Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
Togash ce ti propadni kartata.
Aj, nemash galje 600 denari ce prebolish, i drug pat da zemash so
Wizz Air Discount Club
Прегледај го приврзокот 399662
нема да е 10 евра.. Имам резервирано, приорити и седиште.. За промена на дата пишува од 40 евра на апликацијата е сеа ме интересира дали ако ги платам тие 40 евра ќе се префрле и приорити и седиштето или не?
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.144
Поени од реакции
8.965
kupiv karta so wizz, prvo najobicnata samo so ranec.
posle nadogradiv do wizz go srednata, da ima plus mal i golem kufer.

sakav da dodadam uste eden golem kufer do 26kg, koj go plativ plus.

sega gledam deka samo prethodniot od 20 kg go nadogradil do 26kg, a toj od 20kg mi go nema na listata :ROFLMAO:

dali mozam da pobaram "da go storniraat" poslednoto plakjanje? ne mi vredi za tie pari.
ako moze nesto po meil da probam arno, inaku da im dremam na telefonot 2 saati na support, ne mi brka rabota toa.
 
Член од
15 август 2013
Мислења
22
Поени од реакции
58
Здраво, со кој пасош да ја чекирам картата, имам македонски и бугарски пасош? Патувам за Базел. Фала
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.729
Поени од реакции
5.774
Здраво, со кој пасош да ја чекирам картата, имам македонски и бугарски пасош? Патувам за Базел. Фала
A zoshto ti e bugarskiot?
Автоматски споено мислење:

@SanIker shro taga ti padnala?
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.472
Поени од реакции
9.271
Здраво, со кој пасош да ја чекирам картата, имам македонски и бугарски пасош? Патувам за Базел. Фала
Со кој сакаш, сеедно е.
Патуваш во ЕУ посекако со бугарскиот, а македонскиот ти е за МКД гранична контрола.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.303
Поени од реакции
4.709
Здраво, со кој пасош да ја чекирам картата, имам македонски и бугарски пасош? Патувам за Базел. Фала
Nebitno so koj ke ja cekiras kartata, edinstveno sto menuva e deka toj pasos ke moras da go pokazes na salterot na wizzair

Со кој сакаш, сеедно е.
Патуваш во ЕУ посекако со бугарскиот, а македонскиот ти е за МКД гранична контрола.
Koga vleze Svajcarija vo EU? :D
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Здраво, со кој пасош да ја чекирам картата, имам македонски и бугарски пасош? Патувам за Базел. Фала
За чекирање на картата, чекирај се со македонскиот пасош, а кога ќе слеташ во Базел на граничната контрола подобро е да го дадеш бугарскиот за да не те замараат. Можат да ти се закачат да ти тражат колку пари носиш, каде ќе претстојуваш и слично.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.155
Поени од реакции
16.696
За чекирање на картата, чекирај се со македонскиот пасош, а кога ќе слеташ во Базел на граничната контрола подобро е да го дадеш бугарскиот за да не те замараат. Можат да ти се закачат да ти тражат колку пари носиш, каде ќе претстојуваш и слично.
А зошто да не се чекира со Бугарскиот пасош ?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.472
Поени од реакции
9.271
Koga vleze Svajcarija vo EU? :D
Вчера попладне, кон 17 часот.
Друг беше муабетот, зошто мора да го тупиме непотребно бе брат?

На пасошка контрола во Швица за шетање или било шо посекако македонски пасош ќе покаже или бугарски кој е ЕУ пасош (без разлика што не е земјата ЕУ и шенген исто му се фаќа и за едниот и за другиот)? Која опција е попаметна?

Јас посекако да имам би извадил Бугарски таму на пасошка и ќе си поминам со свирење, а Македонскиот ќе си го користам за МКД да си влезам/излезам.

Ти како сакаш, еве можеш да го убедиш дека нема везе. Ти ќе бидиш во право, него ќе го кошташ можно тегнење уши пошто има пасош на вукојебина од која иди шошонско племе кои даваат бело низ ЕУ како алва.
ЈБГ дотаму е работата стигната.
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
А зошто да не се чекира со Бугарскиот пасош ?
Ако се чекира со бугарскиот ќе треба на пасошка контрола за излез од Мк да ги даде и двата пасоша што според мене нема потреба. За излез од мк ти е доволен само мк пасош. Е сега ако патуваш за Обединетото Кралство ќе мора да се чекираш со бугарскиот пасош или може и со македонскиот но само ако имаш виза. Ако се чекираш со бугарскиот тогаш на пасошка контрола ги даваш и двата пасоша. Тоа е од мое искуство
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.303
Поени од реакции
4.709
Вчера попладне, кон 17 часот.
Друг беше муабетот, зошто мора да го тупиме непотребно бе брат?

На пасошка контрола во Швица за шетање или било шо посекако македонски пасош ќе покаже или бугарски кој е ЕУ пасош (без разлика што не е земјата ЕУ и шенген исто му се фаќа и за едниот и за другиот)? Која опција е попаметна?

Јас посекако да имам би извадил Бугарски таму на пасошка и ќе си поминам со свирење, а Македонскиот ќе си го користам за МКД да си влезам/излезам.

