Windows on Android

Член од
20 август 2009
Мислења
65
Поени од реакции
5
Дечки имам acer таблет со андроид 4.4.2 kit kat па ме интересира дали би можело да оди со windows 8/8.1 и дали може тоа да се сработи во домашни услови или да се барс сервисер.... ако е можно нека кажи некој и инструкции
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
А што му фали на андроидот. Арен е :)
 
S

StormRage

Гостин
Прашањево е глупо, ептен. Али теоретски е возможно... ако го прекуцаш кернелот на windows со се драјвери и остала срања па да го портираш (шансата е поголема дека ќе го сјебаш таблетот :D )
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Симни си стример ако сакаш. Јас користам на овој начин и тоа од телефонот, го гледам целосно десктопот и правам се што сакам исто ко да сум на десктоп.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.818
Прашањево е глупо, ептен. Али теоретски е возможно... ако го прекуцаш кернелот на windows со се драјвери и остала срања па да го портираш (шансата е поголема дека ќе го сјебаш таблетот :D )
Пффф.... поголеми шанси имаат свињите да еволуираат крила и да полетаат. ;)
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Епа ако има драјвери и соодветна поддршка за тој таблет да може да функционира на друг оперативен систем, да, ама ако нема, тогаш не, за тоа може на интернет да се истражи.
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
Епа ако има драјвери и соодветна поддршка за тој таблет да може да функционира на друг оперативен систем, да, ама ако нема, тогаш не, за тоа може на интернет да се истражи.
android raboti na poslab procesor a vindovsot na pojak taka da....
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
143
Поени од реакции
54
Епа ако има драјвери и соодветна поддршка за тој таблет да може да функционира на друг оперативен систем, да, ама ако нема, тогаш не, за тоа може на интернет да се истражи.
Ке се истражи да, ама треба да знаеш кинески. Андроидот е поарен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom