UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.162
Поени од реакции
25.802
Педро Поро и Пау Торес не се повикани.

Пау Торес повреден е?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.404
Поени од реакции
21.986
Шо транзиција, топ 3 фаворити се.
Освен асален шпиц, на сите други позиции се огин. Ќе видиме дали ќе игра Мората шпиц, или ќе испробува де ла Фуенте формација со лажна 9ка.
Па Фуенте го изваде максимумот со изборот на играчи, не гледам кој би фатил место на овие, едино Ињаки Вилијамс да беше вметнат во составот ама и вака е ок.
.
Ињаки Вилијамс е супер играч, ама проблемот е што не игра за Шпанија, туку за Гана :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.724
Поени од реакции
17.529
Шо транзиција, топ 3 фаворити се.
Освен асален шпиц, на сите други позиции се огин. Ќе видиме дали ќе игра Мората шпиц, или ќе испробува де ла Фуенте формација со лажна 9ка.

Ињаки Вилијамс е супер играч, ама проблемот е што не игра за Шпанија, туку за Гана :D
Е за ова не знаев, оти операција се правеше си реков да не е тоа причината, ликот играл со парче стакло во стапалото две сезони и појма немал :D
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.116
Поени од реакции
1.315
Шо транзиција, топ 3 фаворити се.
Освен асален шпиц, на сите други позиции се огин. Ќе видиме дали ќе игра Мората шпиц, или ќе испробува де ла Фуенте формација со лажна 9ка.

Ињаки Вилијамс е супер играч, ама проблемот е што не игра за Шпанија, туку за Гана :D
Топ 3 во група, така?
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.137
Поени од реакции
3.995
Шо транзиција, топ 3 фаворити се.
Освен асален шпиц, на сите други позиции се огин. Ќе видиме дали ќе игра Мората шпиц, или ќе испробува де ла Фуенте формација со лажна 9ка.
Освен средината со Родри и Педри, со ништо друго не можат да влезат во фаворити.

Одбраната не знам што да кажам... Навас на 40 год го вика, Педро Поро не... Лапорт од С.Арабија го вика, Пау Торес не...

Нико Вилијамс и Јамал имаа добри сезони ама сепак се многу млади и не можат да ја носат репрезентацијата.

Влез во полуфинале ќе е макс за нив, според мене..
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.166
Поени од реакции
85.607
Screenshot_20240528_115135_edit_647472593798579.jpg

Јака средина имаат србиве, па и нападот со Влаховиќ и Митровиќ не е воопшто за потценување... Ама посекако ќе проработи она балканското, и можно е ако ги фати инат ни група да не поминат :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.724
Поени од реакции
17.529

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.162
Поени од реакции
25.802
Official: Belgium provisional squad for Euro2024.

❗ Thibaut Courtois is NOT in the squad.

Goalkeeper: Casteels, Kaminski, Sels.

Defenders: Castagne, De Cuyper, Faes, Meunier, Theate, Vertonghen, Debast.

Midfielder: De Bruyne, O.Mangala, Onana, Tielemans, Vermeeren, Witsel, Vranckx.

Forward: J.Bakayoko, Carrasco, De Ketelaere, Doku, Lukaku, Lukebakio, Openda, Trossard.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.208
Поени од реакции
4.954
На Србите им фали некој брз играч.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.724
Поени од реакции
17.529
Па уште Пикси изјавува немаме изговори, мораме да ја поминиме групата, чиниш во тимот му играат Мбапе и Халанд заедно.

Не се во тешка група ама Данска и Словенија ни малку не се наивни репрезентации за потценување, а се си мислам и со таков пристап ќе влезат Србите и лагано ќе се спакуваат со тој Балкански менталитет.
Иако би сакала да е обратно.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.592
Поени од реакции
110.204
Мојот човек Вељко Бирманчевиќ ќе објасни некои работи. ;)
Најверојатно како да одиграш 0 минути на едно првенство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom