Windows Phone: Помош и поддршка

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
pomogna ama mi se javi nov problem :(.. koga mie zaklucen tel i sakam da go otklucam prvo sto mi se pojavuva e resuming... pa posle screen lock pozadinata :( do sto moze da e ova ?
Да не ја користиш апликацијата што е бета за лок скреен?
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
94
Поени од реакции
28
Како се гасат апликациите да не работат во позадина туку само кога јас ги уклучувам? Како што беше на Андроид (Во running aplications - Stop all? ) ?
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
737
Поени од реакции
660
Како се гасат апликациите да не работат во позадина туку само кога јас ги уклучувам? Како што беше на Андроид (Во running aplications - Stop all? ) ?
На македонски е кај мене
систем, штедач на батерија, апл што раб во позадина. Штракај таму со ред
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.462
Поени од реакции
5.507
Првите проблеми со лумиа 630, после 15 мин работа ми загрева малку во десниот горен агол, само таму. Некој друг со ваков проблем?
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Првите проблеми со лумиа 630, после 15 мин работа ми загрева малку во десниот горен агол, само таму. Некој друг со ваков проблем?
зависи што работиш...ако играш некој игри што влечат од процесорот нормално е при работа тој да загрее, не знам колку би било нормално да се загрева ако се пребарува на нет инаку таму кај што загрева е процесорот :) на мојата лумиа 920 загреваше околу камерата :)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.462
Поени од реакции
5.507
зависи што работиш...ако играш некој игри што влечат од процесорот нормално е при работа тој да загрее, не знам колку би било нормално да се загрева ако се пребарува на нет инаку таму кај што загрева е процесорот :) на мојата лумиа 920 загреваше околу камерата :)
Имаше некои апликации инсталирани од кинескиот оператор и му напрајв хард ресет и сега е многу подобро.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Добро може ли на лумНиава 920 со 8.1 вин, да наместам да вибрира кога ѕвони цело време
вака со уклучена вибрација, само еднаш завибрирува и мелодијата си тече

и друго, не сум во тек, може официјално или неофицијално да се стави вин 10 ?
 
Член од
12 декември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Добро може ли на лумНиава 920 со 8.1 вин, да наместам да вибрира кога ѕвони цело време
вака со уклучена вибрација, само еднаш завибрирува и мелодијата си тече

и друго, не сум во тек, може официјално или неофицијално да се стави вин 10 ?
.
Windows 10 mobile сеуште нема официјална верзија. Се пишува дека сега треба да искочи во декември ама ке видиме. А инаку windows 10 mobile има Technical preview ( неофицијална верзија) али подобро е да почекаш до официјалната, бидејки јас го имав тој technical preview na lumia 640 и цел телефон ми багираше
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
На лумиа 640 направив хард ресет и сеа не можам ниту да направам нов акаунт за да симнувам апликации нуту да се конентирам на стариот ... помош
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.466
Поени од реакции
4.985
Дечки да прашам некој да не има совет како да го решам проблем со Месенџер на ФБ се појави кај татко ми на телефонот (лумиа 520) ме отекува постојано неможел пораки да прака.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Дечки решение за проблемов со месинџер и 8.1? Мајка ми има Лумиа 920 ама гледам дека сите Виндоус 8.1 имаат проблем.

Sent from my HUAWEI RIO-L01 using Tapatalk
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
523
Поени од реакции
279
Често пати кога ставам филтери, и др. додатоци наеднаш Instagram се гаси и се треба да правам од почеток. :/
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Другари што правиме со проблемов со Месенџер ? Гледам нагоре и други прашуваат за истото... Имам 640-ка Лумиа и на сервис ми рекоа дека се работи за спор меѓу Виндоус и Месенџер и затоа неможам да ја користам апликацијата ? Заменска апликација ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom