Wizz Air летови од/до Македонија

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Apple, 25 мај 2011.

1. macgowan

macgowan Гостин

http://www.actv.it/

2. ArsVivendi

ArsVivendi самовработена невработена

Член од:
    15 април 2007
    Мислења:
    603
    Допаѓања:
    31

Планирам во декември да фатам авион од Венеција до Скопје со WizzAir и деновиве да ја резервирам картата па ќе видиме како ќе биде.

3. macgowan

macgowan Гостин

Кога ќе резервираш знај дека како handbag(до 10кг тежина) се смета и цел куфер со димензиите кои се наведени(прочитај ги правилата)така да апсолутно е непотребно доплаќање за багаж,освен ако ептен се носи доста повеќе.И резервирај си го превозот од аеродромот до Венеција.Само ќе си го одштампаш ваучерот исто како и тој за авионот и ќе му го покажеш на возачот на ATVO(со нив е превозот) и an diamo!

На ArsVivendi му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ArsVivendi

ArsVivendi самовработена невработена

Член од:
    15 април 2007
    Мислења:
    603
    Допаѓања:
    31
    Ако ова е за мене, фала за советот. Инаку не верувам дека ќе ми треба превоз од аеродромот до Венеција затоа што како што реков нема да идам на шетња у Венеција туку се враќам во Македонија од таму :D

5. Tranquilis

Tranquilis Putting Macedonia on the map.

Член од:
    10 август 2011
    Мислења:
    526
    Допаѓања:
    656
    Патем речено, денес има 20% попуст на (ионака смешно ниската) цената на билетите.

6. бунтовник-rebel

бунтовник-rebel

Член од:
    30 јули 2011
    Мислења:
    589
    Допаѓања:
    245
    Аха а можеш да одиш кога сакаш и да се вратиш кога сакаш така ?за тие пари ?
    --- надополнето: Sep 6, 2011 1:01 PM ---
    а овие цени што ги пишува 35 € се во еден правец така ?

7. Tranquilis

Член од:
    10 август 2011
    Мислења:
    526
    Допаѓања:
    656
    Лесно можеш и самиот да провериш на wizzair.com, бидејќи цените растат како што се продаваат седиштата.

Колку што можам да забележам, во моментов поголемиот број од летови се 16 евра во една насока (со такса за плаќање, без чекиран багаж - можеш да ми веруваш бидејќи јас сум одговорен за нивно поставување и менување).

На Mirko15 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. elena_93

elena_93

Член од:
    10 септември 2011
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    Здраво, направив резервација пред еден месец за 20ти септември, ми повлекоа пари се.. ама имам проблем со тоа што ми го нема маилот со кодот кој ми го пратија, како да исконтактирам со нив да им кажам барем број на кредитна картичка или нешто друго... не можам да најдам маил на компанијата само телефонски броеви се

9. macgowan

macgowan Гостин

Најдобро контактирај го call центарот.
    From Macedonia only: 059030440 (Calls charged at MKD 35.40 per minute. Calls from mobile networks may be charged at a higher rate.)

10. Mirko15

Mirko15

Член од:
    16 септември 2011
    Мислења:
    5
    Допаѓања:
    0
    Резервирав повратен билет од Скопје до Венеција, истотака и повратен Бус билет од аеродромот до Венеција. Веднаш скинаа пари од сметката и дојде резервацијата со кодот. Дали ке треба со таа резервација да се чекирам или тие ке пратат уште една карта пред поаѓањето.

11. Tranquilis

Член од:
    10 август 2011
    Мислења:
    526
    Допаѓања:
    656
    Да, чекирај се со PNR# од тој e-mail.

12. beneamata

beneamata

Член од:
    14 ноември 2009
    Мислења:
    15.206
    Допаѓања:
    10.922
    Некој да ми каже дали ценава е за повратен билет или за во еден правец по 20 евра?

едит: Пастирав линк но изгледа не дава, 20 евра беше, али изгледа во еден правец и уште 20 во другиот...

13. Smert

Smert

Член од:
    13 февруари 2007
    Мислења:
    4.943
    Допаѓања:
    5.228
    На 7 дена пред летот можеш да ја чекираш картата со тој код што ти е пратен. Само пази, ако ја чекираш на 7 дена пред првиот лет, тогаш ќе можеш само за натаму да ја чекираш и ќе мораш пак да чекираш за повратниот. Ако ти се двата лета во мал временски интервал, да речеме 4 дена, чекирај ја картата 7 дена пред повратниот лет за да можеш за двата лета наеднаш да ја чекираш. Ако случајно заборавиш да ја чекираш за повратниот лет, ќе мораш за враќање на аеродром за плаќаш 15 евра за чекирање.

14. Tranquilis

Член од:
    10 август 2011
    Мислења:
    526
    Допаѓања:
    656
    Зависи за кои летови станува збор. На пример, моментално за Ноември се е по 10 евра во една насока. На тоа додади booking fee од 6 евра во една насока - значи најефтината варијанта е 32 евра.. сега за сега ;)

15. beneamata

beneamata

Член од:
    14 ноември 2009
    Мислења:
    15.206
    Допаѓања:
    10.922
    За 1ви октомври. Колку ќе дојде целата цена на повратен билет?

Сподели преку: