Windows XP SP3 Final Released Today...

Г

Гоццццце

Гостин
Па не користиш некој download manager??? Би ти го препорачал Internet Download Manager 5.12 (баш вака се вика). Ем ти го убрзува download-от, ем имаш опција ПАУЗА или па ако ти падне интернетот, можеш да си продолжиш со симнување.
A ако се рестартира-исклучи компјутерот?
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Излеват две конзоли ама нема веза тоа. Треба сами да се исклучат за 15-20 секунди.
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
Caldera DR-DOS 7.03 Copiright (c) 1976,1998 Caldera, inc. All rights reseve [DR-DOS]:\> ova izleguva koga probvam da instaliram xp sp3
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Побарајте по торентите и рапидшер, од вчера веќе има готови ЦД-а на винХР со интегриран сп3, со овој финалниот. Не се оние дарк, блек...и други компилации.
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
dve izvadiv dvete ne mozam da gi instaliram
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Како тоа не можеш, ги изрежа како што треба?
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
da i izleguva [DR-DOS]:\>
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
kazi kako se stava vrz sp 2
 
Г

Гоццццце

Гостин
Па не знам јас го немам така ми рекоа... не е инстал-Некст-Некст-Финиш?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Нели се става врз СП2? Оти да ги реже?
Не пишував за надградба до сп3
Напоменав дека веке се во оптек готови инсталациони цедеа за ХР со веке интегриран сп3, ништо засебно не инсталираш, во пакет е се
А можеш со nlite и сам да си направиш такво цеде, такво едно веке сам си направив
Потребно тие само било кое инсталационо цеде со винХР, симнат сп3 пакет, и програмата нлите
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
DA NE ZNAES NEKOJ KOMANDI DA PROBAM
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
da i izleguva [DR-DOS]:\>
Temata i fajlot od prviot post se instalira diretno so dvoklik na 316MB exe fajlot koj ke go simnes od prviot post.
Se bara samo da imas prethodno instalirano na masinata SP2 za da moze vrz nego da fati SP3.
Po Errorov sto ti se javuva izgleda si pravel(pogresno) ili si simnal XPSP3 CD so integriran(slipstream) SP3 koe sto po se izgleda ne ti e butabilno.
Poguglaj malce Slipstreaming Win XP, ili procitaj tuka, za SP2 e objasneto ali istiot nacin e i za SP3 i raboti 200%.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom