Spotify во Македонија

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.162
Поени од реакции
6.552
e kako ja od prva instalirav, ukl li tamu unknow sources
Да уклучено ми е но не дава да се инсталира. Врти тоа дека инсталира и се појавува текст дека не се инсталирала апликацијата.
App not installed.
This package appears to be corrup.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.162
Поени од реакции
6.552
Интересно што видов кај Search има категорија концерти и таму ги дава концерти со датум со линк кој води до сајт за купување карти.

За новември 27 пишуваше Andre Rieu во Борис
Исто ги имаше и Bond септември 25, 26, 27 во филхармонија

Зарем овие не поминаа концерти или ги презакажале?
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.197
Поени од реакции
323
Интересно што видов кај Search има категорија концерти и таму ги дава концерти со датум со линк кој води до сајт за купување карти.

За новември 27 пишуваше Andre Rieu во Борис
Исто ги имаше и Bond септември 25, 26, 27 во филхармонија

Зарем овие не поминаа концерти или ги презакажале?
Andre Rieu беше лани јуни/јули не се сеќавам на точната дата.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
323
Поени од реакции
318
Има ли реклами на Spotify ако не си претплатник? До сега немам начекано реклама.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
323
Поени од реакции
318
Исто и кај мене нема дојдено никаква реклама а не сум претплатник.
Чудно, очекував да има реклами нешто слично како YouTube. Можеби планираат да активираат понатаму за нашиот регион.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
11.268
Поени од реакции
27.481
Има ли реклами на Spotify ако не си претплатник? До сега немам начекано реклама.
Исто и кај мене нема дојдено никаква реклама а не сум претплатник.
Чудно, очекував да има реклами нешто слично како YouTube. Можеби планираат да активираат понатаму за нашиот регион.
Од кога го користите Spotify? Ако сте го симнале сега, првиот месец ви е Premium, free. Нема реклами. Почекајте да помине тој месец, па ќе видите. ;)
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
323
Поени од реакции
318
Од кога го користите Spotify? Ако сте го симнале сега, првиот месец ви е Premium, free. Нема реклами. Почекајте да помине тој месец, па ќе видите. ;)
Хмм, всушност така и мислев. Но не бев сигурен бидејќи пак не ми дозволува да користам премиум елементи, само ad-free e значи првиот месец. Највероатно така направиле за квалитетно да ја пробаш платформата без реклами да ти го нарушат искуството. А рекламите колку се чести, нешто слично како YouTube Music?
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.321
Поени од реакции
6.791
За премиум прво треба да кликнеш дека сакаш апгрејд кон премиум, да внесеш податоците од платежна картичка и тогаш ќе се активира премиумот, со првите 30 дена бесплатно.

За други проверки меѓу премиум и фри, дали квалитетот на песните може да го ставите на very high, дали има лимит на плејлисти што може да ги правите(не знам колку е лимитот во бесплстната верзија), дали ви дава да направите download на плејлистата за да може да ја слушате у офлајн моуд.

Ако може се ова да напраите значи автоматски премиум опциите се достапни моментално
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.423
Поени од реакции
1.344
Хмм, всушност така и мислев. Но не бев сигурен бидејќи пак не ми дозволува да користам премиум елементи, само ad-free e значи првиот месец. Највероатно така направиле за квалитетно да ја пробаш платформата без реклами да ти го нарушат искуството. А рекламите колку се чести, нешто слично како YouTube Music?
Обично кога ќе ја пуштиш песната, ти дава опција да ислушаш реклама и во наредниот пола саат ќе немаш реклами.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
323
Поени од реакции
318
Немам активирано премиум, и не можам да користам никакви премиум бенефиции освен тоа што приметувам една премиум бенефиција а тоа е дека немам воопшто реклами. Акаунтот го направив пред некој ден кога дојдоа кај нас Спотифај. Но, можеби првиот месец е ad-free a понатаму ќе има...

Иначе можноста да слушаш во very high квалитет е дефинитивно примамливо за претплата.
Обично кога ќе ја пуштиш песната, ти дава опција да ислушаш реклама и во наредниот пола саат ќе немаш реклами.
Па добро, не е до толку страшно. Али претпоставувам повеќе замараат со реклами од YouTube Music.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
11.268
Поени од реакции
27.481
Немам активирано премиум, и не можам да користам никакви премиум бенефиции освен тоа што приметувам една премиум бенефиција а тоа е дека немам воопшто реклами. Акаунтот го направив пред некој ден кога дојдоа кај нас Спотифај. Но, можеби првиот месец е ad-free a понатаму ќе има...

Иначе можноста да слушаш во very high квалитет е дефинитивно примамливо за претплата.


Па добро, не е до толку страшно. Али претпоставувам повеќе замараат со реклами од YouTube Music.
Рекламите се најмал проблем на free акаунтот, верувај!
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
323
Поени од реакции
318
Рекламите се најмал проблем на free акаунтот, верувај!
Знам дека на апликацијата за мобилен има многу повеќе рестрикции од десктоп. А иначе кој се најголемите проблеми? На десктоп не приметувам воопшто проблеми, све можам да правам освен да спуштам музика, да слушам офлајн и да слушам во многу висок квалитет. Сега за сега дури ни реклами немам поради некоја причина :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
11.268
Поени од реакции
27.481
Знам дека на апликацијата за мобилен има многу повеќе рестрикции од десктоп. А иначе кој се најголемите проблеми? На десктоп не приметувам воопшто проблеми, све можам да правам освен да спуштам музика, да слушам офлајн и да слушам во многу висок квалитет. Сега за сега дури ни реклами немам поради некоја причина :D
Не можеш да слушаш тоа што сакаш. Пушташ една песна од еден албум, притискаш next, не ти ја дава следната, туку некоја друга од албумот, рандом. Пак притискаш next за да ја слушаш таа што ја сакаш, те префрла на трета, рандом... и така неколкупати додека конечно копчето next престанува да функционира. И не, не можеш да си ја пуштиш која сакаш песна ти, туку можеш да ги слушаш песните од некој албум или плејлиста, ама измешано, онака како што Spotify сака да ги слушаш. Прилично неупотребливо, нели? Рекламата по ова ќе ти се види ко мачкина кашлица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom