Te сакам?

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Во принцип секогаш го кажувам тоа што го мислам.


п.с. стои Тоше до гајби пиво и им вика "Сите ве сакам, прекрасни сте".
 
Член од
8 септември 2005
Мислења
12
Поени од реакции
0
Batistuta напиша:
Pa bidejki niedna od poslednite 5 devojki so koi sum bil ne bese makedonka ne sum imal dolgo vreme potreba da kazam "te sakam" :) Znaci koristev varijanti kako "I love you" i "Ich liebe dich" a sega sum so edna srbinka pa koristam "Ljubim te" i ne mi e tesko da go kazam toa . . .
Ljubim te ili Volim te ???? hahahahaha

Tonchie напиша:
Зошто девојка ми не ми верува кога ке и кажам „Те сакам“??? Да не е проблемот во мене бидејки немам многу убедителни спосбности??? Секогаш сум искрен, а можеби и таа не ми верува??? Леле ме мавнаа прашалници рано сабајлечки.
Prijatelce ce morash malce da i pokazesh neshto od toa sto i go kazuvash togash ce ti veruva sigurno :D
P.S. A ako vece mislish deka si pokazal togash ima dve varijanti ili taa tebe ne te saka ili ti slabo lazesh :D :D :D
 
Член од
9 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
3
Voopsto ne mi e tesko,sekogas kazuvam toa sto mislam,bez ogled dali na samo ili vo javnost.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Лесно ми е да кажам ТЕ САКАМ доколку навистина чувствувам дека го сакам, а доколку не сум сигурна не кажувам. Но сепак, подобро е да се покажи дека сакаш некого/а и да ти покажат отколку да ти кажат со збор, сепак делата повеке вредат од зборот :D :D :D
 
Член од
13 септември 2005
Мислења
25
Поени од реакции
0
Кажувам te sakam кога чуствувам љубов, и покажувам/го докажувам кажаното. Подеднакво ми се важни и кажување и покажување љубов и сакање, секој сака и да слушне и да се почуствува сакан.
 
H

HCL

Гостин
Јас од мое искуство ама баш ИЧ не верувам кога некоја ќе ми каже те сакам.Како може да те сака некоја а следниот ден да се мува со некој друг???-ова беше пример.Мене ми е многу лесно да кажам ТЕ САКАМ,и воопшто не ми е проблем,ама како што реков:не верувам дека ако некој ми каже те сакам дека стварно ме сака,на друг начин го оценувам тоа,и на друг начин другите треба да ме оценуваат.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Тешко ми е да го кажам тоа зборче Те сакам само кога првиот пат го кажувам тоа.Откако веќе еднаш ќе му стаам на знаење дека Го Сакам потоа се си иде како подмачкано :) Инаку за сегашнава моја ситуација- долга врска- му кажувам дека го сакам 10 пати на ден зошто го мислам тоа и баш поради тоа што така се чувствувам не ми е воопшто тешко. А може има и влијание тоа што знам дека и он мисли така. Кога би се двоумела , би ми било некако тешко да го кажам ама пак би го кажала зошто боље ми е да знам на што сум него да си фантазирам по дома дека сме заљубени :)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
smizlicka напиша:
pa normalno,ako poise se otvoris pred licnosta toa ke go zloupotrebi kako sto kaza FortunE :P
zsho sekoe zensko misli deka sekoe :D mushko e takvo !!!!

HCL напиша:
Јас од мое искуство ама баш ИЧ не верувам кога некоја ќе ми каже те сакам.Како може да те сака некоја а следниот ден да се мува со некој друг???-ова беше пример.Мене ми е многу лесно да кажам ТЕ САКАМ,и воопшто не ми е проблем,ама како што реков:не верувам дека ако некој ми каже те сакам дека стварно ме сака,на друг начин го оценувам тоа,и на друг начин другите треба да ме оценуваат.
muvanjeto nema vrska so sakanje mislam moesh ti da si izgoren po nekoja cura ama ipak da se muvash so nekoja treta licnost ako me sfakash
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
dajdo напиша:
zsho sekoe zensko misli deka sekoe :D mushko e takvo !!!!
Ja не мислам т.е не само што не мислам туку и сум сигурна у тоа. Има и такви машки нормално ама има и такви женски.Се е до човекот и неговиот карактер а не до неговиот пол. Од она што до сега го имам искусено сеуште се немам разочарано у машките у глобала. Баш обратно ... или мене ми се погодиле се супер дечки или стварно е така ... :raz: :icon_roll:icon_lol:
 

bibuska

смешка
Член од
5 септември 2005
Мислења
2.403
Поени од реакции
7
те сакам те сакам те сакам те сакам тесакааааааааааам!!!!!!!!можам да го кажам милион пати!!!!!(ама само на либево мое:love2:)и тоа посебно во моменти кога тоа чувство е толку силно што не знам што да направам и можам само да викнам...
меѓутоа претходно никогаш не сум го кажувала на никого...дали ми било страв или не сум била сигурна во тоа...не знам...:raz:
а она luv`ya повеќе ми е како поздрав,како чао и сл. отколку за искажување на чувства...
luv`ya all
 
H

HCL

Гостин
dajdo напиша:
muvanjeto nema vrska so sakanje mislam moesh ti da si izgoren po nekoja cura ama ipak da se muvash so nekoja treta licnost ako me sfakash
Можеш.Точно.Ама ја го спомнав ова во смисла ако идам со типката.Ако таа стварно ме сака и иде со мене тогаш зошто да се мува со други?
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
mmmmmmmmm go imam toa kazano samo na dve lichnosti ednata jas ja zaebav ednata mi go skrshi srceto na 1000 dela :( :( i me nauchi da pazam so kogo sum i na kogo mu i vo kogo se vljubuvam
 
Член од
21 октомври 2005
Мислења
30
Поени од реакции
1
порано...(кога бев мал :))после 2/3 мес. тоа ми бесе план А за обид да легнам некоја...

знаеш: "те сакам, ти ми значиш, ова-она)...а да ми дадеш?!!!!
 

PANKERKA

ANTISOCIAL BITCH
Член од
6 август 2005
Мислења
259
Поени од реакции
6
te sakam....hmmm...premnogu mi e nekako romanticno da go kazam,taka da go izbegavam zborov...uff kolku ne sakam romantika...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom