Te сакам?

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Не вреди ништо едно „Те сакам„ кое плива на стаклени нозе. Мора да се покажува, докажува, да се гледа и чита од постапки, да се дава многу и чувствува како такво. Во спротивно, еднакво е на „добар ден„.
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Абе ќе кажам ако го мислам и на тој шо треба да му го кажам треба да заслужи да слушне едно искрено ТЕ САКАМ
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
sagaqua напиша:
Не вреди ништо едно „Те сакам„ кое плива на стаклени нозе. Мора да се покажува, докажува, да се гледа и чита од постапки, да се дава многу и чувствува како такво. Во спротивно, еднакво е на „добар ден„.
тука си ТОТАЛНО во право. секој може да каже два збора но не секој може да ги докаже и оправда. мене лично најбитни ми се делата и постапките што ги прави личноста за да го докаже тоа ТЕ Сакам.
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
те сакам

те сакам мислам де не е и баш само еден збор, тој збор вреди многу и мислам дека не го заслужуваат сите да го слушнат (партнери машки или женски) а тежината на зборот е голема,....... јас неможам да сватам како некои можат да го кажат тоа на секој/а, или го кажуваат зошто не ја знаат смислата на зборот.
 
С

Сатори

Гостин
Те сакам!

:wub: Те сакам! - Аххххххххххх , искрено сеуште не сум го кажала ова на некој , ама ќе го кажам сигурно.
Имам само еден став за ова , тоа е тежок збор кој што го изгубил своето значење со текот на времето , но едно е јасно треба да се кажува само на луѓе кои што заслужуваат да бидат сакани и да се чажува често тогаш кога ќе се претвори во вистина.
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
Te sakam zborovi koi zblizuvaat i obvrzuvaat , kazani vo zanes naednas vo nokta se pametat i se dragoceni zato retko se kazuvaat.
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
ragazza напиша:
Sekogash igram so otvereni karti ako sakam nekogo ke znaj i toj i site drugi a ako e stoka to da go zloupotrebi , ednostavno ne bil za mene :)))))

(= aaaaaah ! I ja sum takva :D haIAhAiaahaIh .. **************


Mi tekna sega ....
Edno drugarche mi kazha lichno onaka..Ima premnogu mashki koj velat "te sakam" samo za da ja legnat zenskata.. (= Za ova vervam ;)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Don't you love her madly, don't you love her as she's walking out the door?
Love when I say I'll love you.
I'l love you 'till I get my peace,
I'll love you 'till I get my need quenched.
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Epa ..nekogas mi e "tesko" da recam te sakam:D nekogas ne..ama sepak najvazno e ako recis te sakam da go kazis toa od srce..inaku..nema fajde:D
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Не ми е лесно да го кажам овој збор.
Ни кога сакам ни кога се преправам дека сакам.
Сигурно мора таа љубов да ми вреди многу,па за да му дадам на некој дознаење дека го сакам..
 

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
Ej lesno be zaso da ne.Ali ne segde,negde e neprijatno:)
 

^eli^

шат ме габри.!.
Член од
29 мај 2006
Мислења
686
Поени од реакции
1
зависи од карактерот на личноста,за некои е и премногу лесно да го казат тоа и без да го чувствуваат...
јас лично го кажувам тоа само кога личноста стварно ја сакам,ама и ако таа истата личност заслужила да го знае тоа...
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
do sega go imam kazano samo na eden.. mislam..i ne samo kazano tuku i pokazano ..dokazano..ne mi e tesko da go kazam ako go custvuvam a ako ne..ne ni go kazuvam!
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Sum go kazal 2 pati..ne se kajam jer kkoga sum go kazal me pravele srekni i me pravele zaljuben i sreken..me pravele da se cuvstuvam vnesen vo ljubvta tolku mnogu za da gi kazam tie dva zbora. Naravno deneska ako gledame ke iskoci deka ne mi se vozvateni ali ne se gleda taka..i ne sakam da mi se vraka ramnomerno koga stanuva zbor za sakanje i ljubov...koga sum spremen da go kazam ke go kazam..iskreno i vo oci...koga ne go osekam mudro si cutam...ALIIIIIIIII...zborovi kako i site drugi..ne vredat kaok sto vredi deloto:) a koga vetuvam znaci deka ke go vidis deloto:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom