Windows Phone 8 (генерална дискусија)

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Пак нешто не биднува, дали до тоа што немам активирано некој си пакет таму.. затоа што сум на картичка, а не на претплата
Епа ако си на припејт треба да се јавиш и да активираш. Или да пратиш смс порака.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Го средив проблемот со хотмеилот што го имав (Хотмеилот ми е бил малолетен затоа ми барало My Family). Неколку дена користам WP8 на HTC 8S и сум премногу задоволен од WP. Апликациите работат супер, нема никаков лаг, си има исклучување на апликации, си има се. Премногу задоволен сум од WP8 и ќе го користам и во иднина :) Доколку сте заинтересирани да прашате нешто, слободно прашајте :D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Еве нешто интересно што богами многу ретко се случува

https://disqus.com/

Една од најпознатите веб сервиси по интернетов извади апликација за windows phone.





Интересно е тоа што, сега за сега немаат план за Андроид и Ајфон :pos:
--- надополнето: 6 март 2013 во 13:52 ---
П.С

Директорчето користел windows phone токму затоа и апликацијата
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Еве нешто интересно што богами многу ретко се случува

https://disqus.com/

Една од најпознатите веб сервиси по интернетов извади апликација за windows phone.





Интересно е тоа што, сега за сега немаат план за Андроид и Ајфон :pos:
--- надополнето: 6 март 2013 во 13:52 ---
П.С

Директорчето користел windows phone токму затоа и апликацијата
Ја симнав апликацијата, но не сваќам, што е штосот уствари? :) Ми стои на интересна работа :D
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Да прашам, како се џеилбрејкува wp8?
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Тоа и јас сакав да прашам,како корисник на iOS и андроид очекувам и на овој софтер да искочи некој вид на хак кој што ти дава дополнителни customise опции.. И кој е сега за сега најдобар WP8 мобилен, дали HTC WP8X или Nokia lumia 9200 и дали го има Nokia Lumia во т-мобајл? Во секој случај ќе си почекам убав период за да земам wp8 дека пред 3 месеци земав HTC ONE X, фала што ме направивте нетрпеливи... :)
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Има џеилбрејк и за WP8 ама не знам како се прави, па некој ако знае како, нека објасни .. Иначе мислам дека 8X е по добар од 920
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Тоа и јас сакав да прашам,како корисник на iOS и андроид очекувам и на овој софтер да искочи некој вид на хак кој што ти дава дополнителни customise опции.. И кој е сега за сега најдобар WP8 мобилен, дали HTC WP8X или Nokia lumia 9200 и дали го има Nokia Lumia во т-мобајл? Во секој случај ќе си почекам убав период за да земам wp8 дека пред 3 месеци земав HTC ONE X, фала што ме направивте нетрпеливи... :)

Windows Phone 7 може да се џеилбрејкува, 8-кава неможе сеуште бидејќи премногу е заштитен. Нормално дека ќе го пробијат само да помине време :).

8X е доста интересен телефон, ако ги имаше сите апликации од Нокиа би го бирал него. Ама заради апликациите и подобрата камера би одел со 920-ката
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Windows Phone 7 може да се џеилбрејкува, 8-кава неможе сеуште бидејќи премногу е заштитен. Нормално дека ќе го пробијат само да помине време :).

8X е доста интересен телефон, ако ги имаше сите апликации од Нокиа би го бирал него. Ама заради апликациите и подобрата камера би одел со 920-ката
Иначе што се добрите страни на џеилбрејк на WP и што добиваш ? :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Иначе што се добрите страни на џеилбрејк на WP и што добиваш ? :)
Теми




Market Selector, ако имаш хтц телефон, да го смениш и да го имаш Нокиа Маркетот. Има дури и custom roms по форумиве, кога ќе го инсталираш внатре со триста глупости среден.

И што е најбитно за македончето да се редат "free" апликации.

Ако некој е од Охрид и има windows phone, нека ме контактира ете од мене ќе отклучам легално еден телефон . Како девелопер можам да откулучам 3 телефони,
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Кој ќе купи наредно windows phone 8 ќе го почастиме со код од 10$ да ги потроши на маркетот :pos:.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Нека биде фер за сите идемо вака, кој го види прв нека проба да го искористи.



  1. Launch the Wallet application from the apps list.
  2. If this is your first time launching Wallet, tap "get started".1
  3. Tap the "+" button at the bottom of the screen in Wallet.
  4. Tap "Microsoft gift card."2
  5. Enter your Microsoft gift card code provided above and then tap "next". The gift card value will be applied to your Microsoft account balance.3
  6. Launch the Windows Phone Store to browse apps and games for your Windows Phone 8. To make a purchase, tap "buy".
  7. If your Microsoft account is not the default payment method, tap "Add or switch payment methods" then tap "Microsoft account". Tap "buy" again to confirm your purchase.
Microsoft gift card code:
4G7W2-JCDGV-2RRWK-DH4JV-YF6RY

П.С

Кодот може да го искористи само еден, овој код е во вредност од 5$. Важи само за WP8.
Не би требало да имате проблеми иако вика дека е само за во USA.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom