TV серии и филмови за размена

Статус
Затворена за нови мислења.

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
се отепав читајќи ги сите мислења на темава...и од сите понудени серии мислам дека не видов ниту еден да ја има That 70's show???? јас можам да ја најдам на нет, ама ограничен ми, а сите сезони се 35 гига, па и плус слабо има сидери, цела година треба да ги симнувам.
па ако ја има некој нека пише. јас имам Friends сите 10 сезони и One Tree Hill 5 сезони (шестата е во тек) и Gray's Anatomy. со одличен квалитет се. исто така имам и повеќе од 500 филма. па ако сака некој замена, нека пише пп.:smir:
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
се отепав читајќи ги сите мислења на темава...и од сите понудени серии мислам дека не видов ниту еден да ја има That 70's show???? јас можам да ја најдам на нет, ама ограничен ми, а сите сезони се 35 гига, па и плус слабо има сидери, цела година треба да ги симнувам.
па ако ја има некој нека пише. јас имам Friends сите 10 сезони и One Tree Hill 5 сезони (шестата е во тек) и Gray's Anatomy. со одличен квалитет се. исто така имам и повеќе од 500 филма. па ако сака некој замена, нека пише пп.:smir:
Ако сакаш ќе ти пратам линк од каде да ги симнеш директно само што имаат просечен квалитет. Во просек ти е 50 mb епизода.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
ајде дај, ќе симнам една-две, па ако ми се допаѓаат да ги симнам сите.:helou:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
брат, како се користи тоа ИДМ? оти кога ќе копирам таму урл и после ми го симнува во .хтм фајл, и ако го отворам си ја отвара страната... де кажи нешто инструкции?

не можам да ти пратам пп :smir:
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
брат, како се користи тоа ИДМ? оти кога ќе копирам таму урл и после ми го симнува во .хтм фајл, и ако го отворам си ја отвара страната... де кажи нешто инструкции?

не можам да ти пратам пп :smir:
Ако имаш фирефокс или интернет експлорер можеш на два начина. Првиот е секогаш кога ќе тжпочне да ти се лоадира видеоти ќе ти се појави како мини зелено копче над неговиот горен десен агол. Само кликни на него и селектирај да се симиња.
Ако случајно не ти го даде прозорецот десен клик на странта и одбери download flv videos with idm>download last requested flv video. Na tudou со директно пастирање на линкови не можеш да симнуваш. Затоа е и овој downloader толку погоден за рипување на флеш видеа.
 
Член од
21 февруари 2006
Мислења
132
Поени од реакции
9
Барам Simpsons , Lost, 70's show, CSI (кој било серијал)...
иам Prison Break (комплет), Dexter (комплет), Heroes (комплет), Supernatural (комплет), Eureka (комплет), BSGalactica (комплет) :smir::smir:
кој има/сака нешто праќајте ПП :helou:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Барам Simpsons , Lost, 70's show, CSI (кој било серијал)...
иам Prison Break (комплет), Dexter (комплет), Heroes (комплет), Supernatural (комплет), Eureka (комплет), BSGalactica (комплет) :smir::smir:
кој има/сака нешто праќајте ПП :helou:
Ова важи за тебе и за сите шо сте по серијаливе,има една страница tv.torrents.ro приватен тракер е,има ептен голем избор на серијали,башка ке симнувате со максимална брзина,само што приватна е страната,од време на време примаат нови членови,што значи пробувајте почесто да се зачлените.Оваа страна ја препорачувам на оние што имаат неограничен интернет пакет,бидејќи основно правило е МОРАШ ДА СИДАШ.(АХАХАХ КОЛКУ ИЗГЛЕДА СМЕШНО НА МАКЕДОНСКИ) за да го одржуваш ратиото 0.500
Иначе јас имам нешто C.S.I miami 2.3.4.5.6 сезона,само што јас сум од Прилеп,а ти гледам од Скопје си....:smir:
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Барам Simpsons , Lost, 70's show, CSI (кој било серијал)...
иам Prison Break (комплет), Dexter (комплет), Heroes (комплет), Supernatural (комплет), Eureka (комплет), BSGalactica (комплет) :smir::smir:
кој има/сака нешто праќајте ПП :helou:
Heroes od 2 i 3 sezona gi imam site ali problemot e sto nemam dvdRw da gi izrezam ovaa nedela ke kupam dvdrw pa ako mozam ke ti gi izrezam...
 
Член од
21 февруари 2006
Мислења
132
Поени од реакции
9
Heroes od 2 i 3 sezona gi imam site ali problemot e sto nemam dvdRw da gi izrezam ovaa nedela ke kupam dvdrw pa ako mozam ke ti gi izrezam...
Друже ги иам Heroes сите епизоди :helou: нешто ако имаш од ти со ги барам ок, ако ти треба нешо од другиве што ги иам кажуј ке режам :wink:
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Извини, долго време ме немаше на форумов и сосем изумив на тебе.Кога сакаш да се најдеме да ти ги дадам Беврерли да си ги изрежаш, зш ако ја се з'кнам да режам толку ДВД- а, ќе ми цркне режачот.:pipi:

Ти пишав пп, ама изгледа пак те нема...
Абе не е проблем за режање, ќе ми ги дадеш да ги снимам, или ќе одиме на кафе и на лаптоп ќе ги снимам, после ќе си бркам работа...

Фала ти многу...
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Дајте кој има 3rd Rock from the Sun. Нудам Friends (комплет, со преводи), Саут Парк (комплет, со преводи), Weeds (комплет, со преводи), Heroes... Друго не ми текнува што имам, а ме мрзи да барам. Ако има некој заинтересиран, бујрум.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
7
Поени од реакции
2
Јас го барам The Man with The Golden Gun(James Bond) i License To Kill (James Bond) ама со мени да се на ДВД цд какво било и да не се изгребани а јас за возврат давам два филма Џемс Бонд кој било или некој друг по избор(Ако го имам :))
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
@riko
aj ako mozes da mi gi izrezas Prison Brake i SupernaturaL...?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom