Wikileaks: Мејловите за Клинтон откриваат информации за Вонземјани

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
А твојот пост е уште посмешен од повеќе аспекти пред се од фактот што Хилари воопшто не дискутира туку еден од астронаутите од Аполо 14 му пишува меил на Подеста еден од главните во кампањата на Хилари. Мејловите се од Викиликис а тоа дали се смешни не знам, може Асанж сметал дека не се смешни. Од друга страна Подеста не вратил на мејловите на веќе стариот астронаут или па тие мејлови не биле пресретнати од тимот на Викиликс.

Друг пат прочитај за што се работи па дади коментар.

Инаку Хилари по емаил дискутирала за многу полоши работи и од таму беше најголемиот скандал со ФБИ.
Се извинувам, не била Хилари, бил некој друг што воопшто не е битно. Поентата ми е дека сеуште постојат луѓе кои тврдат дека сме оствариле контакт со вонземска форма на живот. Безразлика дали се тоа бивши астронаути, Асанж, Сноуден итн итн.. таквите тврдења се смешни. И ќе продолжам да се смеам, се надевам немаш ништо против тоа.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Се извинувам, не била Хилари, бил некој друг што воопшто не е битно. Поентата ми е дека сеуште постојат луѓе кои тврдат дека сме оствариле контакт со вонземска форма на живот. Безразлика дали потекнуваат од бивши астронаути, Асанж, Сноуден итн итн.. тие тврдења се смешни. И ќе продолжам да се смеам, се надевам немаш ништо против тоа.
Можеш да правиш што сакаш, него пред да се смееш на постот може да прочиташ прво за што се работи.

Инаку многу работи беа смешни пред Сноуден и Асанж а денес веќе не се толку смешни.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Можеш да правиш што сакаш, него пред да се смееш на постот може да прочиташ прво за што се работи.

Инаку многу работи беа смешни пред Сноуден и Асанж а денес веќе не се толку смешни.
Те разбирам но мислам дека ме свати погрешно. А можеби и јас погрешно се изразив.
Не се смеам на темава и на ликот кој ја отворил, туку на тематиката која произлегува.. НЛО, вонземјани, итн итн
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.647
Поени од реакции
34.913
Се извинувам, не била Хилари, бил некој друг што воопшто не е битно. Поентата ми е дека сеуште постојат луѓе кои тврдат дека сме оствариле контакт со вонземска форма на живот. Безразлика дали потекнуваат од бивши астронаути, Асанж, Сноуден итн итн.. тие тврдења се смешни. И ќе продолжам да се смеам, се надевам немаш ништо против тоа.
Можеби лоша трева зеле Асанж и Сноуден, али и Тесла бил доста загреан на оваа тематика:

„By the 1920’s Tesla had grown confident that he was able to make sense of the strange radio broadcasts from space. However, soon afterwards, Tesla began to expressed great concerns about beings from other planets who had unsavory designs for planet Earth.

"The signals are too strong to have traveled the great distances from Mars to Earth," wrote Tesla. "So I am forced to admit to myself that the sources must come from somewhere in nearby space or even the moon. I am certain however, that the creatures that communicate with each other every night are not from Mars, or possibly from any other planet in our solar system."

Several years after Tesla announced his reception of signals from space; Guglielmo Marconi also claimed to have heard from an alien radio transmitter. However, Marconi was just as quickly dismissed by his contemporaries who claimed that he had received interference from another radio station on Earth.


Tesla, on the other hand, had perfected his equipment to such a degree that he was soon receiving voice transmissions. These transmissions he speculated were originating from people on other worlds. Tesla gave a few public hints about these interplanetary transmissions, such as in 1937, he announced:

"I have devoted much of my time during the year past to the perfecting of a new small and compact apparatus by which energy in considerable amounts can now be flashed through interstellar space to any distance without the slightest dispersion."

(New York Times, Sunday, 11 July of 1937).​
 
D

Darko_ufo

Гостин
Те разбирам но мислам дека ме свати погрешно. А можеби и јас погрешно се изразив.
Не се смеам на темава и на ликот кој ја отворил, туку на тематиката која произлегува.. НЛО, вонземјани, итн итн
Ок на некој не му се баш смешни, некој смета дека во Универзумот кој е стар 14 милијарди години можеби постои некоја постара цивилизација од нашата која можеби веќе воспоставила контакт со Земјата и тоа се држи во тајна од икс причини. И не ми е јасно како некои луѓе ваквото мислње го споредуваат со теории на шупливи и рамни земји на некои неписмени ликови како Миленко итн...
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.055
Поени од реакции
19.724
Го анализирав source кодот од email-от (и од неколку други), надевајќи се да не најдам некоја грешка во чекори, бидејќи и јас прво помислив дека пораките се фејк, фабрикувани од Викиликс со намера да ја дефокусираат јавноста, ама ќе да не било така. Мене ми изгледаат автентични.

Инаку, како што може да се забележи во source кодот од емаилот, пораката не е пратена само до John Podesta, туку и до некоја си Eryn Sepp.

Tue, 18 Aug 2015 08:30:27 -0400 (EDT)
From: "Terri D. Mansfield" <terribillionairs@aol.com>
To: john.podesta@gmail.com
CC: esepp@equitablegrowth.org, eryn.sepp@gmail.com
Subject: email for John Podesta c/o Eryn re Space Treaty (attached)
Date: Tue, 18 Aug 2015 05:30:23 -0700
Message-ID: <009301d0d9b1$a87a98f0$f96fcad0$@aol.com>
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/mixed;
boundary="----=_NextPart_000_0094_01D0D976.FC1BC0F0"
 
D

Daedalus

Гостин
1. Можда „Remember, our nonviolent ETI from the contiguous universe are helping us bring zero point energy to Earth.“
е зборење у шифри за нешто друго.

2. Можда стварно зборуваат за вонземјани.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Ок на некој не му се баш смешни, некој смета дека во Универзумот кој е стар 14 милијарди години можеби постои некоја постара цивилизација од нашата која можеби веќе воспоставила контакт со Земјата и тоа се држи во тајна од икс причини. И не ми е јасно како некои луѓе ваквото мислње го споредуваат со теории на шупливи и рамни земји на некои неписмени ликови како Миленко итн...
Интересно е како логичка вежба.

Да, универзумот е 14 милијарди години, но, тоа што не се зема во обзир е дека твојот (човечкиот) живот трае 70 години (еден миг во времето на универзумот)
Значи треба да ја земеш веројатноста дека таква вонземна цивилизација ќе се појави баш во тоа време во тој миг во кој ти живееш, и баш во тој простор, на земјата, од сето време и простор на универзумот, која е веројатноста?

Можеби ќе кажеш, немора во мојот век, можеби тие се со нас веќе илјадници години.
Но и тие 1000ци години се миг во времето на универзумот. Кога универзумот би траел една година, целото човештво е на него само неколку саати, послеедните 500 години се само една стотинка од секунда.

Понатаму и да ја земеме како вистинита таа веројатност.
Кога би имале контакт 1000ци години, зар не мислиш дека таква тајна би излегла на виделина до сега? Која влада или нација или моќ до сега ќе можела да крие такво нешто?
 
Последно уредено:
D

Darko_ufo

Гостин
1. Можда „Remember, our nonviolent ETI from the contiguous universe are helping us bring zero point energy to Earth.“
е зборење у шифри за нешто друго.

2. Можда стварно зборуваат за вонземјани.
3. Стариот станал сенилен и почнал да ги замара сите со глупости.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.055
Поени од реакции
19.724
Можда „Remember, our nonviolent ETI from the contiguous universe are helping us bring zero point energy to Earth.“
е зборење у шифри за нешто друго.
А можда и зборат за вонземјани.
Могуќе, али пораките се дефинитивно автентични. Но дај боже да не си во право. :D
 
D

Daedalus

Гостин
Могуќе, али пораките се дефинитивно автентични. Но дај боже да не си во право. :D
Ја ако ги тролам Зотевците, све би дал да се тачни тие „сиви/рептили“ бајки на Ајк. И онака е досадно.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Интересно е како логичка вежба.

Да, универзумот е 14 милијарди години, но, тоа што не се зема во обзир е дека твојот (човечкиот) живот трае 70 години (еден миг во времето на универзумот)
Значи треба да ја земеш веројатноста дека таква вонземна цивилизација ќе се појави баш во тоа време во тој миг во кој ти живееш, и баш во тој простор, на земјата, од сето време и простор на универзумот, која е веројатноста?

Можеби ќе кажеш, немора во мојот век, можеби тие се со нас веќе илјадници години.
Но и тие 1000ци години се миг во времето на универзумот. Кога универзумот би траел една година, целото човештво е на него само неколку саати, послеедните 500 години се само една стотинка од секунда.

Понатаму и да ја земеме како вистинита таа веројатност.
Кога би имале контакт 1000ци години, зар не мислиш дека таква тајна би излегла на виделина до сега? Која влада или нација или моќ до сега ќе можела да крие такво нешто?
Simple as ''Работиш во ЦИА, дознаваш за Вонземјани, даваш отказ, почнуваш да збориш дека постојат вознемјани и имаме контакт со нив, те прават луд и сите ти се смеат, умираш сам и никој не ти доаѓа на погреб.''
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Simple as ''Работиш во ЦИА, дознаваш за Вонземјани, даваш отказ, почнуваш да збориш дека постојат вознемјани и имаме контакт со нив, те прават луд и сите ти се смеат, умираш сам и никој не ти доаѓа на погреб.''
Еве, колку време, според тебе човештвото, елитите незнам кој, знае за вонземјани и ги држи во тајност? Колку години 20, 50, 100, 500?
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.055
Поени од реакции
19.724
Ја ако ги тролам Зотевците, све би дал да се тачни тие „сиви/рептили“ бајки на Ајк. И онака е досадно.
Еее и ја то си викам, камо да можев да верувам во духови, магии, марсовци и рептили, многу поинтересно ќе беше. Ама тоа е... нè казнил Госпо. :(


Успат, на темава. :confused:
http://www.terrimansfield.com/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom