SonyEricsson P990i

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Александар,пробај отвори Видео Плеер,па после пушти Web.

И тогаш ќе ја видиш потребата за Swiss Manager Pro :)
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Што е разликата?!? Нешто подобро ја распределува меморијата или...према ова што го пиша до таков заклучок доаѓам?!? Ај хинт некој :helou:

Александар
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не,сакав да кажам дека п990ката не ги затвора самиот одма апликациите,односно поконкретно (примерот беше бидејќи видео плеерот и Web-от највеќе корнат),ако пуштиш една апликација што ќе ти го земе цел рам,после мора да почекаш 5-6 мин,за да ја исклучи самиот телефон,па да пуштиш друга :)

Јас кога ќе пуштам видео плеер,после дури и транзициите ми се заебуваат,и цел телефон е како некој алкател во брзина.
Затоа,Swiss Manager ги затвора моментално :)
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
За тоа затворањето на апликациите знам, пишав и у претходниот пост. Сум се навикнал до сега рачно да ги гасам у таск менаџерот. Мислев да не има некоја друга чудотворна моќ, као на пример да лечи камен у бубрег, ишијас или нешто јаче :vozbud: Една од најголеми маки што сум ги имал коа се префрлив од Симбианот на нокиите на симбианов на П990ката беше баш ова, останувањето на апликациите да си вртат у позадина. И уште не сваќам зашто...да имаче телегонов 1gb рам па ако сака и WinXP нека држи у позадина, ама вака...посебо браузерот у позадина го праи неупотреблив телефонот.

Александар
 

Izzie

MIG Fighter Pilot
Член од
28 септември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
1
значи,да инсталирам Swiss Manager,местам сетинзи и АКО наместам ко што треба ке ги гаси апликациите со самото излегување од нив?
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Има ли некој најдено лек за изместениот фокус на камерата кога снима видео?!? Најверојатно е софтверска грешка зашто во претходните фирмвери си беше ок камерата...

Александар
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Да ама најавен е веќе дооооолго долго време...и никако да излезе :nenene:
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Прашање до тие што имаат некоја од P сериите. Добро ли работи опцијата за препознавање ракопис додека пишувате пораки. Го препознава добро ракописот или тапа е.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Прашање до тие што имаат некоја од P сериите. Добро ли работи опцијата за препознавање ракопис додека пишувате пораки. Го препознава добро ракописот или тапа е.
Да. Одлично работи. Претходно имав Palm на кој препознавањето ракопис беше срање, но со П1и е одлично.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Добро го препознава ракописот, со мали ислкучоци нели. Сепак, има одредена шема по која треба да се придржуваш кога ги пишуваш буквите и бројките. Од каде почнуваш, каде завршуваш итн итн... мене мрза ми беше да го барам тоа. Како и да е, барем јас, побрзо пишувам со qwerty тастатурата отколку со препознавање ракопис.

Александар
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Прашање за P1i. Како што го гледам на слика, ги нема на тастатурата копчијата Yes и No ( зелена и црвена слушалка) . За да одговорам или одбијам повик морам преку тачот или може на некое од копчињата?
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Ако е како на П990 не мораш преку тачскринот, можеш и преку притискање на џогвилот(не знам само П1 дали има), а можеби има и негде у опции да се намести одговарање на повик со било кое копче. Долго време го користам П990 без преклоп и не е проблем и да стиснеш на "YES" на екранот, блиску е до палецот, лесно достапен... Нека не те плаши тоа!

Александар
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Прашање за P1i. Како што го гледам на слика, ги нема на тастатурата копчијата Yes и No ( зелена и црвена слушалка) . За да одговорам или одбијам повик морам преку тачот или може на некое од копчињата?
На екранот се појавуваат опции за примање на повикот. А кога се јавуваш неколку секунди е опцијата за Спикерфон и потоа друга опција (More).
Практично е.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
На екранот се појавуваат опции за примање на повикот. А кога се јавуваш неколку секунди е опцијата за Спикерфон и потоа друга опција (More).
Практично е.
Мислам дека прашуваше дали мораш да го користиш тачскринот за да одговориш на повик или има и некое за тоа предодредено хардверско копче... а можеби и погрешно сум го сфатил.

Александар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom