TRENKWALDER

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
http://www.trenkwalder.com/

Mi se javija denes,imase oglas za vijuskaristi,aplicirav nautro mi se javija pred nekoj saat,mi rekoa dali moze da pocnam od ponedelnik vo pivara da rabotam kako vijuskarist,gi odbiv poradi toa sto sum veke vraboten i mi treba vreme za odjavi i slicno.E sea muabetot e dali ima nekoj da spodeli nekoe iskustvo so ovaa kompanija,dali se ima vraboteno nekoj preku niv ovde ili vo stranstvo so ogled na toa deka posreduvaat i za vrabotuvanje nadvor od drzavata
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.071
Поени од реакции
11.435
Mi se javija denes,imase oglas za vijuskaristi,aplicirav nautro mi se javija pred nekoj saat,mi rekoa dali moze da pocnam od ponedelnik vo pivara da rabotam kako vijuskarist,gi odbiv poradi toa sto sum veke vraboten i mi treba vreme za odjavi i slicno.E sea muabetot e dali ima nekoj da spodeli nekoe iskustvo so ovaa kompanija,dali se ima vraboteno nekoj preku niv ovde ili vo stranstvo so ogled na toa deka posreduvaat i za vrabotuvanje nadvor od drzavata
Фактот дека ти нашле работа значи дека се озбилна фирма.
Мој пријател се има вработено во Црна Гора преку нив како багерист и беше задоволен од нивната услуга.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Оваа фирма ја има низ повеќе држави во ЕУ и функционира одлично, сега за кај нас дали е истата фирма и како функционира незнам.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Оваа фирма ја има низ повеќе држави во ЕУ и функционира одлично, сега за кај нас дали е истата фирма и како функционира незнам.
Mislam deka e istata,gledam na oficijalnata strana imaat poveke filijali niz celiot svet,se javiv posle apliciranjeto i kazav deka sum apliciral za ovde i deka mnogu poveke me interesira za rabota nadvor od MK,mi rekoa deka me imaat vo sistem i deka ako ima nesto ke me kontaktiraat,posle toa sledese povikot za vo pivara,ne znam seuste dali ja utnav rabotava so pivara ali ajde ke vidime ,vremeto ke pokaze,za toa i ja otvoriv temata,da se javi nekoj so ima iskustvo so niv nadvor od MK,kako funkcioniraat i slicno,mi izgledaat kako seriozna kompanija
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
http://www.trenkwalder.com/

Mi se javija denes,imase oglas za vijuskaristi,aplicirav nautro mi se javija pred nekoj saat,mi rekoa dali moze da pocnam od ponedelnik vo pivara da rabotam kako vijuskarist,gi odbiv poradi toa sto sum veke vraboten i mi treba vreme za odjavi i slicno.E sea muabetot e dali ima nekoj da spodeli nekoe iskustvo so ovaa kompanija,dali se ima vraboteno nekoj preku niv ovde ili vo stranstvo so ogled na toa deka posreduvaat i za vrabotuvanje nadvor od drzavata
Имаш лиценца за виљушкарист?
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Pa jas polagav pred nekoi 3 godini,Tehnoinspekt se vika firmata,mozes i vo rabotnicki,ama jas ti ja preporacuvam ovaa,polesno e ,ti davaat skripta ja ucis,posle polagas pismeno i usmeno,lesno e,kaj mene instruktorot dojde vo magacin,mozes da zamislis,ni gi kaza pola prasanja,a prakticnoto bese gola voda,togas bese negde okolu 6000 iljadi.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Mislam deka e istata,gledam na oficijalnata strana imaat poveke filijali niz celiot svet,se javiv posle apliciranjeto i kazav deka sum apliciral za ovde i deka mnogu poveke me interesira za rabota nadvor od MK,mi rekoa deka me imaat vo sistem i deka ako ima nesto ke me kontaktiraat,posle toa sledese povikot za vo pivara,ne znam seuste dali ja utnav rabotava so pivara ali ajde ke vidime ,vremeto ke pokaze,za toa i ja otvoriv temata,da se javi nekoj so ima iskustvo so niv nadvor od MK,kako funkcioniraat i slicno,mi izgledaat kako seriozna kompanija
Порано Пивара беа доста јаки со плати, сега последниве 5 незнам како стојат. Ако е истата компанија тоа е навистина сериозна фирма. Знам во Германија имаат цели згради со вработени, што значи е голема компанија.
Ти посакувам среќа за надвор, имаш одлична струка одбрано браво.
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
http://www.trenkwalder.com/

Mi se javija denes,imase oglas za vijuskaristi,aplicirav nautro mi se javija pred nekoj saat,mi rekoa dali moze da pocnam od ponedelnik vo pivara da rabotam kako vijuskarist,gi odbiv poradi toa sto sum veke vraboten i mi treba vreme za odjavi i slicno.E sea muabetot e dali ima nekoj da spodeli nekoe iskustvo so ovaa kompanija,dali se ima vraboteno nekoj preku niv ovde ili vo stranstvo so ogled na toa deka posreduvaat i za vrabotuvanje nadvor od drzavata
проверена копманија татко ми работеше преку неа сериозна фирма ама тоа беше пред едно 3-4 години не му се секирај си ја знаат работата персоналот
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Мене ме интересира како тие наплаќаат за услугата, дали од плата на вработениот или фирмата им плаќа дополнително, и дали се склучува договор за работа со Тренквалдер или директно со фирмата кај што ти нашле работа, дали е за времено или постојано вработување?
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Мене ме интересира како тие наплаќаат за услугата, дали од плата на вработениот или фирмата им плаќа дополнително, и дали се склучува договор за работа со Тренквалдер или директно со фирмата кај што ти нашле работа, дали е за времено или постојано вработување?

Pojma nemam,pretpostavuvavm vo mojot slucaj pivara kao golema kompanija bara firma so se bavi so pronaoganje na rabotna sila,za da samata ne se zamara,ovie im naogaat kadar i im naplatuvaat za toa,mene koga mi se javija ne ni znaeja za koja plata se raboti mi rekoa da se pojavam vo pivara i da pocnam.
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Мене ме интересира како тие наплаќаат за услугата, дали од плата на вработениот или фирмата им плаќа дополнително, и дали се склучува договор за работа со Тренквалдер или директно со фирмата кај што ти нашле работа, дали е за времено или постојано вработување?
Која и да е фирма ако има потреба од работници а таа самата не сака да се замара со тој дел, ја ангажира оваа или која и да било друга агенција да го сработаат тој дел, односно да им најдат работници. Јас немам добро искуство со оваа агенција, иако пропустот не беше од нивна страна. Како и да е, некои што знам дека се вработиле преку оваа агенција договор имаа потпишано во самата агенција и платата им стигаше преку нив, договорот го потпишуваш на месец/два/три, а после тој период во зависност од потребите на фирмата или ќе потпишеш договор со самата фирма или ќе идеш дома... трето нема :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom