TotalTV Македониjа Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
25 октомври 2013
Мислења
170
Поени од реакции
273
@Damhee од 2007 го лажат народот, ништо немаат инвестирано во програмска понуда, само го цицаат народот .
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
1.028
Поени од реакции
1.441
@Damhee од 2007 го лажат народот, ништо немаат инвестирано во програмска понуда, само го цицаат народот .
Како мислиш го цицаат? Кој што не е задоволен си оди.

Муабетов како нешто задолжително да е. Ако не си задоволен одиш на друго место, толку е. За какво цицање зборуваш?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
170
Поени од реакции
273
@y2k: мислам на договорна обрска од две години, и подметнување документи на клиенти да подпишат нов договор.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
332
Поени од реакции
115
2025 mislam deka e i kraj za TOTAL u Makedonija. Sekade e EON SAT kaj nas stoi Total uste. Konkurencijata ke gi izede vo 2025. Telekabel,Neotel so Replej,Mtel,A1,Telekom i mnogu drugi pomali kabelski operatori niz gradovite.

Total TV so enormna pretplata i 0 izbor na kanali plus ukinati makedonski kanali. Telma ne mozam da gledam.......Kanal5. A i prva i b92 koga ima film zatemneti red tv isto nisto 800 denari za NISTO.
Автоматски споено мислење:

Пред некој месец Тотал ТВ без никаква најава ги зголеми своите услуги за 100 денари, па огромен број на претплатници останаа со прст во уста кога ги исклучија. Меѓутоа не знаат дека Тотал ТВ се договорил со МТел Србија да ја зголеми цената и им ја дал целата база со негови претплатници (дадена од Телеком) за да им се јавува на сите претплатници на Тотал ТВ дали сакаат да преминат во МТел за пониска цена. Тотал ТВ за секој претплатник преминат добива награда во износ од 15% од цената. Значи екстра грабеж на корисниците. И новиот оператор Унгарија што сеамо што не влегол на овој пазар, ќе биде платен од Телеком и А1, ќе си ги прелеваат корисниците едни кон други и ќе ги лажат дека има конкуренција. Не е точно дека Телеком и А1 не го сакаат унгарскиот оператор, јавна тајна е дека освен министерот Николовски, бизнис врски со нив си имаат и Никола Груевски и Димитар Ковачевски. Му го наметнуваат на премиерот Христијан Мицкоски, за да стане иден член на нивниот клептомански борд.
И новиот унгарски оператор ќе биде опремен со опрема и луѓе од Македонски Телеком и под себе ќе ги земе Тотал ТВ и МТел. Во тек се преговори помеѓу Германија, Австрија и САД. МТел Србија веќе ја има целосната база на податоци од Македонски Телеком и е поврзана со МВР преку екс директорот Горан Трајановски и преку Никола Љушев. Така да, за влез на новиот оператор од Унгарија никакво влијание немаат ниту Телеком ниту А1, ниту било кој друг оператор.
Единствено Тотал ТВ игра битна улога бидејќи се уште играта ја водат американците преку Индија. Тотал ТВ е невладина организација основана во Њу Делхи со американски капитал. А веќе објавивме докази за комплетно набавена прислушна и воена опрема од 2006 година, кога е инсталирано масовното прислушување на цел Балкан, преку Македонски Телеком, а во главната улога биле Димитар Ковачевски, со Славко Пројкоски и Никола Љушев.,,

ОД новинарот кумановски.
 
Последно уредено:
Член од
25 октомври 2013
Мислења
170
Поени од реакции
273
Она лајно тотал тв да ми го дадат на 24 месеци по 0 денари не би го зел никогаш.

А тоа дека се води битка помеѓу телеком операторите е точно. Зад нив стојат големи политички фигури. Всушност борбата е помеѓу Русија и Америка кој да го придобие балканот и да ги прислушкува луѓето и да ги контролира медиумите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom