Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.433
Поени од реакции
7.107

Инвестициските фондови што ги тераат коропорациите на самоубиство

Изминативе месеци некои од најголемите глобални корпорации со неизмерни системи на проверка и одлучување, решија да свртат од стандардните пораки и најдиректно да ја поддржат разбудената идеологија, посебно во делот на промоција на транс-права. Секој што го направи ова му се случи крах на берза од милијарди долари и по него пак излезе нова компанија што го повтори истото.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.215
Поени од реакции
23.661
Во меѓувреме додека Шеки и неговите се радуваат за тоа што микро$офт не можел да биде бојкотиран, Таргет уште се „радуваат“ на одлучната бизнис одлука да продаваат геј/транс облека за деца.


 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
5.427
Поени од реакции
30.463

Курт Каз, е белец со потекло од Германија но роден во Јужна Африка, кој патука низ светот и прикачува видеа од земји најчесто од третиот свет. До сега бил на Блискиот Исток, Пакистан, и мислам дека ја има поминато цела Јужна Америка.

Моментално е на Куба, има неколку видеа прикачени од таму, и кон крајот на последното прикачено видео, има една порака до сите шупаци кои пропагираат комунизам, а живеат во земјите од првиот свет, кои имаат све на дофат, а плачат и се жалат од капитализмот, и посакуваат нивните држави да се комунистички, има една порака до сите дунстери што сеуште веруваат во тие левичарски идеологии, иако до сега милион пати се покажало и докажало дека не се успешни, и не само што не се успешни туку се уништувачки за една држава и народ. А можеме да видиме што има направено тој комунизам за Кубанскиот народ. Освен очај и бед ништо друго.

Пуштете чичо Курт да ви каже убаво сите вие разни Шекиевци на форумов.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.215
Поени од реакции
23.661
Ликов што шиканираа по медиуми... Не ми беше јасно што е работата толку што го експонираат во јавност, ама приметив дека смрди работата. Како и да е релативно забавно за следење:

Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.215
Поени од реакции
23.661
Интересно е што ова е напишано во Февруари... Сега е Мај и Елон е прилично гласен против транс и педофилија. Што е добро ама и треба да се земе со доза на резерва.

Џо не го пратам одамна, од кога премина на спотифај.
Автоматски споено мислење:

Во меѓувреме во Русија транџиве не си поминуваат баш сјајно.

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.215
Поени од реакции
23.661
Треба некогаш да го опишеш чуството како е да си толку колосално глуп.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.499
Поени од реакции
4.822
Треба некогаш да го опишеш чуството како е да си толку колосално глуп.
Едноставно не се замараш и си посреќен. Многу фрустрации ти го напуштаат телото и умот. Се изгледа подобро и си оптимиста.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.215
Поени од реакции
23.661
Барем додека реалноста не те удри по глава.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.078
Поени од реакции
74.630

Kajgana Shop

На врв Bottom