Ти како сакаш, еве можеш да го убедиш дека нема везе. Ти ќе бидиш во право, него ќе го кошташ можно тегнење уши пошто има пасош на вукојебина од која иди шошонско племе кои даваат бело низ ЕУ како алва.
ЈБГ дотаму е работата стигната.
Не е за тупење работата, прашањето беше чекирање зашто мешате како ќе влезеш у швицарска како ќе излезел од МКД и слично

чекирањето е за визаир, гледај го како купување карта за гратски. Ги боли стојко нив со кој пасош се чекираш се додека имаш валиден документ за патување. У принцип и немаат право они да ти бараат докази за визата, дозвола за престој и слично не се полиција. Ако имаш валидна патна исправа он нема разлог да те врати имал ти виза или не, не е негов проблем, ама на пасошка уште у МКД може полиција да ти рече неможе да одиш немаш дозвола за престој на пример. Е сеа што ги спомна пекариве што разнесуваат брашно низ светот и проблемите од нив ќе не третираат сите како стока ама тоа е.

на пасошка во МКД на излез мораш да го покажеш МКД пасошот(исто и на влез), неможеш да излезеш од државата со друг пасош (освен ако не си влегол со другиот пасош пред тоа), а ако влезеш со друг пасош во МКД имаш ограничување колку може да седиш во државата, треба да идеш во полиција да се пријавиш каде ќе престојуваш колку зашто итн итн
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.472
Поени од реакции
9.271
Не е за тупење работата, прашањето беше чекирање зашто мешате како ќе влезеш у швицарска како ќе излезел од МКД и слично

чекирањето е за визаир, гледај го како купување карта за гратски. Ги боли стојко нив со кој пасош се чекираш се додека имаш валиден документ за патување. У принцип и немаат право они да ти бараат докази за визата, дозвола за престој и слично не се полиција. Ако имаш валидна патна исправа он нема разлог да те врати имал ти виза или не, не е негов проблем, ама на пасошка уште у МКД може полиција да ти рече неможе да одиш немаш дозвола за престој на пример. Е сеа што ги спомна пекариве што разнесуваат брашно низ светот и проблемите од нив ќе не третираат сите како стока ама тоа е.

на пасошка во МКД на излез мораш да го покажеш МКД пасошот(исто и на влез), неможеш да излезеш од државата со друг пасош (освен ако не си влегол со другиот пасош пред тоа), а ако влезеш со друг пасош во МКД имаш ограничување колку може да седиш во државата, треба да идеш во полиција да се пријавиш каде ќе престојуваш колку зашто итн итн
Без да се навредиш, пошто гледам се тригерна, да за тупењето е. Не знам зошто ми се лутиш кога ми реплицира за нешто што немаше потреба. Ако мислеше дека не знам оти Швица е во ЕУ или недоволно добро се изразив, во ред, но како и да е целта за која беше прашано му одговорив и јас и ти и еве си направивме отповеќе муабет и пак на исто.

Еве што му одговорив:
Со кој сакаш, сеедно е.
и јасно ко бел ден беше напишаното, напишав и за пасошот за чекирање и за пасошка во постот, чисто колку да не се двоуми.

Потрошивме малку килобајти и време отповеќе, менталитет, македонска работа. Борџиш пиво.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.303
Поени од реакции
4.709
Без да се навредиш, пошто гледам се тригерна, да за тупењето е. Не знам зошто ми се лутиш кога ми реплицира за нешто што немаше потреба. Ако мислеше дека не знам оти Швица е во ЕУ или недоволно добро се изразив, во ред, но како и да е целта за која беше прашано му одговорив и јас и ти и еве си направивме отповеќе муабет и пак на исто.

Еве што му одговорив:

и јасно ко бел ден беше напишаното, напишав и за пасошот за чекирање и за пасошка во постот, чисто колку да не се двоуми.

Потрошивме малку килобајти и време отповеќе, менталитет, македонска работа. Борџиш пиво.
Da mi bese nejasno jas ke go postavev prasanjevo ne da cekam nekoj drug.
Tocno deka tvojot odgovor ubavo kaza, ama veruj mi cim e dojdeno do takvo prasanje najubavo e mu se nacrta na clenot zasto ocigledno pojma nema sto kako da napravi za da znae koj pasos kako moze da go koristi, da ne se cekira so bugarskiot i da ide na aerodrom samo so nego pa da ne moze da izleze od mkd posle tebe ke te krivi

Za boldiranoto koga si na moj teren pingaj odma ke dogovorime, i pivo a i lopata za sneg ke dadam da ne zaglavis po snegot :P
Ako cekas na tvoj teren da dojdam znaci sakas ti da dajs pivo, na kraj na denot domakinot e zadolzen za pijackata sea toa e.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.472
Поени од реакции
9.271
Za boldiranoto koga si na moj teren pingaj odma ke dogovorime, i pivo a i lopata za sneg ke dadam da ne zaglavis po snegot :P
Ako cekas na tvoj teren da dojdam znaci sakas ti da dajs pivo, na kraj na denot domakinot e zadolzen za pijackata sea toa e.
Од старото кино сум јас, не се плашам од малку снег, а и немате толку со годините :D
Kaj мене снег нема, само пивото ќе остане коа ќе си гостин. :ајнапиво:
 
Член од
30 ноември 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Имам прашање. Дали доколку сум претходно чекиран преку апликацијата на Wizz Air, ќе треба да одам на шалтер на Скопски Аеродром, или веднаш да се качам по скалите? Прашувам бидејќи прв пат ја искористив оваа опција, па да не ме вратат или нешто. Фала ви на одговор :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom