#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
Не се расправајте ве молам. Ок е човекот пушти линк и ок толку.Кој сака ќе погледне кој не немора и си бркаме работа понатаму, без навреди меѓу себе.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Еве ви една мотивација ако не сте ја виделе темата за внатрешни случувања:
http://kvadraturanakrugot.crnaovca.mk/2012/05/08/razgoruvanje-na-etnichka-omraza/
Госпожа Најческа...
Нека се лекува оваа, мислам дека треба Мачорка да ја активираме.
Затоа што шутрачкиот народец.... А од истиот народец бараше гласови да бидеш градоначалник на Скопје, како не ти е срам бе
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
https://twitter.com/#!/yakosheeba
Ова си ти а? Влијателниов ни спамира на форум :pos:Си нашол и ти црква да се крстиш, овде има правило, вели бан за спамери.
Јас сирот невлијателен длабоко се извинувам за големата неправда што ви ја направив на вас влијателните :cuc: јас мислев дека слободно секој може да си каже свое мислење али види не било така! И после ти ќе ми кажуваш за spread the truth чија вистина, а протестов во Сабота не постои така зошто не твит/ретвит за него?
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Ова не е вистина лага е?
како што гледаме институциите си ја зедоа работата во своите раце,така што НЕМА ЗА ШТО ДА ПРОТЕСТИРАМЕ бе дете........гледаш овие си ги бранат своите да бидат ослободени од гонење,чисто како солза е све,треба да се црта нешо ?
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
130
Поени од реакции
112
Канада,Холандија не е лошо за почеток:sneaky: А мислам на овие шо ретвитуваат може и порака да им пишеме нешто као фала ова она.
pa imate DM-direct message ova e novo sto go nauciv :)))
--- надополнето: 11 мај 2012 во 00:24 ---
Тенкју.....ама затоа пак утревечер ќе ја силувам птичката ....:vozbud:
i jas ne mozev si dojdov kaj 23h a sega i na twitter ke te ohrabrime :)))
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Избегнат , аха , од 10.000 луѓе се нашле 3-4 кои вербално се разправале со 3 баби. А 20-30 се поставија во одбрана на бабите.
Но за да успее твојата пропаганда , ти ги коментираш тие 3-4ца , а не тие 20-30 .

Зошто не ги пофалуваш протестантите што минаа низ Чаир , илјадници од нив ... но не настрада ниеден македонец или негов имот. А на една видео снимка видов како македонци гледаа како минуваа протестантите , никој не ги чепна.

Но 200 протестанти македонци , кои протестираа во општина со 95% македонци , најдоа и претепаа 3 албанци. Замисли што ќе беше ако 10.000 протестираа , а во Центар 10% албанци ... што ќе се случеше со нивните имоти ?

Радикални исламисти , аха да.

За да успее твојата мисија , ги прикажуваш само тие со бради , а не ги прикажуваш тие 9890 без бради.
Ги прикажуваш тие 2 знамиња (зелен и црн) , не ги прикажуваш тие црвено-црни.

Пропагандата може да ми се допадне , ако целта ми е Македонија да пропадне , да нема странски инвестиции , да нема туристи , и цел свет да мисли дека тука има талибанци кои колат христијани.
Така ќе сватат оние неупатените , иначе светските дипломати знаат дека далеку сме од тоа. (САД амбасада).

spread the truth , или сепак не е тоа целта.
Нешто не пратам дека ми врати погоре :) Абре како алва сте веќе секој втор знае дека кога сте во тесно нема одговор :) Него верата ве поттикнува на нешто радикално иначе народ како народ секаде е ист дали Македонци , албанци секаде има и позитивни и негативни ВЕРАТА играе голема улога. Примети каде што има население со христијанска вероисповед а се во малцинство нема немири напротив муслиманите уште толку вршат притисок забрануваат цркви држат јавни говори како треба секоја црква/катедрала да се запали. А кога муслиманите се малцинство е тогаш мораат да ги имаат сите права да бидат мирни да не излезат на протест и да има немири. Веќе видено е ова цел свет знае кој пропагира радикалност овака беше и на Санџак демек џамија не било дозволено да се изгради а во едно село санџачко има една од најголемите џамии на балканот ... Епа не се сите радикалисти со бради им текнало да се средат , а за тие 2-3 знамиња црвено-црни што се верувај и дали се 2-3 али тоа е само маска вахабизмот ве храни со негативна енергија народот живее во мир гледај по Скопје и околина Македонци-албанци секаде тргуваат ама радикализмот ќе го подели народот ...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас сирот невлијателен длабоко се извинувам за големата неправда што ви ја направив на вас влијателните :cuc: јас мислев дека слободно секој може да си каже свое мислење али види не било така! И после ти ќе ми кажуваш за spread the truth чија вистина, а протестов во Сабота не постои така зошто не твит/ретвит за него?
Зошто со твит и ретвит нели ништо не се постигнува? Самиот си рече така, што плачеш сега?
Не сме ние влијателни, другарчињата твој се тие. Како сум те погодила од твитер кажи, ист аватар никогаш не се става :))
Си кажа свое мислење, си пишавме на темата за протестот, ама не ми спамирај овде на темава, не е ова твитер. Стави една слика и доста е повлечи се, не не напињај со сила.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Кога ром лаже , штетата од неговата лага најчесто е минимална. Кога министри лажат тоа предизвикува 10,000 народ на улица.

Така рекоа од семејството на еден од приведените , јас ништо не додадов.
Јас од лични извори го знам следново : еден од уапсените живее во непосредна близина до мене него го пуштија сега си е дома и од мој близок пријател Албанец(којшто му е комшија на уапсениот) знам дека не го чепнале , уапсениот му кажал на пријателов дека многу биле коректни во односот ова ти го кажувам од прва рака значи близок пријател ми е тој ..
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
130
Поени од реакции
112
ja sega razbrav i sfativ za koja leandra zboruvaa na pocetokot koga se pocnuvase so spreadthetruth :)))))) i so kolku strav te spomnuvaa :))))) kako zilet si bila :) :cuc::cuc::cuc:
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Зошто со твит и ретвит нели ништо не се постигнува? Самиот си рече така, што плачеш сега?
Не сме ние влијателни, другарчињата твој се тие. Како сум те погодила од твитер кажи, ист аватар никогаш не се става :))
Си кажа свое мислење, си пишавме на темата за протестот, ама не ми спамирај овде на темава, не е ова твитер. Стави една слика и доста е повлечи се, не не напињај со сила.
А зошто не излезеш на протест во Сабота и не го кажеш своето мислење туку се криеш позади компјутер и твит/ретвит? Од што се плашиш? Во своја држава си! Како може некој да протестира во наша држава а ние да ќутиме! До кога ќе се криеме? До кога страв? Од што сте се уплашиле толку? Кој народ се плаши во своја држава? Неможе некој пред нос да не прави будали се со цел да ни ја земе земјата (да на сите тоа ни е јасно) а ние на твит/ретвит? Незнам како не ви срам да се нарекувате МАКЕДОНЦИ? Браво секоја чест и уште постот ми го избриша бре на македонски форум! Таквите како тебе може и го заслужуваат тоа што им го спремаат браќата (да сигурно добро ни мислат)! Браво!
 
I

Iblis

Гостин
Мене повеќе ме изиритира тоа што ми го кажа Хисни, трет братучед на две фамилии од овие уапсениве. Ми рече дека во една друга куќа, цајканот на домаќинката и побарал да му усука нешто, додека со чизмата го газел нејзиниот син, а другите цајкани мавале со фекалии по ѕидовите.
И брашно и донел.
Хисни е многу чесен човек, кравар, нема зошто да не му веруваме.
А мене пак шо ме изнервира, некои луѓе имаат да го полијат цело Скопје со бензин, а друг едвај ставаат за 500-тче.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
А зошто не излезеш на протест во Сабота и не го кажеш своето мислење туку се криеш позади компјутер и твит/ретвит? Од што се плашиш? Во своја држава си! Како може некој да протестира во наша држава а ние да ќутиме! До кога ќе се криеме? До кога страв? Од што сте се уплашиле толку? Кој народ се плаши во своја држава? Неможе некој пред нос да не прави будали се со цел да ни ја земе земјата (да на сите тоа ни е јасно) а ние на твит/ретвит? Незнам како не ви срам да се нарекувате МАКЕДОНЦИ? Браво секоја чест и уште постот ми го избриша бре на македонски форум! Таквите како тебе може и го заслужуваат тоа што им го спремаат браќата (да сигурно добро ни мислат)! Браво!
дечко,зашо да се спуштаме на ниво на однесување на диво племе,ај тоа објасни го ?! каков протест какви бакрачи кога убијците се дел во затвор дел откриени и во бегство треба протест да се прави ?! против кого ?? ќе демонстрираме некоја сила со протестот ??

тие уште 10 илјади протести да направат ќе ги покриваат по медиумите,додека секој наш Македонски ќе биде окарактеризиран негативно - чуму ни се негативни поени ?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom