Windows Phone 8 (генерална дискусија)

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Корисници на андроид ми велаат дека ќе сум се каел што сум купил WP8 .. а се жалаат батеријата летела за неполни 20часа користење :) WP8 е многу елегантен за секаков вид на телефони, средна класа, ниска класа, висока класа. Едноставно многу добар
Баш на WP8 поточно на 8s-от трае доста батерија, јас еве на галакси 2 па и брат ми на галакси 3ка секој ден на полнач, некогаш не трае ни 24 часа зависи од користењето
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Баш на WP8 поточно на 8s-от трае доста батерија, јас еве на галакси 2 па и брат ми на галакси 3ка секој ден на полнач, некогаш не трае ни 24 часа зависи од користењето
Ќути.. Женска ми има Xperia Ј , батеријата ептен малце трае, а и лагира малце андроидот, засецкува некогаш
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ќути.. Женска ми има Xperia Ј , батеријата ептен малце трае, а и лагира малце андроидот, засецкува некогаш
Па тоа е зашто се палат во позадина процеси нон стоп, џабе таск килер, пак си се палат и отиде батеријата
рамот цело време е зафатен :P
незнам користам андроид ама за мене најоптимизиран и најдобар ОС си останува iOS
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Па тоа е зашто се палат во позадина процеси нон стоп, џабе таск килер, пак си се палат и отиде батеријата
рамот цело време е зафатен :P
незнам користам андроид ама за мене најоптимизиран и најдобар ОС си останува iOS
iOS си е врвот, но после него би го ставил WP8, многу подобар заразлика од андроид, само што му фалаат апликации..
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Штотуку ми пристигна HTC 8S и е супер брз wp8, само како да ставам игри и апликации? :D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Штотуку ми пристигна HTC 8S и е супер брз wp8, само како да ставам игри и апликации? :D
Имаш MarketPlace икона, влегуваш и се логираш со хотмаил адреса. Тоа е тоа
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
fala fala inace neznam toa sto e my family sto mi gobara?
Највероватно тоа тие да наравиш групи за контакти. Односно најблиските да ги ставиш во една група, па само со нив да шеруваш статус//смс и слични работи.
--- надополнето: 4 март 2013 во 15:24 ---
Да се напомене нешто на темава, наредниот голем апдејт за телефониве се чека околу месец Октомври / Ноември. Ќе биде windows phone 8.5 и ќе го добијат сите телефони.

Пред тоа секако очекувајте околу 3-4 апдејти, кој ќе бидат помали за оптимизација и поправање на багови.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Џои Но кога одам во MarketStore што е, за да инсталирам апликација ми бара нешто My Familly затоа..
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Џои Но кога одам во MarketStore што е, за да инсталирам апликација ми бара нешто My Familly затоа..
За маркетот такво нешто не ти треба зошто ти го бара таму не ми е јасно. Тоа е кога ќе влезеш во контактите како подгрупа да имаш My Family.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Добро, а 3G интенет од ВИП како да користам?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Добро, а 3G интенет од ВИП како да користам?
Settings - Cellular - Edit APN

Тука треба да ги вметнеш подесувањата од вип

VIP

Подесувања за Internet:
Profile Name VIP Internet
APN vipoperator
Login vipoperator
Password vipoperator
Home URL m.vip.mk
Port 8080
Proxy Server HTTP 78.40.0.1
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Settings - Cellular - Edit APN

Тука треба да ги вметнеш подесувањата од вип

VIP

Подесувања за Internet:
Profile Name VIP Internet
APN vipoperator
Login vipoperator
Password vipoperator
Home URL m.vip.mk
Port 8080
Proxy Server HTTP 78.40.0.1
Мислиш во Settings - Mobile Network - Add APN?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom