Uslovi za Turisticki Prestoj vo Japonija?

Член од
25 јуни 2018
Мислења
4
Поени од реакции
0
Dali nekoj ima iskustvo so podolg turisticki prestoj vo Japonija? Kako sto znam nie imame pravo bez visa da ostaneme do 90 dena.

E sega navodno na granica davale pecati za 30 ili 90 dena visa. Sto dokumenti mi treba za da dobijam 90 dena? Sto vi pobarale na granica?

Blagodaram.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.799
Поени од реакции
13.313
Dali nekoj ima iskustvo so podolg turisticki prestoj vo Japonija? Kako sto znam nie imame pravo bez visa da ostaneme do 90 dena.

E sega navodno na granica davale pecati za 30 ili 90 dena visa. Sto dokumenti mi treba za da dobijam 90 dena? Sto vi pobarale na granica?

Blagodaram.
90 дена даваат по дефолт како што памтам, и не треба посебни документи.
Кој ти го кажал муабетот за 30 дена?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.427
Поени од реакции
182.267
Не треба никаква виза и никакви печати, расипан телефон.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.799
Поени од реакции
13.313
Не треба никаква виза и никакви печати, расипан телефон.
Ставаат они печати, т.е. налепница една што ти пишува до кога треба да излезеш. Ама 90 дена се сигурно, сега проверив во пасош.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.427
Поени од реакции
182.267
Ставаат они печати, т.е. налепница една што ти пишува до кога треба да излезеш. Ама 90 дена се сигурно, сега проверив во пасош.
Да, тоа да, нели во секоја земја ставаат, зборев за печат некој посебен за 30 дена.
 
На врв Bottom