Windows 8 на Asus Transformer Pad?

Член од
26 декември 2012
Мислења
27
Поени од реакции
3
Здраво, ме интересира дали на Asus Transformer Pad со Android OS може да се стави Windows 8?
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Nope, сега за сега не е можно, Windows RT инсталацијата има некои специфични хардверски побарувања во однос на единици за внес, и е достапна само за хардверските произведувачи, доколку некој емулира платформа врз која ќе работи Windows RT на други уреди тогаш ќе може, сега за сега не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom