Voice Impressions

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
Voice impressions или гласовно имитирање најчесто се изведува врз ликови од серии или филмови и познати актери, затоа и темата се наоѓа во овој подфорум.
Некои од филмските ликови кои што се најчесто имитирани се: Сириус, Гандалф, Џек Спароу и др. додека пак од познатите глумци најчесто емитирани се: Кристофер Вокен, Ал Пачино, Морган Фримен, Овен Вилсон и др. познати актери.

Темава е за споделување на видеа со кој што се имитираат славните личности или познати филмски и сериски ликови. Еве да почнам прв, мене омилен ми е Кевин Полак кој што го имитира Кристофер Вокен, ова ми е врв, секој пат кога ќе го пуштам се смеам ко нездрав...
Peanuts in a bag, wow...It's crazy...врв.

Следен ми е Кевин Спејси, 15тина лика во видео од 5 минути, priceless.

Па слободно постирајте видеа од вашите омилени ликови или актери или пак објавете видео од ваше имитирање доколку имате. :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075

д бест
--- надополнето: 8 декември 2013 во 19:41 ---
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Џеси Пинк Мен лелвел 100
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.319
На врв Bottom