Viber

Член од
8 септември 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo.Privremeno se naogjam vo Italija pa so moite dole se slusam na Mk. broj preku Viber.Ovde prostruea nekoi glasini deka Viber ne e veke bsplaten pocnale da naplakjaat.Ve molam da mi kaze nekoj dali ima nekakva informacija dali ova e tocno_Odnapred blagodaram.
 
Т

Триптико

Гостин
What is Viber and why should I use it?
Viber is a mobile application that allows you to make phone calls and send text messages to all other Viber users for free! Viber is available over WiFi or 3G. Our sound quality is much better than a regular call. Once you and your friends install Viber, you can use it to talk and message as much as you want. Talk, message, and talk and message some more - for free!*

* When you use Viber on a 3G network you may be charged by your carrier

Уживај не се наплаќа. Само Viber со Viber, тоа знаеш нели?
 
Т

Триптико

Гостин
Ако е Viber - Viber НЕ!. Инаку не сум сигурен колку им беше тарифата за Viber - било кој мобилен/фиксен број. Тие што ги имаш тука нека инсталираат Viber и мирна глава.[DOUBLEPOST=1410137020][/DOUBLEPOST]Оди кај нив на страна и одбери ViberOut. Веќе си во Италија, само одбери дека вртиш кон Македонија и ќе ти даде колку ќе чини. Мене ми дава од тука кон Италија 3,75ден/мин, ако свртам од Viber на мобилен, или 0,90ден/мин на фиксен.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Вибер е бесплатен, само оди објасни им на твоите ако успееш.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Тоа е Viber Out. Не се буни...само wifi треба за Viber ништо друго. Шибајте :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Колку луѓе можат во една група на Viber највеќе да зборуваат заедно? Дали може да се вклучи во група воопшто камера?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom