Swans

  • Креатор на темата Werther
  • Време на започнување

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Моите впечатоци, иако уште сношти ги споделив со @Windfucker . Јас се чуствував како да сум на концерт на некој непознат готик индустријал бенд, а пејачот како да го имам некаде видено. Плус озвучувањето беше ужасно, а бучавата неподнослива. За мене ова не се Swans, бендот со кој пораснав, и кој ми е во топ три бендови во животот. Не велам дека концертот беше лош, но јас не се наоѓам во оваа музика. За мене Swans се од Children of God до Great Annihilator периодот, се пред тоа и после тоа ми е неслушливо.

Гласот на Гира е скроз пукнат, иако сеуште ја има чистината. Веројатно тоа доаѓа со годините. :) Во секој случај, не ми е криво дека бев вчера на концерт, го видов Гира од пет метри близина. Еден од моите херои од младоста. :) Импресивно е која енергија ја има се уште.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Го слушам цел White mouth и уште не ми се верува како бендов не е познат колку што треба. А, албумот целосно ми го има сменето мислењето за поимот музика, ремек дело.

 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Го слушам цел White mouth и уште не ми се верува како бендов не е познат колку што треба. А, албумот целосно ми го има сменето мислењето за поимот музика, ремек дело.

За мене White light from the mouth of infinity e во најдобрите десет албуми на сите времиња. И оваа песна заедно со Power and Sacrifice ми е најомилена на албумот.
 
Последно уредено:

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Демек фул опрема, со нивно озвучение и се.

Има време, има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom