Webit 2011 највлијателни онлајн личности

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Во пресрет на овогодинешниот Webit конгрес и експо, стартуваше предизвикот за највлијателните онлајн личности во Централна и Источна Европа. Победникот добива VIP пропусница за целиот настан, авионски превоз и сместување, а највлијателните пет од секоја држава добиваат влезница за мејн стејџот. Споделете ги вашите влијанија онлајн http://bit.ly/b7NjxO
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
ај стави нормален линк
ќе се утне поентата на темата
која ако не примети е исти пенис ко оние “кликни ми на линков“ само овде сајтот изгледа по ветувачки
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Какви луѓе има у првите 5, јас сум попопуларен од нив на интернетов...
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
сватив што е поентава со линков кога ке се регистрираш добиваш линк со кој треба да правиш реферали а линкот е скратен со bit.ly така да всушност нема поента странава,ве користат само за да направат пари :tapp:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
сватив што е поентава со линков кога ке се регистрираш добиваш линк со кој треба да правиш реферали а линкот е скратен со bit.ly така да всушност нема поента странава,ве користат само за да направат пари :tapp:
Мислам дека сепак не си сфатил.
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
сватив што е поентава со линков кога ке се регистрираш добиваш линк со кој треба да правиш реферали а линкот е скратен со bit.ly така да всушност нема поента странава,ве користат само за да направат пари :tapp:
Победникот добива VIP пропусница за целиот настан, авионски превоз и сместување, а највлијателните пет од секоја држава добиваат влезница за мејн стејџот.
Затоа му е потребен линкот...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Победникот добива VIP пропусница за целиот настан, авионски превоз и сместување, а највлијателните пет од секоја држава добиваат влезница за мејн стејџот.
Затоа му е потребен линкот...
Јок. Јас и така ќе одам, имам влезница. Линкот е за престиж, а воедно и за промоција на битен настан за сите луѓе од веб индустријата.
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Јок. Јас и така ќе одам, имам влезница. Линкот е за престиж, а воедно и за промоција на битен настан за сите луѓе од веб индустријата.
Се извинувам тогаш, мало недоразбирање :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.384
Кликнато. Секако, јас нема да учествувам во трката, туку ќе навивам за Мистичен :)

Ве повикувам сите да гласате :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
http://bit.ly/by1ohV Јас нема да одам, ама мерак ми да е видам колку ми е голем рејтингот :)
Ацид, а бе ти ко Буњамин и брат му, фудбалерите :pos:
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
А уствари за кое име и презиме треба да гласам? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom