The Walking Dead

Член од
5 декември 2012
Мислења
35
Поени од реакции
14
Не ми се сфиѓа што повеќе акцент се става на борбата помеѓу двете групи а зомбињата се само декорација и имаат заборавено да касаат.:ROFLMAO: Инаку не ја хејтам Аундриа.
Намерно така праваат за на крај зомбињата да изненадат :)
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Ајде нека ја ставаат епизодава на замунда не можам да чекам веќе. Прочитав некои твитови дека била ептен јака и сакам да ја гледам сега одмааааааааа :vozbud:
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Се знае ли колку сезони ќе има официјално? Ако е при крај да ја гледам, ако не е ќе прескокнам, не ми се чека 2-3 години за уште сезони, ќе ги изгледам сите за 2-3 месеца и после ќе кмишам...:icon_mrgr:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
BEN YOU SON OF A BITCH AAAAAAAAA KILL THE GOVERNOR KILL HIM KILL HIM NOW AAAAAAAAAAAAAAAAAA

Daryl :(
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
BEN YOU SON OF A BITCH AAAAAAAAA KILL THE GOVERNOR KILL HIM KILL HIM NOW AAAAAAAAAAAAAAAAAA

Daryl :(
A ти ретардиран си нешто или? Стави у спојлер ако сакаш да кажеш нешто шо не ти се кажува.. мозок си значи. Епизодава уште не е испадната по торентии... се има бе значи цц
Се знае ли колку сезони ќе има официјално? Ако е при крај да ја гледам, ако не е ќе прескокнам, не ми се чека 2-3 години за уште сезони, ќе ги изгледам сите за 2-3 месеца и после ќе кмишам...:icon_mrgr:
Не се знае, обновена е за четврта а другото следи според гледаноста. Јас би сакал многу да има, приказната може да си продолжи цело време, би и дал 6 :)
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Не ми се верува дека уште една епизода и после пак до Октомври..

Добра беше епизодава, крајот можев да го предвидам поради неписмениот Фил Ајви шо пишуе спојлери 2 саати пред испаѓање на торентот.
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
278
Поени од реакции
65
Многу споро се спушта eпизодава,cant wait!
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Јака епизода. (y)
Финалето сигурно ќе биде одлично, штета што ќе треба да чекаме после :(
Добро е само што ГОТ почнува во исто време па ќе ни скрати на повеќето бар два месеца чекање. :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Епизодиште.(y) Мнооогу јако. Нема да пишувам спојлери може некој ќе налета случајно на темава, и ќе прочита нешто што не треба. Финалето ќе е епик, има ли некои информации дали ќе трае само 40 минути?

Инаку Фил Ајви ебати куртонот, прв се жали за ситници, а одма тресна спојлер. Идиот.:tapp:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Фил Ајви заслужува да биде баниран од темава одма, идиот, ми го уништи тотално крајот.

Заебана епизода, доста промена на мислењата на некои карактерите. Само ќе беше уште боља да не го знаев крајот. :facepalm:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Едвај чекам пак да дојде понеделник, не ми се верува дека го напишав тоа! Има да биде клање во финалето, ама мислам дека борбата нема да заврши тогаш туку дека и ќе продолжи во наредната сезона, гувернерот-психопат нема да го тргнат за само една сезона според мене.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Ја вчера се поебав кога прочитав на Walking Dead страната еден пост кој гласеше (парафразирам): Што би направиле доколку Дерил заплака? Си поврзав после тоа и тек ми дое.

Инаку Мерл бил кул реднек :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Интересна епизода но
Некако на многу глуп начин умре Мерл,го нападна зомби и демек неможеше смирено да го збрца одма во глава туку мораше да го делка полека полека и да излета надвор од вратата,можеше фино лепо да го убие зомбито на лице место и да си ги штека внатре во зградата.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Интересна епизода но
Некако на многу глуп начин умре Мерл,го нападна зомби и демек неможеше смирено да го збрца одма во глава туку мораше да го делка полека полека и да излета надвор од вратата,можеше фино лепо да го убие зомбито на лице место и да си ги штека внатре во зградата.
Они секако забележаа дека има некој внатре и да не испаднеше од вратата они ќе отидеа таму.

Он секако сакаше да умре, веќе беше решен. Сигурно не мислел дека ќе ги истепа сите сам и ќе се врати у затворот :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom