Toshiba TS605

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68

General 2G Network GSM 900 / 1800 / 1900
Announced 2006, December
Status Available
Size Dimensions 113 x 47 x 10.3 mm
Weight 79 g
Display Type TFT, 256K colors
Size 176 x 220 pixels, 1.93 inches
Ringtones Type Polyphonic (40 channels), MP3
Customization Composer, Download, order now
Vibration Yes
Memory Phonebook Yes
Call records 20 dialed, 20 received, 20 missed calls
Card slot microSD (TransFlash), buy memory
- 5.5 MB internal memory
Data GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
HSCSD No
EDGE No
3G No
WLAN No
Bluetooth Yes, v1.2
Infrared port No
USB Yes, v1.1
Features Messaging SMS, EMS, MMS, Email
Browser WAP 2.0/xHTML, WSP
Games 3 embedded, order now
Colors Pink, Green, Champagne, Copper, Silver, Aubergine
Camera 1.3 MP, 1280 x 1024 pixels, video(CIF)
- Java MIDP 2.0
- FM radio
- MP3/ACC+ player
- T9
- Photo album
- Photo editor
- Voice memo
- Calculator
- Calendar
Battery Standard battery, Li-Ion
Stand-by Up to 150 h
Talk time Up to 2 h 30 min


е сега зборот ми беше дали вреди за паритте 5000ден во германос во при пејд
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
го донесоа и во македонија??? сексиии :D конечно после две години, изглеа ќе си го купам, не за друго - фирмата вреди да ја имаш повеќе од функциите, бај д веј - веќе има рецензија мислам направено за оваа Тошиба, има една стара тема повеќе од пола година - рецензија на тошиба телефоните :D
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
го донесоа бе Бошко и тоа во германос и како се тошиба со квалитет и дали се најдуваат делови за нив како маска полнач и др
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
го донесоа бе Бошко и тоа во германос и како се тошиба со квалитет и дали се најдуваат делови за нив како маска полнач и др
е за жал - делови кај нас сеуште нема, едно време се работеа доста во Македонија, таму некаде 1998 до 2000/2001ва, ама квалитетот спроед странцве а и неколку модели што паднале во моја рака и луѓе што ги користат презадоволни...

затоа што има чистина и функции како самсунг телефоните, јасни бои на камера, дисплеј, репродукција на звук многу топ а квалитетот е малце подобар од самсунг.

само што не се наменети за европски пазар :( ама како и да е... за 5000 денари и 5-6 месеци да го користиш вреди, битно си имал Тошиба

исто така ке бидеш инвалидизиран со теми наоѓање, игри, апликации... и пред се немој да му ставаш кодови!!! 14 дена се чека за фон лок и чини 23е = 1400 денари, страшна работа е тоа.... сум имал искство, не за друго :(
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
па и би требало да го имам за некој ден инаку се мислев меѓу овај и sony ericsson w200 ама с.е. то не ме бендисва квалитетот на звукот и на зборвање и на музика
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
Никогаш не би купил таков телефон...
 

Night Crawler

Fear of the dark
Член од
26 јануари 2007
Мислења
187
Поени од реакции
5
Зашто да не.Тошиба според мене грабат напред во сите свери.Сега ќе чекаме да направат и КОЛА ТОШИБА.хахаха..
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Зашто да не.Тошиба според мене грабат напред во сите свери.Сега ќе чекаме да направат и КОЛА ТОШИБА.хахаха..
тошиба - како фирма, мобилни телефони произведува пред Нокиа, Ериксон и Самсунг.

првиот комерцијален мобилен на тошиба е излезен некаде пред 96та.
 

Night Crawler

Fear of the dark
Член од
26 јануари 2007
Мислења
187
Поени од реакции
5
Pa i na nokia prviot komercijalen telefon im e izlezen 96ta
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Iskreno mnogu mi e ruzzen na izgled...za kvalitet ne bi mozzel da komentiram.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Bosko me interesira za ovaa Toshiba od Germanos da mi kazes dali se isplati za 5000 den i dali e kvalitetna,poso ja gleav vaka me bendisa i seriozno se razmisluvam dali da ja zemam taka da epten bi mi znacelo tvoe mislenje kao serviser... pozz
 
Член од
16 април 2008
Мислења
60
Поени од реакции
1
abe jas imam nekni go zedov dobar e samo e malku spor vo rabotata so 256ka memoriska a poddrzva 1g togas ne znam so ke bidi i mnogu tivko gi reproducira mpesnite i ne cita mp3 prateni preku blytyt a USB kabelot od digitalniot aparat odgovara na telefono
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Sestra mi go dobi ovoj mobilen na poklon i mnogu slabo i zvoni,i se koci,sam i se isklucuva,vredi samo dizajnot, pari za ovoj mobilen ne vredi da se frlaat!
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
Телефонов за к** не го бива!!!!мене ми се заеба несо и го однесов на сервис и го цекав две недели да ми го вратат и на крај и го дадов на мајка ми а ја си земав самсунг е 200:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom