено мислење:

Си има добри и лоши гинеколози. Добрите знаат како да работат и со цис и со транс вагини.
IMG_1483.png
Моментот каде еден полу-функционален бот со 2кб датотека е попаметен од тебе Шеки…

Ејјј.. Славчо те шие…
IMG_1484.png
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.407
Поени од реакции
37.573

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.158
Поени од реакции
85.570
Да пробам да одговорам:

1. Што сметате дека ја предизвика вашата хетеросексуалност?
Докторката која ме породи, нејзините округли топки беа првата работа што ја видов на овој свет и ми се допаднаа.
2. Кога и како прв пат сфативте дека сте хетеросексуалец/ка?
Види точка 1.
3. Дали е можно вашата хетеросексуалност да е само фаза којашто ќе ја надминете?
Зошто би ја надминал?
4. Дали е можно вашата хетеросексуалност да потекнува од страв од истиот пол?
Не се плашам од истиот пол. Малку се гадам.
5. Доколку не сте имале сексуален однос со припадник на вашиот пол, дали е, сепак, можно да сте хомосексуалец/ка?
Доколку не сте имале скафандер, дали е сепак, можно да сте астронаут? И зошто толку запирки во прашањето?
6. Ако хетеросексуалноста е нормална, тогаш зошто толку многу хетеросексуалци се лица со ментални нарушувања?
Затоа што грубо земено 99% од луѓето на планетава се хетеро.
7. Зошто вие хетеросексуалците се обидувате да ги натерате сите да бидат со вашата сексуална ориентација?
Туѓата сексуална ориентација нема зошто да ме интересира.
8. Зошто мора насекаде да ја промовирате вашата хетеросексуалност? Нели може само да бидете она што сте без врева?
Па не го правев јас прашалников.
9. Најголемиот број лица што злоставуваат деца се хетеросексуалци. Дали сметате дека е безбедно вашето дете да го праќате на училиште каде повеќето наставници се хетеросексуалци?
Види точка 6.
10. И покрај целата општествена поддршка што се пружа на бракот како институција, стапката на разводи и понатаму расте. Зошто има толку малку стабилни релации меѓу хетеросексуалците?
Дефинирај „малку“.
11. Зошто хетеросексуалците се толку промискуитетни?
Види точки 6 и 9.
12. Дали би сакале вашето дете да биде хетеросексуалец/ка знаејќи ги проблемите со кои се соочуваат како прељуби, болести, разводи.
Од моето дете очекувам само никогаш во животот да не се срами со вака глупи прашања.
@Shakespear откако ги прочита одговорените прашања...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom