Subtitle во филм

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
aj nekoj da mi objasnit cekor po cekor so trebit da napram za da stam prevod vo film i da go napram so podobra slika dvd !!!Koi programi mi trebet edno drugo !!:tv:
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Ama mene mi treba da go vmetnam vo film a ne da go koregiram
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Ama ne so player !Da go izrezam na dvd i da go pustam na dvd so prevot inace so Nero ShowTime gledam taka desen klik subtitle add i gotovo ama mene mi trebit za na dvd player
 
Член од
24 август 2006
Мислења
136
Поени од реакции
45
Пробај со Subtitle Workshop.
 
Член од
18 април 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
e batka, da ti kazam pravo, imas problem. Jas izguglav malce, pa najdov nekoj si hrvatski user manual, se koristat povekje programi. Iskonvertiram divx vo dvd, od .srt napraviv dvd prevod, i na kraj seto toa go spakuvav i dobiv zelena lenta namesto prevod. I tamu zastanav, iskinav zivci. Stom stignav do tamu, znaci sum dobil nesto. e sega, koga podobro ke podrazmislam, zaboraviv da gi smenam boite na pozadinata i na bukvite, ima stos i tamu. Aj da se podsetam kako bese, pa ke pisam:)
 

[IH]

Imperator aka Makedon
Член од
16 април 2007
Мислења
142
Поени од реакции
0
SubtitleWorkShop e твоето решение
 
Член од
15 март 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
Tanes напиша:
aj nekoj da mi objasnit cekor po cekor so trebit da napram za da stam prevod vo film i da go napram so podobra slika dvd !!!Koi programi mi trebet edno drugo !!:tv:
Sega neznam vo koj format ti e filot. Imas DVD film bez prevod pa sakas da nu vmetnes pevod? Ili imas divx so prevod pa ne ti jasno kako da go vmetnes prevodot pri konvertiranje vo DVD?

Bidi pojasen mislm deka mozam da ti pomognam.
 
Член од
5 мај 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
Maksimus напиша:
Sega neznam vo koj format ti e filot. Imas DVD film bez prevod pa sakas da nu vmetnes pevod? Ili imas divx so prevod pa ne ti jasno kako da go vmetnes prevodot pri konvertiranje vo DVD?

Bidi pojasen mislm deka mozam da ti pomognam.
Mi treba pomos posto mie malku hitna rabotava ke ve zamolam bilo koj...Imam program za konvertiranje...imam Divx filmovi i gi konvertiram vo DVD medzutoa programot ne mi dava prevod sega mi treba program koj sto ke go konvertira filmot zaedno so prevodot taka da koga od Divx ke konvertiram na DVD fiolmot i prevodot ke bidat zaedno,blagodaram odnapred.
 
Член од
19 мај 2007
Мислења
15
Поени од реакции
10
Convert X to DVD е доста добро и едноставно програмче преку кое можеш да конвертираш било кој формат во DVD, а воедно можеш и да му убациш превод напишан во стандардните формати, или да го симнеш од некоја subtitle страница.
 
Член од
6 декември 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
A moze le nekoj da objasni so sliki kako raboti subtitle workshop
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
A moze le nekoj da objasni so sliki kako raboti subtitle workshop
Иако е застарена темава, сепак програмата уште се користи и меѓу подобрите слободни програми барем по тоа што можев да видам.

Види ова дали ќе ти заврши работа туторијал имаш на Англиски и евентуално на Бугарски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom