Virtual PC

Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Decki,
koj koristel do sega Virtual PC ?

Znachi programche sto dozvoluva dva OS vo isto vreme, so funkcija da se prebacuesh od eden na drug ...

Fala polno,
Mario
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Батка Mario!
На стариот компјутер што го имам, се инсталирани и windows и linux. Компјутерот работи нормално, а бирањето со кој оперативен систем ќе сакаш да се логираш се прави со самото старување на компјутерот, fast switching не постои. Не сум запознаен многу со овој проблем, зошто цимерот ми го инсталираше тоа. Знам само дека двата оператини система морат да бидат инсталирани на посебни партиции.
Колку помогнав не знам, ама мислам дека ич :lol:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Znam batka za toa, imav i jas taka instalirano ...

za ova programche mi kazaa, go simnav ama settings ne uspeav da mu namestam ... ili pak ne bev uporen ... ke probam pak!

fala sepak za respondingot

pozdrav!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Имам претчувство дека сега slasa или Bidikov пишуват пост и ти ја објаснуваат целата процедура. :lol:
 

BSM

Член од
27 јануари 2005
Мислења
24
Поени од реакции
0
Virtual PC kolku sto znam jas e program koj simulira PC na Macintosh OS. Mozebi ima verzija koja ide po Linux, neznam.Imam instalirano kolku da vidam dali funkcionira. Nisto interesno!
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.546
Поени од реакции
7.251
Колку што сум јас запознаен има 2 Виртуелни Пецеа, за Мајкрософт и за Мек. За кои 2 системи ти треба, кажи подробно.
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Еве го постот на Бидиков :D

Генерално програмата која си одлучил да ј користит е една од многуте кои го овозможуваат ова. Сега да нема забуни постојат емулатори кои дозволуваат да пуштите програма од друга платворма т.е ОС и посотјат емулатори кои целосно емулираат компјутер, на кој може да се стави било ОС.

Јас сум на љубител на второто и секако како најдобар програм од таа проблематика го препорачувам - VMWare. Секако ако на некој нависитна му треба треба да си го купи бидејќи доаѓа со пре-инсталирани оперативни кои неможат да се најдат преку другите извори на софтвер ...


Ако има нешто нејасно - гукни ...
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
se pomalce i pomalce imam vreme za da probam, pa zatoa nemam ni shto da prasam :(

Inache fala na site za pomoshta!
Mario
 

Kajgana Shop

На врв Bottom