Urban Festival Part 2 @Metropolis arena - 17.04.2010

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
А да го донесете Menog конечно???? Или барем GMS. Или Shift. Све се тоа артисти за невидена журка. :wink:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.879
2006та во Белви - лајв настап.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
2006та во Белви - лајв настап.
Од 2006та до сега има 4 години разлика. Од тогаш го издаде Musically Speaking и компилацијата Reborn. Ако го донесат сега сигурен сум дека пак ќе направи одлична журка.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.879
Тоа што Меног го продуцираше до 2005-2006та беше psytrance, од тогаш па наваму издава лигав night fullon и има minimal проект, така да и да дојде не очекувајте нешто мрсно, туку лигаво.:toe: Па пологично е ПМГ да го донесат отколку ДД.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Yeh.
Беше.
11 пати.
Абе хејтер еден. Доста сереш. Кога и да дојде Скази ја пуни 3та/Метрополис/МКЦ/Штоидае, секогаш презентира нов материјал и сите после таа журка си идат дома среќни и весели (добро не баш среќни и весели, пошто поголемиот дел од нив ги искршиле кичмите, ко што рече statusQuO). Кога и да доаѓал Скази пак би идел на негова журка. Само што зборот ми е дека има и други квалитетни артисти кои можат да направат јака журка. Ananda Shake - ДА, не се сомневам во нив. Само што јас побарав да се донесат некои артисти што не биле одамна, а што сигурно ќе направат БУМ на Саем. :salut:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Океј.
Не Скази.
Таламаска нека го донесат! Не сме му го виделе новиот материјал, шо!?
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Абе хејтер еден. Доста сереш. Кога и да дојде Скази ја пуни 3та/Метрополис/МКЦ/Штоидае, секогаш презентира нов материјал и сите после таа журка си идат дома среќни и весели (добро не баш среќни и весели, пошто поголемиот дел од нив ги искршиле кичмите, ко што рече statusQuO). Кога и да доаѓал Скази пак би идел на негова журка. Само што зборот ми е дека има и други квалитетни артисти кои можат да направат јака журка. Ananda Shake - ДА, не се сомневам во нив. Само што јас побарав да се донесат некои артисти што не биле одамна, а што сигурно ќе направат БУМ на Саем. :salut:
Не е муабетот за полнење сали. Најискрено, мене доволно ми беше што еднаш го слушнав и дефинитивно не би идела пак. Скази се искомерцијализираа (да, поише души се, не е еден). Старите албуми им се мед, признавам ама направија грешка, жртвуваа квалитет за квантитет. :nenene:
А за правење атмосфера на журка - да. Ги бива. Ама слушнати се веќе. Зошто пак?

Од друга страна, кој ќе им се исплати да го донесат повеќе, Скази што го знаат скоро сите и ќе наполни цела сала или некој друг по не комерцијален, како Армагеданс каде што ќе дојдат едвај 200 души. :toe:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Dragon[Sky];3340116 напиша:
Не е муабетот за полнење сали. Најискрено, мене доволно ми беше што еднаш го слушнав и дефинитивно не би идела пак. Скази се искомерцијализираа (да, поише души се, не е еден). Старите албуми им се мед, признавам ама направија грешка, жртвуваа квалитет за квантитет. :nenene:
А за правење атмосфера на журка - да. Ги бива. Ама слушнати се веќе. Зошто пак?

Од друга страна, кој ќе им се исплати да го донесат повеќе, Скази што го знаат скоро сите и ќе наполни цела сала или некој друг по не комерцијален, како Армагеданс каде што ќе дојдат едвај 200 души. :toe:
Ова го пиша ко ја првпат да слушам за нив, па си мислиш незнам дека се бенд :toe:. Кога треба да се прави DJ Set доаѓа само Asher, и затоа реферирам на Скази во еднина (пошто всушност он самиот е Skazi). А иначе за Live настап идат 2цата.

И зошто старите албуми им се мед? Да ти кажам искрено мене повеќе ми се свиѓе новиов материјал што им е, отколку стариот. Одвај чекам да им излезе новиот албум, па да го утепам од слушање. И се надевам дека некогаш ќе успеам да ја најдам "Paranormal Attack Vs. Skazi - I Don't Care" во mp3, па да си ја ставам во мобилен и да ја слушам цело време. И не, не жртвуваа квалитет, пошто сеуште се на врвот на psy trance сцената.

PS: Кој е тој Армагеданс??? Ни јас не го знам :toe:
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Се поклопува со Едиторс... хмм треба да се направи избор ама мислам дека ќе присуствувам на Ananda
 

Kajgana Shop

На врв Bottom