The Doors

W

Werther

Гостин
Кога станува збор за Дорс, најтешко ми е да направам листа на моите 10 најомилени песни.
И да не правиш, затоа што е blasphemy.

- The Doors 1967
- Strange Days 1967
- Waiting for the Sun 1968
- The Soft Parade 1969
- Morrison Hotel 1970
- L.A Woman 1971

Се ова е со подеднаков квалитет, за мене ставање на пиедестал било кој албум, или песна од овие албуми е blasphemy. И тоа големо.:D
 
P

parvati

Гостин
Фтори декември смо нели ?
На дн'шањ дн 1971 годину у Париз, пронајден е мртаф едн од најголеми рок имиња на сфи времиња.Ваљда причина за смрт е предозираност од дрогу, дечко рокнаја спидбол у дискотеку куде што требаја да има сфирку али не имаја и затој бија разорачан и утеху нашја у хероин vs кокаин
Има разни верзие за тој како устфари он умреја, некој вика од дрогу, некој дека мајка му га удавила у каду, некој вика дека е чиста намештаљка.Како и да е, овј настан е само још една од мноо трагедие што га погаѓа музички сфет
Ја ги слушам дорс, има добри а и солидни траке
Фејврит су ми people are strange,light my fire,break on trough,la woman,street love и мноо други
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.071
Поени од реакции
57.364
Број 1 од Дорс!


За број 2 голема е конкуренцијата :D
 

Shakti

The blue-lidded daughter of Sunset
Член од
6 ноември 2012
Мислења
918
Поени од реакции
3.372
Фтори декември смо нели ?
На дн'шањ дн 1971 годину у Париз, пронајден е мртаф едн од најголеми рок имиња на сфи времиња.Ваљда причина за смрт е предозираност од дрогу, дечко рокнаја спидбол у дискотеку куде што требаја да има сфирку али не имаја и затој бија разорачан и утеху нашја у хероин vs кокаин
Има разни верзие за тој како устфари он умреја, некој вика од дрогу, некој дека мајка му га удавила у каду, некој вика дека е чиста намештаљка.Како и да е, овј настан е само још една од мноо трагедие што га погаѓа музички сфет
Ја ги слушам дорс, има добри а и солидни траке
Фејврит су ми people are strange,light my fire,break on trough,la woman,street love и мноо други
Абе на 3 јули 1971 е најден, не на денешен.:P
 
P

parvati

Гостин
Абе на 3 јули 1971 е најден, не на денешен.:P
Да бееееееееееееееееееее
Ја ск провери на интернет, а незнам зшто сфе мислу дека Џим е умреја на 2 декември.Прееска док пи кафе викам ооо ноемвриска плата ке пукне,викам си чекај први ли смо фтори ли смо, глеам 2 смо и викам абе нели Џим е умреја на дн'шањ дн, како и да е...
Извинете, моја грешка : )
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Да бееееееееееееееееееее
Ја ск провери на интернет, а незнам зшто сфе мислу дека Џим е умреја на 2 декември.Прееска док пи кафе викам ооо ноемвриска плата ке пукне,викам си чекај први ли смо фтори ли смо, глеам 2 смо и викам абе нели Џим е умреја на дн'шањ дн, како и да е...
Извинете, моја грешка : )
А ја па лајк ти стави.. :ROFLMAO: нездраф

 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.679
Поени од реакции
11.750
Мене па број 1 од Дорси ми е

:cuc: шубо ме потсети одамна не сум ја слушнал...
Blasphemy исто така е да ги слушаш на една слушалка, ама ко че си земам нови ќе надоместам и ќе ми биде простено.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.071
Поени од реакции
57.364
Да бееееееееееееееееееее
Ја ск провери на интернет, а незнам зшто сфе мислу дека Џим е умреја на 2 декември.Прееска док пи кафе викам ооо ноемвриска плата ке пукне,викам си чекај први ли смо фтори ли смо, глеам 2 смо и викам абе нели Џим е умреја на дн'шањ дн, како и да е...
Извинете, моја грешка : )
А куде беше ичера, к'д на бубњар му беше роѓенд'н ? :D
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
:cuc: шубо ме потсети одамна не сум ја слушнал...
Blasphemy исто така е да ги слушаш на една слушалка, ама ко че си земам нови ќе надоместам и ќе ми биде простено.
Нема простување, јавни ја змијата, па ќе размислиме. :D

Пошто ми ја истошивте број 1 песната да се потсетиме на друга.
 

Shakti

The blue-lidded daughter of Sunset
Член од
6 ноември 2012
Мислења
918
Поени од реакции
3.372
Едно песниче за среќен роденден на Џим, кој ако беше жив денес ќе полнеше 70 години.Оригиналната верзија е од Them, ама мене мноогу подобро ми звучи оваа во изведба на The Doors.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom