Team Fortress 2

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Паааа подобар од обичниот нож и не е баш, барем според мене, е сега кога си цар со обичниот, next level ти е малку поризична игра со Your Eternal Reward. Јас го играм со Амбасадорот, се чувам од „тежок оган“ и давам „хедови“ :D кога ептен ќе згусти Cloak & Dagger и да ме нема па идам на полесна мета со нож. Онака со Dead Ringer излетувам во „Змаево Гнездо“ и после од позади имаш барем 3 убиства ако е доволно гужва да не го слушнат de cloack-от. Јас преферирам да играм со „хендикеп“ - амбасадор со кунаи на шпионот, поинтересно ми е:)
 

Rage!

Анархист
Член од
23 ноември 2011
Мислења
78
Поени од реакции
33
Cloak & Dagger никогаш не сум го играл, премногу досаден ми е и малку ефективен. Менувам меѓу Dead ringer i Cloak зависно од ситуација. Инаку гледам има дечки лом прават со Eternalot макар да не гледам зошто не би правеле и со обичниот.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
C&D е јака работа, unlimited cloaking имаш, е сега.. се троши побрзо, ама да можеш да дремеш позади непријателите колку сакаш, не е мала работа. :)
 

Rage!

Анархист
Член од
23 ноември 2011
Мислења
78
Поени од реакции
33
Единствено нешто за што е убав C&D е spawning :)
 

Rage!

Анархист
Член од
23 ноември 2011
Мислења
78
Поени од реакции
33
Дајте луѓе малце да ја оживееме темава, навистина сакам да се дискутира на класите, на начини на игра. Секогаш уживам кога разговарам на тие теми, но очигледно нема многу како мене.
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
H

HoT IcE

Гостин
Ја загледов играва на една статија од Ентер за бесплатни игри, и ми изгледа интересно.
Дали играва бара многу јака конфигурација?
Имам лаптоп со intel i3 2.3GHz, Intel HD3000 и 6GB рам меморија, доволно ли е за да се плеска играва?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ја загледов играва на една статија од Ентер за бесплатни игри, и ми изгледа интересно.
Дали играва бара многу јака конфигурација?
Имам лаптоп со intel i3 2.3GHz, Intel HD3000 и 6GB рам меморија, доволно ли е за да се плеска играва?
Добра игра.
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Ја загледов играва на една статија од Ентер за бесплатни игри, и ми изгледа интересно.
Дали играва бара многу јака конфигурација?
Имам лаптоп со intel i3 2.3GHz, Intel HD3000 и 6GB рам меморија, доволно ли е за да се плеска играва?
Бара добар процесор, како и сите соурс игри. Би требало да ти ја тера ок.
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Ја загледов играва на една статија од Ентер за бесплатни игри, и ми изгледа интересно.
Дали играва бара многу јака конфигурација?
Имам лаптоп со intel i3 2.3GHz, Intel HD3000 и 6GB рам меморија, доволно ли е за да се плеска играва?
Јас ја играм на AMD Turion 64X2 @ 2Ghz, со Ati Mobility Radeon HD2400XT графика и 4GB рам. Нема никаков проблем, мислам дека и кај тебе не би имало.
 
П

Паган-др

Гостин
Денес ја заиграв и ја оваа. Играв со снајперот, војникот и тој со бомбите шо ги фрла. После ќе ги пробам и другите.

Сеа за сеа, војникот.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Игра некој ?
Да праиме trade со оружја :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom