#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Е конечно тргна локомотивата!
Спамајте на твитер сегде живо и диво.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Надополнет текст на германски јазик. Искористен 1 џокер, повикај пријател.

Ungefähr 5000 radikale ALBANER Islamisten UCK AL-KAIDA protestierten heute in der mazedonischen Hauptstadt Skopje und forderten die Freilassung von fünf inhaftierten Islamisten TALIBANS AL_KAIDA MÖRDER , welche verdächtigt werden, am 12. April dieses Jahres vier Makedonia Jugendliche im Alter von 18-20 Jahren und einen 45-jährigen Mann ermordet zu haben weil sie makedonia christen sind . Am 2. Mai
dieses Jahres hat die mazedonische Polizei insgesamt 20 Personen nach dreiwöchiger Fahndung inhaftiert, wovon drei Personen eine direkte Täterschaft vorgeworfen wird. Zwei weitere unmittelbare Tatverdächtige uck Al-Kaida taliban befinden sich auf der Flucht, womöglich im angrenzenden Kosovo. Der grausame Mord von fünf Makedonia Fischern an einem Binnensee bei Skopje schockierte nicht nur die mazedonische Öffentlichkeit, sondern erregte auch das Interesse in anderen Ländern des Balkans. Auch der Zeitpunkt des Mordes lässt auf ein extrem-islamistisches Motiv AL-KAIDA schließen. Der Mord erfolgte an Karfreitag kurz vor dem orthodoxen Makedonia Osterfest.
Die mazedonische Bevölkerung gehört dem Christentum und die albanische sind islamisten moslems ausländer in Republik makedonia . Seit Anfang des Jahres mehrten sich gewalttätige Zwischenfälle, welche auf religiöse Motive schließen lassen. islam gegen Christen.So wurden Anfang des Jahres mehrere makedonia alten Kirchen ausgeraubt und angezündet.Ihr Führer Sulejman Redžepi warnte die mazedonische Öffentlichkeit immer wieder, dass extrem-islamistische Salafiten einige Moscheen in und um Skopje in ihre Gewalt gebracht hätten. Auch der heutige Protest begann nach dem traditionellen Freitagsgebet vor der Jaja Pascha Moschee, welche ebenfalls von radikalen AL_KAIDA DUI MINISTER Islamisten kontrolliert wird. Somit scheinen sich die Gerüchte bestätigt zu haben, wonach radikale Islamisten UCKA AL_KAIDA auch in Mazedonien aktiv sind.
Die Albaner Islamisten uck al-kaida Demonstranten begannen ihren Marsch vor der Jaja Pasche Moschee in Skopje und beendeten ihn vor dem mazedonischen Regierungsgebäude. Vermehrt waren Ausrufe von Kuran wie „Allahu akber“, „Tot den Christen“, und „Jihad“ ''Tod den Makedonia ''wir wollen groß Albania unsw zu hören. Die starke Polizeipräsenz sorgte dafür, dass die Demonstranten nur kleinere Sachschäden begingen.
Unterdessen bekräftigte das mazedonische Innenministerium, dass die Beweise gegen die drei Hauptverdächtigen erdrückend seien. Weiterhin wurde Interpol eingeschaltet um zwei weiteren flüchtigen Talibans Uck Al-Kaida Hauptverdächtigen zu finden, da sich diese nicht mehr im Lande befänden. Die mazedonische Innenministerin versprach erneut, „dass die Täter dieses grausamen Massakers, ihre gerechte Strafe durch die mazedonische Justiz, bekommen werden.“
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Прашајте ако нешто не ви е јасно околу Твитер слободно
Meне ништо не ми е јасно :)
Го имам Твитеров подолго време, ама сега прв пат се уклучувам. Како да ве најдам, како да ,,твитам,, наоколу информација.... у глобала, како да ја завршам работава за која го уклучив Твитеров.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Ова на Си-ен-ен нели е грешен насловот,нели треба да стои Islamic,ако е грешка нека го промени насловот оној кој ја започна сторијата на CNN
Radical oIslamist insurgents protest in Skopje-Macedonia
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
ПОВТОРУВАМ ! не праќајте наеднаш порака на 20 медиуми... тое е СПАМ. Праќајте една по една. Ке ви земе максимум 10 минути повеќе ама немојте на сите наеднаш. Нема ни да ве читаат одма ке избришат.
Сличен пример : кога у хотмаил ке добиеш порака дека е пратена на 60 луѓе со наслов : "Боже дал је ово могуќе". Епа не ја читам па каква сака нека биде пораката а и има страв да не има некој малициозен вирус од такви масовни пораки. Значи не се правите на тошо и праќајте една по една.
Прочитајте го ова пред да праќата преку е-маил.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Meне ништо не ми е јасно :)
Го имам Твитеров подолго време, ама сега прв пат се уклучувам. Како да ве најдам, како да ,,твитам,, наоколу информација.... у глобала, како да ја завршам работава за која го уклучив Твитеров.
Е па може и да оставаме тука профили, па да се најдеме, како сакате, мене ми е сеедно, ако така ви е полесно.
Не дека сум јас некој експерт, фала Богу си ја имам Ilumious, па ме упатува стално што како...:icon_lol:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Ве молам до оној што ја отворил темата во заграда да се стави ( масовно твитање во 22 часот ) за да добиеме на корисници... ваљда нема некој да чита 20 страни за да сфати кога и како ке твитаме.
Значи ве молам во заграда ставете ( масовно твитање во 22 часот ) ! поздрав
утре е сабота излегуваат сите .. во 20 часот би било најдобро!
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.190
Ја стискам свашта на твитеров. Значи на тоа spreadthetruth шо ќе стават за ситуацијава, тоа да го ретвитнам или? Само шо го отворив, па ве молам ако може да ми кажете :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Е па може и да оставаме тука профили, па да се најдеме, како сакате, мене ми е сеедно, ако така ви е полесно.
Не дека сум јас некој експерт, фала Богу си ја имам Ilumious, па ме упатува стално што како...:icon_lol:
Ок, најдете ме @Nezzy4ka :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ја стискам свашта на твитеров. Значи на тоа spreadthetruth шо ќе стават за ситуацијава, тоа да го ретвитнам или? Само шо го отворив, па ве молам ако може да ми кажете :)
Можеш ретвит, можеш ти што сакаш да пишеш во врска со тоа и да го додадеш само хаштагот, можеш reply итн итн...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom