Wellness советник

Член од
1 декември 2010
Мислења
5
Поени од реакции
1
Во огласите за работа често се бараат луѓе за советник за здрава исхрана.Па дали има некој искуство со ова и да објацни повеќе?
 
Член од
10 септември 2010
Мислења
273
Поени од реакции
25
Јас имам пробано и многу е геј, нема да успее во македонија ова, може да успее во америка,ама не сме америка алоооо
не потклекнувајте на притисокот колку и да ве лажат сакаат само да ви го исперат мозокот и да ви земат на вас некој долар
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Во огласите за работа често се бараат луѓе за советник за здрава исхрана.Па дали има некој искуство со ова и да објацни повеќе?
Аплицираше? Беше на разговор? Ако си бил кажи како пројде и впечатоци од сето тоа...
 
A

Antigona

Гостин
Јас имам пробано и многу е геј, нема да успее во македонија ова, може да успее во америка,ама не сме америка алоооо
не потклекнувајте на притисокот колку и да ве лажат сакаат само да ви го исперат мозокот и да ви земат на вас некој долар
Така е , не можеш да го лажеш македонецот да купува производи, некакви си пијалоци кои коштат минимално 20 евра и плус треба да ги задржиш клиентите секој месец да ти нарачуваат од производите и да им глумиш лудило у смисла да им се јавуваш на телефон и да ги прашаш како се осеќаат и дали се напиле од производот кој го порачале

Хелоооуууу , ова е Македонија, луѓето тука ја ценат парата и немаат намери да се расфрлаат со пари

Можеби некој од љубопитство ке нарача еднаш или два пати, но сум милион пати сигурна дека нема да му текне да нарачува секој месец

Затоа им текнало на некоја група млади да шетаат низа Македонија со нивните лажни презентации и као демек ке се збогатиш.

Нема шанси бидејки луѓево немаат пари за да купат лекови, а не пак да се замараат да порачуваат (не)здрава храна.

Пропаднат бизнис уште на старт
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
Не се лажете со овие пропалици и лузери од Велнес со палците нагоре.... што и да ви понудат! Погледнете го и анализирајте го нивниот пристап пред се. Болештина!
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Јас отидов на две три обуки, и исто како и постовите погоре мислам дека кај македонскиот менталитет не поминуваат тие производи.
+ Те "советуваат" да ги пробаш самиот за да бидеш уверен во нивното дејство а притоа да ги платиш 100 евра, и со тоа си официјално член на организацијата. Тоа не ми се допадна.
И штом видов дека не сум убеден во тоа што треба да го продавам, нема што да барам таму и си напуштив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom