Volim Tea ладни чаеви во тетрапак пакување

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.012
Поени од реакции
7.634
Видов Инстаграм на пазарот се појавуваат нови чаеви Volim Tea кој во Србија деновиве биле промовирани. Овој производ е бренд на познатиот српски музички артист Војаж.

Интересното што ми привлече внимание и за што решив да отворам овде тема е амбалажата. Не е во пластично шише, не ни лименка туку картонско тетрапак пакување во бела воја како да се работи за млеко а не ладен чај.

Има чај од лубеница и праска. Интересното е што бившата на дечково Војаж има уметничко име Бресквица :icon_lol:

1000005448.jpg 1000005446.jpg

Ме интересира колку сте за вакви трендови? Познати луѓе инфлуенсери, јутубери и што уште не да имаат свој бренд на храна и пијалоци? Ситe знаеме дека привлекоа доста внимание пијалокот Prime на познатие јутјубери Logan Paul и KSI, чоколадата и бургерите на јутјуберот Мr Beast. Во Србија дури и јутјуберите Mudja и DjotaFreesyle направија сличен пијалок како Prime со име Drip.

Дали би ги купиле и пробале овие ладни чаевите доколку се продаваат во Македонија?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.896
Поени од реакции
9.653
Видов Инстаграм на пазарот се појавуваат нови чаеви Volim Tea кој во Србија деновиве биле промовирани. Овој производ е бренд на познатиот српски музички артист Војаж.

Интересното што ми привлече внимание и за што решив да отворам овде тема е амбалажата. Не е во пластично шише, не ни лименка туку картонско тетрапак пакување во бела воја како да се работи за млеко а не ладен чај.

Има чај од лубеница и праска. Интересното е што бившата на дечково Војаж има уметничко име Бресквица :icon_lol:

Прегледај го приврзокот 413612Прегледај го приврзокот 413613

Ме интересира колку сте за вакви трендови? Познати луѓе инфлуенсери, јутубери и што уште не да имаат свој бренд на храна и пијалоци? Ситe знаеме дека привлекоа доста внимание пијалокот Prime на познатие јутјубери Logan Paul и KSI, чоколадата и бургерите на јутјуберот Мr Beast. Во Србија дури и јутјуберите Mudja и DjotaFreesyle направија сличен пијалок како Prime со име Drip.

Дали би ги купиле и пробале овие ладни чаевите доколку се продаваат во Македонија?
Јас би пробала чај од лубеница, зошто да не, макар да не ми е јасно како ли се прави.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.961
Поени од реакции
35.429
Јас би пробала чај од лубеница, зошто да не, макар да не ми е јасно како ли се прави.
1028-280x280.png imagesпп.jpg ledcaj-breskva-02l-8882-637390662767806905_900_900.jpeg Screenshot 04-19-2024 17.18.41.png Screenshot 04-19-2024 17.18.08.png

...де ма, со концентрат и вештачки бои и вкусови све се прави, а не се единствени чаеви во тетрапак(ување), а и со чуден вкус, постои чај од комбуха, алое вера....итн.

...еве таква идеја не мора да биде исклучиво од познат музички артист Војаж, може и нашиот @Acid од Кајгана форум да пушти една серија :D

Screenshot 04-19-2024 17.31.58.png Screenshot 04-19-2024 18.13.59.png

„Во моментов произведуваме решенија за приватни етикети за голем број клиенти, вклучувајќи трговци на мало, клубски продавници и дистрибутери. , Ние обезбедуваме сеопфатна мапа на патот за создавање и елаборирање на идејата за вашата приватна етикета и ја спојуваме таа креативност со производство од висококвалитетни установи на USDA и FDA. , Ве молиме контактирајте не за да разговараме дури и за вашите најлуди идеи за производи и дозволете ни да ви помогнеме во дискусијата за развој на производи, пакување, цени, промоција и пласман.“
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom