Wikileaks: Мејловите за Клинтон откриваат информации за Вонземјани

D

Darko_ufo

Гостин
Оргиналните мејлови од страната на Wikileaks https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/1802. Се работи за разговор помеѓу John Podesta (the chairman of Mrs Clinton's presidential campaign) и нејзин близок соработник како и поранешен соработник со Бил Клинтон и Барак Обама, и Edgar D Mitchell дел од екипажот на Аполо 14 и шестиот човек кој стапнал на месечината.

Винманието е најмногу свртено на овие реченици ''Remember, our nonviolent ETI from the contiguous universe are helping us bring zero point energy to Earth. They will not tolerate any forms of military violence on Earth or in space.''

Eдна недела пред овој меил Едгар му пратил уште еден -https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/1766

Во него исто така ја спомнува ''Zero Point Energy'' - It is urgent that we agree on a date and time to meet to discuss Disclosure and Zero Point Energy, at your earliest available after your departure.
И овој дел кај што го спомнува Ватикан дека е свесен за постоењето на ETI - My Catholic colleague Terri Mansfield will be there too, to bring us up to date on the Vatican’s awareness of ETI.

Од поголемите портали не гледам нешто многу да ја пренесуваат оваа вест дали поради фактот што Едгард (1940-2016) кој починал годинава, станал веќе сенилен старец кој малку забегал и го замарал Подеста... Можеби а можеби и не.

Еве кои позначајни портали ја пренесоа веста:
http://www.express.co.uk/news/weird/719054/Hillary-Clinton-aliens-Wikileaks-e-mails-UFOs-star-wars-ETs

Само еден, другите се сите портали од теории на заговор кој иако се доста читани нема да ги постирам.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Небитна информација за човештвото. Посебно за нас во Македонија.
Не мора да има посебни теми за секакви работи.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Оргиналните мејлови од страната на Wikileaks https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/1802. Се работи за разговор помеѓу John Podesta (the chairman of Mrs Clinton's presidential campaign) и нејзин близок соработник како и поранешен соработник со Бил Клинтон и Барак Обама, и Edgar D Mitchell дел од екипажот на Аполо 14 и шестиот човек кој стапнал на месечината.

Винманието е најмногу свртено на овие реченици ''Remember, our nonviolent ETI from the contiguous universe are helping us bring zero point energy to Earth. They will not tolerate any forms of military violence on Earth or in space.''

Eдна недела пред овој меил Едгар му пратил уште еден -https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/1766

Во него исто така ја спомнува ''Zero Point Energy'' - It is urgent that we agree on a date and time to meet to discuss Disclosure and Zero Point Energy, at your earliest available after your departure.
И овој дел кај што го спомнува Ватикан дека е свесен за постоењето на ETI - My Catholic colleague Terri Mansfield will be there too, to bring us up to date on the Vatican’s awareness of ETI.

Од поголемите портали не гледам нешто многу да ја пренесуваат оваа вест дали поради фактот што Едгард (1940-2016) кој починал годинава, станал веќе сенилен старец кој малку забегал и го замарал Подеста... Можеби а можеби и не.

Еве кои позначајни портали ја пренесоа веста:
http://www.express.co.uk/news/weird/719054/Hillary-Clinton-aliens-Wikileaks-e-mails-UFOs-star-wars-ETs

Само еден, другите се сите портали од теории на заговор кој иако се доста читани нема да ги постирам.
Кога би имало нешто од ова, имено контакт со вонземјани од паралелни универзуми, зеро поинт енерги би бил нај малата мисла, нај малку битна.
Occam's Razor, e логичка стратегија што гласи: колку повеќе претпоставки содржи нешто толку е помалку веројатно дека е вистинито.
Во случајот има контакт со вонземјани, комуникација, паралелни универзуми и згора се поинт зеро енерги. Едноставно кажано, само една претпоставка да беше во прашање (контакт со вонземјани) малку по веројатно ќе беше тезата.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Кога би имало нешто од ова, имено контакт со вонземјани од паралелни универзуми, зеро поинт енерги би бил нај малата мисла, нај малку битна.
Occam's Razor, e логичка стратегија што гласи: колку повеќе претпоставки содржи нешто толку е помалку веројатно дека е вистинито.
Во случајот има контакт со вонземјани, комуникација, паралелни универзуми и згора се поинт зеро енерги. Едноставно кажано, само една претпоставка да беше во прашање (контакт со вонземјани) малку по веројатно ќе беше тезата.
Не знам јас само цитирав извори и мејлови од Wikileaks каде што се збори за ETI помеѓу човек што бил на месечината и Подеста еден од поглавните во тимот на Клинтон и близок соработник на неколку претседатели. Е сеа дали стариот бил сенилен или се работи за вистински случај и соработка со воземјани, не знам. Чудно е малку што се игнорираат овие два мејла од посериозните портали освен од еден, но на други места оваа вест прави бум.[DOUBLEPOST=1476016620][/DOUBLEPOST]
Небитна информација за човештвото. Посебно за нас во Македонија.
Не мора да има посебни теми за секакви работи.
Ако ти е небитна не мора ни да коментираш, поготово ако е небитна за оваа библиска и рисјанска земја уште од времето на Александар.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.277
Поени од реакции
1.755
Глупава тема, не заслужува дебата.
На глумецот астронаут Едгар, не му било лесно, педесетина година да лажеш, како некоја врзана мечка, ја носат по селата да прави шоу.
На сите им е јасно дека никој досега не стапил на месечината, еден момент сами ќе си признаат, но не сега.
Веќе е познат и режисерот на видеото, Кубрик, со современи компјутерски технологии има илјади докази дека видеото е фалсификат, не само сега а и порано со малку анализа на сликите излегува прашањето откаде има сенка од невозможен агол /студиски рефлектор/, зашто не отишле втор пат, тие банални објаснувања дека ги загубиле плановите на Аполо, или други прашања од специјалисти: Kако сте го решиле проблемот со космичката радијациа? и одговорот: Па не поставувај такви прашања.
Тоа дали има извонземни, точка нула, паралелни светови незнам,но сум убеден дека Едгар никогаш не бил на месечината.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Kко ќе слетаат на месечина која има обем од 50 метри и кружи на висина од 1500 метри над рамната земјина плоча?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Kко ќе слетаат на месечина која има обем од 50 метри и кружи на висина од 1500 метри над рамната земјина плоча?
Со дрон, тоа на Албанија - Србија беше проба, од увек ги користеле Албанците за тестери.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Со дрон, тоа на Албанија - Србија беше проба, од увек ги користеле Албанците за тестери.
остај србите тие не ги рачунаат за луѓе, збораме за амерички космонаути како тоа слетале на 50 метарска топка која врти нат земјината плоча?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Kко ќе слетаат на месечина која има обем од 50 метри и кружи на висина од 1500 метри над рамната земјина плоча?
:oftopik:
Рамна или шуплива, не сум во тек шо стана на крај како ја договоривте со зотета?

Абе ај не заебавај ти, барем ти си едното со американците, требало да ти кажат дека во 60тите имале бродови поарни од ентерпрајз со добри стабилизатори, јаки мотори што крепат ворп брзини, 4к камери....
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Интересно ке биде да имаме и една генерална тема Викиликс.
Па отвори де :)


Инаку темава е смешна од повеќе аспекти, пред се од фактот што Хилари по емаил дискутирала за вонземјани :icon_lol:
 
D

Darko_ufo

Гостин
Па отвори де :)


Инаку темава е смешна од повеќе аспекти, пред се од фактот што Хилари по емаил дискутирала за вонземјани :icon_lol:
А твојот пост е уште посмешен од повеќе аспекти пред се од фактот што Хилари воопшто не дискутира туку еден од астронаутите од Аполо 14 му пишува меил на Подеста еден од главните во кампањата на Хилари. Мејловите се од Викиликис а тоа дали се смешни не знам, може Асанж сметал дека не се смешни. Од друга страна Подеста не вратил на мејловите на веќе стариот астронаут или па тие мејлови не биле пресретнати од тимот на Викиликс.

Друг пат прочитај за што се работи па дади коментар.

Инаку Хилари по емаил дискутирала за многу полоши работи и од таму беше најголемиот скандал со ФБИ.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
:oftopik:
Рамна или шуплива, не сум во тек шо стана на крај како ја договоривте со зотета?

Абе ај не заебавај ти, барем ти си едното со американците, требало да ти кажат дека во 60тите имале бродови поарни од ентерпрајз со добри стабилизатори, јаки мотори што крепат ворп брзини, 4к камери....
Зоте замина на кај северниот пол да докаже дека земјата е рамна. Ако не го фатат и убијат воружените еврејско масонско ватиканско комунистички стражи кои го чуваат работ на земмјината плоча ќе напраел селфија кај шо седи на работ на земјината плоча и плука на долу во безната и јавно ќе ги објави овде
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.654
"Доста со тие сонди ислики на наса кога све е цги и све се фотошоп. Нема идење во вселена, не посоти такво нешто, има фирмамент."

- ZOTE (07.03.2016)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom