Wizz Air летови од/до Македонија

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Apple, 25 мај 2011.

 1. macgowan

  macgowan Гостин

  http://www.actv.it/
   
 2. ArsVivendi

  ArsVivendi самовработена невработена

  Член од:
  15 април 2007
  Мислења:
  603
  Допаѓања:
  31

  Планирам во декември да фатам авион од Венеција до Скопје со WizzAir и деновиве да ја резервирам картата па ќе видиме како ќе биде.
   
 3. macgowan

  macgowan Гостин

  Кога ќе резервираш знај дека како handbag(до 10кг тежина) се смета и цел куфер со димензиите кои се наведени(прочитај ги правилата)така да апсолутно е непотребно доплаќање за багаж,освен ако ептен се носи доста повеќе.И резервирај си го превозот од аеродромот до Венеција.Само ќе си го одштампаш ваучерот исто како и тој за авионот и ќе му го покажеш на возачот на ATVO(со нив е превозот) и an diamo!
   
  На ArsVivendi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ArsVivendi

  ArsVivendi самовработена невработена

  Член од:
  15 април 2007
  Мислења:
  603
  Допаѓања:
  31
  Ако ова е за мене, фала за советот. Инаку не верувам дека ќе ми треба превоз од аеродромот до Венеција затоа што како што реков нема да идам на шетња у Венеција туку се враќам во Македонија од таму :D
   
 5. Tranquilis

  Tranquilis Putting Macedonia on the map.

  Член од:
  10 август 2011
  Мислења:
  526
  Допаѓања:
  656
  Патем речено, денес има 20% попуст на (ионака смешно ниската) цената на билетите.
   
 6. бунтовник-rebel

  бунтовник-rebel

  Член од:
  30 јули 2011
  Мислења:
  589
  Допаѓања:
  245
  Аха а можеш да одиш кога сакаш и да се вратиш кога сакаш така ?за тие пари ?
  --- надополнето: Sep 6, 2011 1:01 PM ---
  а овие цени што ги пишува 35 € се во еден правец така ?
   
 7. Tranquilis

  Tranquilis Putting Macedonia on the map.

  Член од:
  10 август 2011
  Мислења:
  526
  Допаѓања:
  656
  Лесно можеш и самиот да провериш на wizzair.com, бидејќи цените растат како што се продаваат седиштата.

  Колку што можам да забележам, во моментов поголемиот број од летови се 16 евра во една насока (со такса за плаќање, без чекиран багаж - можеш да ми веруваш бидејќи јас сум одговорен за нивно поставување и менување).
   
  На Mirko15 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. elena_93

  elena_93

  Член од:
  10 септември 2011
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво, направив резервација пред еден месец за 20ти септември, ми повлекоа пари се.. ама имам проблем со тоа што ми го нема маилот со кодот кој ми го пратија, како да исконтактирам со нив да им кажам барем број на кредитна картичка или нешто друго... не можам да најдам маил на компанијата само телефонски броеви се
   
 9. macgowan

  macgowan Гостин

  Најдобро контактирај го call центарот.
  From Macedonia only: 059030440 (Calls charged at MKD 35.40 per minute. Calls from mobile networks may be charged at a higher rate.)
   
 10. Mirko15

  Mirko15

  Член од:
  16 септември 2011
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Резервирав повратен билет од Скопје до Венеција, истотака и повратен Бус билет од аеродромот до Венеција. Веднаш скинаа пари од сметката и дојде резервацијата со кодот. Дали ке треба со таа резервација да се чекирам или тие ке пратат уште една карта пред поаѓањето.
   
 11. Tranquilis

  Tranquilis Putting Macedonia on the map.

  Член од:
  10 август 2011
  Мислења:
  526
  Допаѓања:
  656
  Да, чекирај се со PNR# од тој e-mail.
   
 12. beneamata

  beneamata

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  15.369
  Допаѓања:
  11.151
  Некој да ми каже дали ценава е за повратен билет или за во еден правец по 20 евра?

  едит: Пастирав линк но изгледа не дава, 20 евра беше, али изгледа во еден правец и уште 20 во другиот...
   
 13. Smert

  Smert

  Член од:
  13 февруари 2007
  Мислења:
  4.950
  Допаѓања:
  5.330
  На 7 дена пред летот можеш да ја чекираш картата со тој код што ти е пратен. Само пази, ако ја чекираш на 7 дена пред првиот лет, тогаш ќе можеш само за натаму да ја чекираш и ќе мораш пак да чекираш за повратниот. Ако ти се двата лета во мал временски интервал, да речеме 4 дена, чекирај ја картата 7 дена пред повратниот лет за да можеш за двата лета наеднаш да ја чекираш. Ако случајно заборавиш да ја чекираш за повратниот лет, ќе мораш за враќање на аеродром за плаќаш 15 евра за чекирање.
   
 14. Tranquilis

  Tranquilis Putting Macedonia on the map.

  Член од:
  10 август 2011
  Мислења:
  526
  Допаѓања:
  656
  Зависи за кои летови станува збор. На пример, моментално за Ноември се е по 10 евра во една насока. На тоа додади booking fee од 6 евра во една насока - значи најефтината варијанта е 32 евра.. сега за сега ;)
   
 15. beneamata

  beneamata

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  15.369
  Допаѓања:
  11.151
  За 1ви октомври. Колку ќе дојде целата цена на повратен билет?
   

Сподели преку: