#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@Andrej_A тек да видиш каква багра се собираат на #кајганасобиракна ..ке посакаш да си #мегавлијателен...lol

:tapp: кажува човекот што личи на Австралопитекус
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Пошто бев на минатите протести и гледав што се случува. Највеќе ми е криво што и овие ако ги има некој ќе ги поткопа. Џабе ќе биде после се. И милион луѓе мирно да излезат, ќе пушти некој група од 20 од страна и ќе посерат се. Камо среќа сите што ќе излезат да го имаат менталниот капацитет на луѓево овде. Ова е една причина.

И второ. Навистина мислам дека нема потреба. МВР си работи. Се собираат уште докази. Полека ќе се отплеткува мрежата. Дај да си ја оставиме државата да си ја тера работата. Верувајте има луѓе што сакаат и ќе ја завршат. И Македонци и Албанци.

И трето. Ај олабавете со српските форуми малку.
Прочитав пред некој ден дека над Побожје фатиле група што сакала да ја отруе водата. Што мислите, вистина е или не?

Најмногу ме нервира фактот, што на вакви протести изглегуваат деца - буквално деца од 15,16 години наполнати глави, екстремистички настроени во стилот, кога ќе пуштиш куче од ланец...и ќе ја усерат цела работа! Ме нервира што во таквите протести не учествуваат граѓани од постарите генерации! Се ми се чини подобро им се исплаќа да ја гледаат Шеќерезада одколку да излезат за доброто на Македонија!
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
@ ilumious специјален tweet .... @piersmorgan stop spreading liez #spreadthetruth Manchester United till i die
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Пошто бев на минатите протести и гледав што се случува. Највеќе ми е криво што и овие ако ги има некој ќе ги поткопа. Џабе ќе биде после се. И милион луѓе мирно да излезат, ќе пушти некој група од 20 од страна и ќе посерат се. Камо среќа сите што ќе излезат да го имаат менталниот капацитет на луѓево овде. Ова е една причина.

И второ. Навистина мислам дека нема потреба. МВР си работи. Се собираат уште докази. Полека ќе се отплеткува мрежата. Дај да си ја оставиме државата да си ја тера работата. Верувајте има луѓе што сакаат и ќе ја завршат. И Македонци и Албанци.

И трето. Ај олабавете со српските форуми малку.
Прочитав пред некој ден дека над Побожје фатиле група што сакала да ја отруе водата. Што мислите, вистина е или не?
Јас затоа и земам учество во ваква работа. Навистина немам намера да учествувам во било какви протести, баш напротив, како граѓанин на земјава оставам органите на оваа моја земја да си ја завршат работата. Ако потфрлат тоа е веќе друга работа. Засега му верувам на МВР и подобро сите да го оставиме раат да си тера работата отколку непотребно да му одземаме од кадрите за да не чуваат по улица.

Ова со водава не го слушам прв пат, ама пак ќе кажам. Не мора се да знаеме што прави МВР, има акции за кои никогаш нема да чуеме и подобро што е така.
 
H

HITCH

Гостин
@Andrej_A тек да видиш каква багра се собираат на #кајганасобиракна ..ке посакаш да си #мегавлијателен...lol

:tapp: кажува човекот што личи на Австралопитекус
Кое педерче, еј... дошол и немал г*з да се претставил, бе... ц ц ц кое смрдливо можуле!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
@Andrej_A тек да видиш каква багра се собираат на #кајганасобиракна ..ке посакаш да си #мегавлијателен...lol

:tapp: кажува човекот што личи на Австралопитекус
Кој тоа?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Најмногу ме нервира фактот, што на вакви протести изглегуваат деца - буквално деца од 15,16 години наполнати глави, екстремистички настроени во стилот, кога ќе пуштиш куче од ланец...и ќе ја усерат цела работа! Ме нервира што во таквите протести не учествуваат граѓани од постарите генерации! Се ми се чини подобро им се исплаќа да ја гледаат Шеќерезада одколку да излезат за доброто на Македонија!

Ја забранив дома гледање турски серии, значи РАУС!:D :pos: Нема демократија! Сега мајками гледа тенис :) ШО убаво.
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
Ако можи текстот од Миленко некој овде повторно да го постира ? :D
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Ае да му мавнеме сите репорт...гарант сеа не чита на форумов...шпион :гомце:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom