Tип на денот (Читај правила во прв пост)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.187
Поени од реакции
84.906
Ако вака завршат натпревариве ќе фатам изгледа :).

Барса-прво јаче
Челзи-прво јаче
Милан-0 до 3 гола
Порто-2+ вк. голови
Леверкузен-2+ вк. голови
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Ако вака завршат натпревариве ќе фатам изгледа :).

Барса-прво јаче
Челзи-прво јаче
Милан-0 до 3 гола
Порто-2+ вк. голови
Леверкузен-2+ вк. голови
Нечини пред време да се пишува:)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.187
Поени од реакции
84.906
Ако вака завршат натпревариве ќе фатам изгледа :).

Барса-прво јаче
Челзи-прво јаче
Милан-0 до 3 гола
Порто-2+ вк. голови
Леверкузен-2+ вк. голови
:mad: :mad: :mad: сега ли најдовте гол да дадете све да ви ебам.А цело време ги пратам минутите и си викам ај штом до сега не дадоа гол и сега нема да дадат :mad:
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Добар ден вчера ... за денес имам многу дилеми , ама избрав неколку натпревари :

ATP Stockholm

Del Potro - Blake 1.25 3.50

Интересен дуел. Blake е пред крајот на кариерата , додека Дел Потро се мачи да се врати во старата форма што ја имаше пред операцијата и имаше скоро година дена пауза од тенисот.Плус веќе неколку недели е без одигран меч поради повреда.

Блаке ретко да направи нешто посериозно на поважите турнири, играше неколку финалиња на Челанџер турнири , но не освои ништо.Ко шо кажав крајот на неговата кариера е скоро.

Не знам како Дел Потро ќе одигра вечер , ама Блаке е познат по неговиот јак сервис. Азискиот хендикеп е поставен на -4,5 гејмови , и мисалм дека Блаке ќе успее да се задржи над тој хендикеп. Најголема причина е недоволно спремниот Дел Потро , додека Блаке на тврда подлога е добар. Пораз од 6:4 6:4 е добитен , пораз од 6:3 6:4 е губиток.

Blake + 4,5 @ 1.80 6/10 Sportlife

FT 4:6 4:6 + 4,8 units

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Turkish Airlines Euroleague

Fenerbahce - Caha Laboral 1.40 2.70

Почеток на овосезонската Еуролига во баскет.
Прво коло , каде сите дуели се очукува да бидат тврди, никој не сака да почне со пораз.
Фенербахче имаат прилично амбициозен тим : Роко Укич , Џејмс Гист , Богданович и најсилниот дел од тимот е тренерот Невен Спахија.
Во турската баскет лига , во првото коло ги сломија Трабзон дома со 25 поени разлика.
Играт офанзивен баскет, бидејќи таков им е ростерот , и таква игра им лежи.

Каха Лаборал пак лигата ја почна со 2 победи ( победа во гости кај Гран Канариа со 9 разлика , победа дома против Севиља со 13 разлика ) , но во третото коло доживееја тежок пораз во гости кај Сарагоза од 20 поени разлика). Ко шо се гледа гостувањата не им одат баш најдобро, ако се земе во предвид дека Гран Канариа ( 1-2 ) е слаба екипа , а Сарагоза (1-1) е просечна екипа.

Очекувам фуриозен напад на Турците , најверојатно и публиката ќе им помогне во тоа , и водство на полувреме поголемо од 4 поени, колку што и е азискиот хендикеп за полувреме.

Fenerbahce -3,5 HT @ 1.90 6/10 Sportlife

HT 36:34 - 6 units
вкупен губиток : - 1,2 units ... Копилиња Фенербахче ...
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.790
Поени од реакции
1.507
Ги гледаше ?
Јас ги имав исто сингл , и се извинувам ако си ја препишал од мене од погорниот пост , имаа водство од 8 поени на стартот на 2/4 , па у 2/4 цели 4 ебани минути не постигнаа поен , па Каха направи серија од 11-0 ... на полувреме Фенер водеше со 2 разлика ( доволно да ми го ебе синглот ) ..
И двете екипи се срање Каха победи заради грешките на Фенер .. плус на 40 секунди пред крајот можеа да израмнат , ама кретенот шо го доведоа од НБА ги промаши и двете слободни удари ...
Ма ништо, не си крив ти... Си напиша убава анализа дека би ја играл, и зошто би ја играл. Убав и културен пост, не од типот ДОЈАВА 10000000%%%%%% !!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Ја играв, ама не сингл. Во комбинација ми беше ама и онака не ме заеба само таа. Уживај. Твојот пост беше ОК, и тоа е тоа што треба да биде, мислење и анализа и тоа е тоа.


 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Ма ништо, не си крив ти... Си напиша убава анализа дека би ја играл, и зошто би ја играл. Убав и културен пост, не од типот ДОЈАВА 10000000%%%%%% !!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Ја играв, ама не сингл. Во комбинација ми беше ама и онака не ме заеба само таа. Уживај. Твојот пост беше ОК, и тоа е тоа што треба да биде, мислење и анализа и тоа е тоа.
Требаше да тепат другарче , Каха не се ништо посебно , ама единствени кои се замараа да играт баскет кај Фенер беа Онан и Гист , додека оноа нигерчето Сефолоша ( доведеа го од НБА ) беше загубен на терено , а одигра 21 минута и направи милион грешки у одбраната и нападо, посебно при крајо коа ги промаши двете слободни при нерешен резултат ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom