Windows Phone 8 (генерална дискусија)

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Jaс барам некого со искуство, не ми праќај линк од gsm arena, еве на пример некои се жалат дека тачот на 535 е срање. За gsm arena сум и сам способен да направам компарација
Eве денес цел ден го работам и супер си е телефонот, брз стабилен тачот работи без проблем, инсталирав софтвери, го апдејтирав креирав акаунти се одеше како подмачкано, До сега имав Самсунг Омниа со Уиндоуз 7 и бев и од него многу задоволен, со овој ојдов чекор понапред.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.302
Eве денес цел ден го работам и супер си е телефонот, брз стабилен тачот работи без проблем, инсталирав софтвери, го апдејтирав креирав акаунти се одеше како подмачкано, До сега имав Самсунг Омниа со Уиндоуз 7 и бев и од него многу задоволен, со овој ојдов чекор понапред.
Фала ти !!
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
дали на вин 10(кај тие шо го имаат наравно) има некој подобрувања на апликациите, првично на фејсбук, инстаграм, односно дали се добиени некој значителни апдејти, знам дека вин 10 е паралелен со апдејтирањето на апликациите, но дали се добиени некој подобрувања, дали девелоперите работат :)
 
Последно уредено:
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Може еден совет ? сакам да купам нокиа Лумиа 1020 досега имам користено Андроид телефон која е разликата помегју Андроид и виндоус ?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Може еден совет ? сакам да купам нокиа Лумиа 1020 досега имам користено Андроид телефон која е разликата помегју Андроид и виндоус ?
Разликата е оперативниот систем windows е по тромав, андроидот е по едноставен

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Разликата е оперативниот систем windows е по тромав, андроидот е по едноставен

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Очигледно не си користел виндоус па што кажуваш дека е тромав ... или мислиш за андроид? да андроидот станува тромав и кај ноте3 после некој месец
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Очигледно не си користел виндоус па што кажуваш дека е тромав ... или мислиш за андроид? да андроидот станува тромав и кај ноте3 после некој месец
Мислев на едноставноста, точно е и дека ноте 3 не работи како треба после некој месец,али тоа е проблем на андоридот и најчесто на самсунг, ја го решив тој проблем рутиран твикуван максимално и лета без лагови и слично :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Првин рекоа накај Септември ќе излегува 10ката, после Октомври, па сеа читам 14 Декември ама од 10ката ни трага ни глас.
Сте информирани отприлика како би идело, директно (во ист ден) за сите телефони или како што беше со 8.1, на две недели еден телефон?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Првин рекоа накај Септември ќе излегува 10ката, после Октомври, па сеа читам 14 Декември ама од 10ката ни трага ни глас.
Сте информирани отприлика како би идело, директно (во ист ден) за сите телефони или како што беше со 8.1, на две недели еден телефон?
Па немора да чекаш, со windows insider стави си го.
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
45
Поени од реакции
0
NA 520 mi se ukluchi ednash airplane mode I go srediv so Nokia recovery programche , sea povtorno istiot problem , a ushte pogolem shto so istata programa nedaka da se formatira .. Dali ima nekoja druga opcija . ( Ims ne e registriran ) wp_ss_20151217_0001.png
 
Член од
6 април 2014
Мислења
135
Поени од реакции
166
Првин рекоа накај Септември ќе излегува 10ката, после Октомври, па сеа читам 14 Декември ама од 10ката ни трага ни глас.
Сте информирани отприлика како би идело, директно (во ист ден) за сите телефони или како што беше со 8.1, на две недели еден телефон?
Ние со Самсунг прашање е дали уопште ќе добиеме Win10.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Ние со Самсунг прашање е дали уопште ќе добиеме Win10.
Чорба ако е така.
Во последно време и знае да лагне, не знам како е кај тебе.
Ќе се мења, андроидџии ќе стануваме. :D[DOUBLEPOST=1450352687][/DOUBLEPOST]
Па немора да чекаш, со windows insider стави си го.
Не ставам неофицијални веќе, со 8.1. се изгорев.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Член од
11 април 2012
Мислења
4.445
Поени од реакции
4.960
Чорба ако е така.
Во последно време и знае да лагне, не знам како е кај тебе.
Ќе се мења, андроидџии ќе стануваме. :D[DOUBLEPOST=1450352687][/DOUBLEPOST]
Не ставам неофицијални веќе, со 8.1. се изгорев.
каков андроид бе не се бламирај :)
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Као на-водно деновиве треба да почнат со официјален апдејт за windows 10 mobile. Прва четвртина од годинава. Али шо го отупеа го отупеа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom