Still Life

Член од
22 јули 2014
Мислења
616
Поени од реакции
766
Омилена насока од фотографијата...Немам големо познавање, но тоа е насока во која сакам да се развивам.
Ја користат стилистите на ентериер, за да создадат нешто убаво...од ништо.
Стил Лајф. обично се мисли на предмети...т.е да сликаш нешто без душа, но така да го поставиш и декорираш, да може да ти легне на срце.
Стил Лајфот се развива многу, има свои продгрупи, па дури дозволува фотографија и на луѓе...My all time favorite photographer Анна Аиден на пример е многу стил лајф :)


Друга омилена стил лајф фотографка ми е Радостина .
 
Член од
22 јули 2014
Мислења
616
Поени од реакции
766
Still life na delo....Mislam deka slika so nikon D7000
[DOUBLEPOST=1429910259][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1429912074][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
На врв Bottom