Sting

Steve Vai

Guitar Wizzard
Член од
14 декември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
7
MSV напиша:
Оф-топик...:wink:

Сеа бачко....
Ке си запееш нешо од Гоце Арнаудов......

Ке пијам, ке лумпувааам...
Кејфови ке терам свој....
Пијење и жеееениии...
Животот е мооој......



И ке вииш како сите ке почнат да те гледаат...:wink:




:):)
:pos::pos::pos: hahaha, ili mahi mahi mahi mahi mahinaaaaalno, a moze nesto i od seka aleksic
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Стинг е добар музичар ама неможам гласот да му го слушам, имам нешто од Полис ми се чини ЛП. Инаку не го бива за глума...
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Ako odbiram pomedzu Sting i Police bi glasal za Police.
Inace najdobar negov album mi e The dream of the blue turtles
Dovolno e samo da kazam deka ovie tipcina bea na albumot:
Darryl Jones,Omar hakim,Kenny Kirkland,Branford marsalis:cuc:
 
V

VirtualA

Гостин
Стинг е милина.
Имам се негово на мп3 па дури и од времето на Полис.
Кој не го слушнал не знае шо пропушта
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
GO SAKAM! AKO LI?

:cuc: sekoja cest za sting...mene samo edna rabota me interesira...koga ke napravi koncert nekade na balkanot! samo amerika i england ne doaga covekot navamu! ako ima nekoj info...pod itno da napishe neshto za toa!:icon_lol:

имаше кОнцерт у белград прошлото лето.. уствари,.. тоа беше со пОлис.
и ја го сакам човекот. :)
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
GO SAKAM! AKO LI?

:cuc: sekoja cest za sting...mene samo edna rabota me interesira...koga ke napravi koncert nekade na balkanot! samo amerika i england ne doaga covekot navamu! ako ima nekoj info...pod itno da napishe neshto za toa!:icon_lol:
Денес :) пак во Белград .....јас ке морам да го пропуштам :place:
--- надополнето: Jun 8, 2011 9:18 AM ---
Ве молиме сите стинговци, ако разберете дека Стингчо дава концерт до 2000 км од македонија, да не извести.
...побрзај ке почне
 
К

Кики.

Гостин
Sting, со Police или сам има многу јаки песни. Englishman in New York, Desert Rose, Fragile, Every breath you take, Shape of my heart и ... - сите ги сакам, има глас кој смирува, а може само мене така ми влијае.
 
S

StormRage

Гостин
Sting, со Police или сам има многу јаки песни. Englishman in New York, Desert Rose, Fragile, Every breath you take, Shape of my heart и ... - сите ги сакам, има глас кој смирува, а може само мене така ми влијае.
истово да го пишувам нема смисла... зато те цитирам :D
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Klasa muzicar. Mnogu go postuvam.
Ustvari, vcera i denes go slusam celo vreme i toa me natera da search-nam da vidam koga ke ima nekoj koncert vo blizina. Za zal nema, vecerva ima nekade na Jadranot vo Italija, a na 15ti vo Rim, potoa odi Francija i Spanija... Na negov koncert bi odela, iako ne sakam mnogu guzvi i glasna muzika, ama za da go gledam, live...well, you know the answer :)
Ova e mng dobar koncert :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom