TL-WR740N

Член од
18 октомври 2013
Мислења
30
Поени од реакции
0
Имам кабелски интернет од Близу и ме занима за да го инсталирам рутерот дали треба да дојдат они или можам сам да го инсталирам.Ако можам што треба да направам,која е постапката...
 
Т

Триптико

Гостин
Само поврзи и ќе работи. Кај мене е така.

Исклучи го нивниот од струја. Кабелот од нивниот, стави го во wan кај тебе и толку. Стави во штекер и почекај да се поврзат. За прво влегување можеш преку wifi со фабрички password (побарај на упатство како е) или со кабел директно. Username i password се admin admin (може да е првата буква голема, не кај password). Тоа е тоа :D
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Само поврзи и ќе работи. Кај мене е така.

Исклучи го нивниот од струја. Кабелот од нивниот, стави го во wan кај тебе и толку. Стави во штекер и почекај да се поврзат. За прво влегување можеш преку wifi со фабрички password (побарај на упатство како е) или со кабел директно. Username i password се admin admin (може да е првата буква голема, не кај password). Тоа е тоа :D
Не е баш така за блузи мора да ја клонира мак адресата иначе нема интернет :D
 
Член од
18 октомври 2013
Мислења
30
Поени од реакции
0
А дали можам тоа јас да го направам или треба они од таму нешто да поврзат ?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Можеш ти да го направиш треба да го приклучиш рутерот правилно и да се логираш ја имаш адресата под рутерот ја пишува кога ке влезеш во сетингс имаш опција за пасворди местиш име местиш пасворд одиш во Network па MAC Clone и стискаш Clone MAC Address стискаш save и ресетираш рутерот преку кабелчето од адаптерот после им се јавуваш на близу и им кажуваш дека си ги заебал и тоа е тоа
 
Т

Триптико

Гостин
Doma taka napraviv. Bukvalno samo povrzav kabel i tolku. Ni sum kloniral ni nisto.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.017
Поени од реакции
6.042
Ги поврзува, ги рестартира и двете и си фура. За да влезе во рутерот, како што пиша триптико, admin admin и толку. Не трбеа ништо друго.
 
Член од
18 октомври 2013
Мислења
30
Поени од реакции
0
Зошто имам интернет само 1 минута на телефонот и потоа се гаси??
 
Член од
18 октомври 2013
Мислења
30
Поени од реакции
0
Дали некој знае зошто на телефонот кога ке го вклучам Wi-Fi то ми вика дека е поврзано на интернет а мрежата е заклучена.И имам интернет само неколку мин.и после се гаси??
 
Член од
18 октомври 2013
Мислења
30
Поени од реакции
0
Ме занима уште нешто,ова со рутерот и интернетот некако се реши ама никако неможам да го уклучам телефонот имам и фиксен телефон во пакетот од Близу.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Ме занима уште нешто,ова со рутерот и интернетот некако се реши ама никако неможам да го уклучам телефонот имам и фиксен телефон во пакетот од Близу.
Тоа ти е оти не ти е поврзан како треба кабелот од интернетот да си стои на модемот а другиот кабел да биде во рутерот тој што оди во компјутерот а од рутерот во компјутерот
 
Член од
18 октомври 2013
Мислења
30
Поени од реакции
0
Eve i sliki od ruterot i modemot pa ako sakas tocno kazi dali treba prven da gi uklucam kablite ili prven da bide se iskluceno od struja.Ima li nekoj redosled.Celata rabota e za telefonot da raboti.. IMG_20140727_185822.jpg IMG_20140727_185850.jpg IMG_20140727_185822.jpg IMG_20140727_185850.jpg
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Главниот кабелот од интернетот од близу ке го иклучиш на плавото на Linksysov а од жолтото квадраче т.е кабелчето ке го укклучиш на плавото на рутерот и после од 4 жолти од рутерот едно кабелче во компјутерот тоа е тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom