UCL Daily Fantasy

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
daily.jpg


Ќе има од оваа сезона и дејли фантази за ЛШ. Значи за секој ден (вторник/среда) кога ќе има ЛШ може да креирате посебно тим со 11 играчи. Пример избирате 11 играчи кои мислите дека ќе ви донесат највеќе поени и кои што играат во вторник, па следниот ден среда нови 11 играчи кои играат тој ден. Без буџет и без ограничувања на позиции. Можете дури 11 напаѓачи да изберете или пак 11 играчи само од два-три тима.
Автоматски ви ги дава како опција да ги бирате играчите кои што играат само во вторник така да не можете да погрешите да изберете некој играч и од среда. Па во среда ќе ви ги дава да ги бирате само играчите од тимовите кои што играат среда. Едноставно е направено.

Линк за да креирате тим за вторник https://gaming.uefa.com/en/ucldailyfantasy/create-team

Повеќе за правилата https://www.uefa.com/news/newsid=2568687.html

Кодот за Кајгана челенџ е DF443004VMJG
 
Последно уредено:

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Зошто не ми дава да влезам во лигата?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Зошто не ми дава да влезам во лигата?
groups.jpg

Па тој си е кодот што сум го напишал за да се влезе во Кајгана групата. Штиклирај првин 11 играчи па после пробај да влезеш во случај да не си одбрал 11 играчи и пиши дали си успеал.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Прегледај го приврзокот 196491

Па тој си е кодот што сум го напишал за да се влезе во Кајгана групата. Штиклирај првин 11 играчи па после пробај да влезеш во случај да не си одбрал 11 играчи и пиши дали си успеал.
До нив бил проблемот нешто, влегов сега.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.044
Поени од реакции
57.263
Тука само 5 члена :unsure:

Толку ли бе нема заинтересираност? @Донев @Факе @ManUtdChampions @Dani @ob1 @Scirea @Хефест @Ернесто ЧЕ Гевара @MiteReal @marinetti @wARMAN69
Не, ништо освен фантази нема да играм сезонва од УЕФА.

Гледам од УЕФА ја форсираат играва. Има дејли и за ЛЕ, а класично фантази не.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.457
Поени од реакции
10.154

Kajgana Shop

На врв Bottom